چهارشنبه, 25 دی 1398 ساعت 17:10
کد خبر: 66335

اطلاعات تکميلي

  • دادستان کل کشور در گردهمایی سراسری مراکز داوری اتاق تعاون؛

وظیفه سیستم قضائی در جنگ اقتصادی رفع موانع اقتصاد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دادستان کل کشور در مراسم گردهمایی سراسری مراکز داوری اتاق تعاون گفت: ٢۵ درصد اقتصاد کشور در تعاونی‌ها دیده شده که اگر درست عمل شود بیش از ٢۵ درصد اثرگذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در مراسم گردهمایی سراسری مراکز داوری اتاق تعاون با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت: نام داوری در مرکز تعاون عملی خوب است.
منتظری بیان کرد: در اساسنامه اتاق تعاون قوانین و مقررات از قوه قضاییه تأیین شده است تا از دوران بتوان حداکثر استفاده را برد. استفاده حداکثری داوری که می‌توان سبقه قضائی و پرونده دادگستری نداشته باشد.
دادستان کل کشور ادامه داد: مسئله ارجاع أمر به داوری مهم است. در ماده ٢ اساسنامه اتاق مهم‌ترین أهداف تعریف شده که عبارتند از کمک به بهبود فضای کسب و کار و همکاری در زمینه رشد و توسعه اقتصادی، کمک به تحقق اجرای قانون سیاسی، که أهداف اتاق را کمک می‌کند به مدام سمت و سو برود.
او افزود: ٢۵ درصد اقتصاد کشور در تعاونی‌ها دیده شده است که اگر درست عمل شود بیش از ٢۵ درصد اثرگذار خواهد بود. بحث داوری یک بحث جامع و کامل در اتاق تعاون باید داشته بأشد.
منتظری گفت: در بند ٢٣ اساسنامه آمده تشکیل اتاق مرکز داوری است. خوشبختانه آماری که دیده شده پیش از ٩٠ درصد پرونده‌ها از ادغامی برخوردار است که مورد تأیید قرار می‌گیرد و کمتر از ١٠ درصد مورد ایراد قرار می‌گیرد.
دادستان کل کشور بیان کرد:‌ ای کاش در محاکم دادگستری درصدی از ادغام آراء را شاهد بودیم که این درصد را نمی‌بینیم که علت آن کثرت پرونده هاست. علت مواجه با نقض آرا کثرت پرونده هاست، چرا که یک قاضی در روز حدود ١٢ پرونده را بررسی می‌کند.
او گفت: با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف باید به موضوعات بیشتر رسیدگی و حمایت کنیم. باید تلاش کرد حتی پرونده‌های که در اتاق تعاون است، در چهارچوب قانون بأشد.
منتظری تشریح کرد: در قرار داد‌ها باید به این نکته توجه کرد که پرونده‌ها در داخل اتاق رسیدگی شود. اگر باید اقدامی در دستگاه قضائی انجام شود به ما منتقل کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
دادستان کل کشور گفت: اصولا در دستگاه قضائی تلاش می‌کنیم مشکلات را حل کنیم. در قوه قضاییه و دادستان کل، سیاست کلی را در پیش گرفته ایم. بحث اقتصادی مستقیم با ما در ارتباط نیست أما همکاری بین سه قوه موجب می‌شود در أین شرایط اقتصادی گره‌ها را باز کنیم.
او تشریح کرد: باید در این جنگ اقتصادی تلاش کرد موانع اقتصاد را برداشت، در حوزه اقتصاد و سیاسی جای کوچک‌ترین تردید نیست که دشمن دست از جنگ بر نداشته است و باید خود را تقویت کنیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399