قوه قضاییه

عصراقتصاد: رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه صرف اعلام خبر وقوع فساد برای مردم اعتمادساز نیست، «اصلاح روند‌ها و بستر‌های فسادزا» و «اعلام خبر برخورد با مفسدان» را دو مولفه اصلی برای ایجاد اطمینان در مردم نسبت به مقابله نظام جمهوری اسلامی با مفاسد دانست.
عصراقتصاد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری، دستورالعمل چگونگی ادامه تحصیل کارمندان وزارت جهاد کشاورزی را به دلیل اینکه موجب محدودیت و ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان این وزارت خانه در خارج از ساعات اداری و یا با اخذ مرخصی استحقاقی می شود، ابطال کرد.
عصراقتصاد: اجرای حکم و دستور دادگاه‌ها و مراجع قضایی مهمترین مرحله دادرسی است، زیرا اگر صدور حکم پشتوانه اجرایی نداشته باشد، ارزشی ندارد و در واقع، محکوم‌له در مرحله اجرایی حکم است که عملاً به حق خود رسیده و محکوم‌علیه نیز به سزای عمل خود می‌رسد. به عبارت دیگر تمامی…
ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حسین هدایتی و ١٠ متهم دیگر دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی صبح امروز به ریاست قاضی اسدالله مسعودی مقام برگزار شد.
عصراقتصاد: رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه پرونده معوقه در دیوان عالی کشور وجود ندارد، خواستار احیای تمام ظرفیت های دیوان در جلوگیری از اطاله دادرسی شد.
رئیس قوه قضاییه گفت: قضات دیوان عالی کشور از نظر علم، تجربه، ایمان و تعهد در نقطه برتر ایستاده اند و دیدگاه هایشان از این علم و تعهد نشأت می گیرد.
شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 13:24

همکاری شهروندان با دستگاه قضا

آناهیتا یاوریعصراقتصاد: مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: هدف از راه اندازی سامانه سجام استفاده از تمامی ظرفیت‌های مردمی است تا شهروندان بتوانند با دستگاه قضایی برای پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی و کاهش ورودی پرونده‌ها همکاری کنند.
در دیدار فرمانده ناجا با رئیس قوه قضائیه عنوان شد: هیچ سازمانی مانند نیروی انتظامی ارتباط نزدیکی با قوه قضائیه ندارد.
عصراقتصاد: شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز پاسدار، اقدام مذبوحانه نظام حاکمه آمریکا در قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی را محکوم کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، همزمان با ولادت با سعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار شورای نگهبان با صدور…
آیت الله آملی لاریجانی گفت: امروز دشمنان جمهوری اسلامی می‌خواهند مردم ما را به زانو در آوردند. خصوصا آمریکای خبیث که در چهل سال اخیر همه تلاش خود را کرده، دائما هم سرشان به سنگ خورده است.
سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 09:58

اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه شد

عصراقتصاد: رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران را به عنوان سخنگوی قوه قضاییه معرفی کرد.
در راستای حمایت از مردم مناطق سیل زده موضوع ارایه تسهیلات ویژه به زندانیان جرایم غیرعمد 5 استان مورد موافقت اعضای هیات مدیره ستاد دیه قرار گرفت.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اقدام احتمالی ایالات متحده آمریکا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی، این اقدام را مانند سایر شرارت های آمریکا محکوم به شکست دانست.
یک تا پنج روز از حقوق فروردین ماه کارکنان دیوان عدالت اداری جهت کمک به سیل زدگان اختصاص یافت.
رییس قوه قضاییه صبح یکشنبه 18 فروردین 98 برای سرکشی از مناطق سیل زده گلستان وارد این استان شمالی شد.
یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 11:56

محکومیت 4 متهم پرونده دکل نفتی به حبس

 به ریاست قاضی فضلعلی در شعبه 1063 مجتمع امور اقتصادی، چهار متهم پرونده دکل نفتی به حبس محکوم شدند.
عصراقتصاد: حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در مراسم دیدار نوروزی با کارکنان و قضات دیوان عدالت اداری گفت: استقلال و عظمت کشور، جلوگیری از نفوذ قدرت های بزرگ را از نعمت های الهی دانست که باید شکرگزار آن باشیم.
دادستان تهران از معاونان دادسرا خواست با اتخاذ تدابیر لازم در جهت امنیت و آرامش شهروندان، این گونه امور را مدیریت کنند و قضات کشیک در شب چهارشنبه آخر سال در دادسرا‌ها حضور داشته باشند.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه تمرکز فعالیت های قوه قضاییه بر اقدامات پیشگیرانه است، گفت: اقدامات پیشگیرانه، مجازات های جایگزین حبس و عدالت ترمیمی مورد توجه قوه قضاییه است.
سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 09:52

دادستان تهران: اختلاسی در کار نیست

دادستان تهران در پاسخ به سوالی درباره رقم واقعی پرونده پتروشیمی گفت: اینکه روزنامه‌هایی تیتر کردند، ۶ میلیارد دلار یا یورو اختلاس، کذب است.
اکرم رضائی نژاد عصراقتصاد: رییس جدید قوه قضائیه با اشاره به ضرورت اجرای عدالت گفت: اجرای عدالت باید به گونه‌ای باشد که هیچکس در هیچ جایگاهی حق دور زدن قانون را نداشته باشد.
محسنی اژه ای گفت: امروز باید مدیریت و تدبیر در قوه قضاییه مورد توجه قرار گیرد و اگر چه بودجه کافی یا نیروی کافی نداریم و با کمبوهای بسیار روبرو هستیم ولی باید مدیریت، مشورت، همفکری و دست به دست دادن نیروهای داخل و خارج قوه قضاییه را سرلوحه قرار…
رئیس جدید قوه قضاییه تاکید کرد:‌ مخاطب پیام آقا در مرحله نخست بنده هستم اما اجرای آن با همه بخش‌ها است. من پیام رهبر را منشور این دوره قوه قضائیه می‌دانم. همکاران عزیز برای پیشنهاد ارائه، ایده و نقدهای منصفانه آستانه تحمل را باید بالا برد. اگر نقدپذیری را کنار…
نماینده دادستان تهران با قرائت ادامه کیفرخواست گفت: رضا حمزه لو اولین مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی بعد از خصوصی سازی این شرکت در سال 88 است که با همدستی خانم مرجان شیخ الاسلامی در تشکیل شرکت های دنیز و پلیکان ضوابط قانونی را رعایت نکرده است.
عصراقتصاد: آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی طی حکمی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه‌ قضائیه منصوب کردند.
چهارشنبه, 15 اسفند 1397 ساعت 20:00

خرید و فروش ارز در معابر جرم است

 دادستان تهران گفت: خرید و فروش ارز در معابر جرم است و این معاملات باید در سیستم بانکی و موسسات معتبری انجام شود که بانک مرکزی اعلام می کند.
دادستان تهران گفت: پرونده بانک سرمایه نمادی از یک فساد بزرگ اقتصادی است که مفتوح است و در حال رسیدگی است و با جدیت دنبال می‌شود. عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در پاسخ به سئوالی درباره آخرین وضعیت پرونده‌های مهم اقتصادی اظهار کرد: اقدامات دادستانی در شعب ویژه با…
آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عفو گسترده ای که به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از جانب ایشان پیشنهاد شد و مورد موافقت مقام معظم رهبری قرار گرفت، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب مانند همیشه با روی گشاده و ملاطفت، این پیشنهاد را…
سه شنبه, 14 اسفند 1397 ساعت 09:11

دیه در ماه غیرحرام ۲۷۰ میلیون

عصراقتصاد: معاون اول قوه قضاییه ضمن اشاره به ابلاغ قیمت دیه در سال ۹۸، گفت: دیه یک مرد مسلمان برای ماه‌های غیرحرام در سال ۹۸، ۲۷۰ میلیون تومان تعیین شد. حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی دستگاه قضا در حاشیه جلسه مسئولان عالی دستگاه قضایی در رابطه…
دوشنبه, 13 اسفند 1397 ساعت 09:44

مبارزه بدون تبعیض قوه قضاییه با فساد

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضاییه گفت: مبارزه بدون تبعیض با فساد از اولویت های قوه قضاییه است و مطمئناً با کمک اهالی رسانه‌ بهتر می‌توانیم گام های مثبتی در این زمینه برداریم. روز گذشته حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه در نشست صمیمی با خبرنگاران در…
صفحه 1 از 12

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395