سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 12:52
کد خبر: 65032

سنگ‌اندازان در راه تولید تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: قوه قضائیه از تمام ظرفیت‌های خود برای کمک به تولید استفاده خواهد کرد و تمام کسانی که در این راه سنگ‌اندازی کنند، تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

میثم عمرانی درحاشیه بازدید از شهرک صنعتی شمس‌آباد با حضور در کارخانه بهسازین به خبرنگار  گفت: باتوجه به اینکه شهرک صنعتی شمس‌آباد یکی از بزرگترین شهرک‌های صنعتی کشور است و در بازدیدی که از کارخانه‎های هدف داشتیم، شرکت بهسازین تهران علی‌رغم داشتن تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته و گرانقیمت، رونقی در تولید ندارد.
عمرانی با بیان اینکه درگذشته این کارخانه با 400 پرسنل مشغول به فعالیت بود، گفت: درحال حاضر این کارخانه با یک چهارم ظرفیت خود کار می‌کند و تمام تجهیزات آن لانه کبوترها شده است. این تجهیزات سرمایه ملی است که در بروکراسی اداری و بانک‎ها گیر کرده است. اگر وضع به همین منوال ادامه یابد، همین 25 درصد تولید را در این کارخانه از دست خواهیم داد.
معاون قضایی دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه بانک‎ها باید با اعطای امتیازاتی به تولید کمک کنند، گفت: ما برای حق و حقوق بانک‌ها احترام قائل هستیم، اما در شرایطی که در جنگ اقتصادی و بحران تحریم بسر می‎بریم، نمی‌توان با اعمال سودهای کلان خارج از توان تولیدکنندگان و تبع آن تعطیلی مراکز که موجب بیکاری کارگران می‌شود به رونق تولید رسید.
وی با بیان اینکه ما نمی‎خواهیم حق هیچ دستگاهی را پایمال کنیم، اما برای کمک به تولیدکنندگان آماده‌ایم تا شهید شویم، تایید کرد: قوه قضاییه به عنوان یک نهاد همکار از تمام ظرفیت‎های خود برای کمک به تولید حمایت خواهد کرد و تمام کسانی که عمدا به سنگ‌اندازی کنند، تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.
وی با بیان اینکه نه تنها امسال، بلکه همه سال‌ها، سال رونق تولید است، گفت:‌ رهبر انقلاب چند سالی است که بر رونق تولید تاکید دارند و ما امروزه به دلیل تحریم‎ها متوجه ضرورت آن شده‎ایم.
عمرانی معتقد است: اگر 6 ماه تولید کشور را به دست صنعتگران ایرانی بسپاریم، می‎توانند از پس تمام تحریم‎ها برآیند و مشکل بیکاری را حل کنند.
وی افزود:‌ امیدواریم که بانک‌ها پای میز مذاکره بیایند و با اعطای تجهیزاتی برای رسیدن به رونق تولید کمک کنند. همانطور که نمی‌توان با زندانی کردن کسی بدهی‎هایش را وصول کرد، با تعطیلی این مراکز هم نمی‎شود به سود رسید.
وی ادامه داد: با توجه به آنکه کشور در شرایط بحران تحریم‌ها قرار دارد، باید تمام سازمان‌ها از جمله بیمه، مالیات و تامین اجتماعی به کمک هم بیایند تا به رونق تولید کمک کنند. همکاران و سازمان‌های دولتی باید به کمک ما بیایند زیرا اگر تولید زمین بخورد کل کشور زمین خواهد خورد.
عمرانی برخی از قوانین حاکم بر بانک‌ها را نیازمند اصلاح دانست و بیان کرد:‌ باید قوانینی اعمال شود که رعایت حق دو طرف معامله در آن اعمال شود.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399