جمعه, 15 آذر 1398 ساعت 16:47
کد خبر: 64785

اطلاعات تکميلي

  • رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

کارآفرینان و فعالان عرصه اقتصادی سربازان خط مقدم مبارزه با دشمن هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ناکامی دشمنان درمواجهه با توانمندی دفاعی کشور باعث تغییر جبهه آنان به سمت مبارزه اقتصادی شده و امروز کار آفرینان و فعالان اقتصادی به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با دشمن نقش اصلی را ایفا می کنند.

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در آئین بهره برداری از ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املاک بخش کوهپایه در استان اصفهان که با حضور جمعی از مسئولین و خانواده شهدای این بخش برگزار شد ، به تبیین نقش سازمان ثبت اسناد و املاک به عنوان دستگاه حاکمیتی و تثبیت کننده مالکیت های مادی و معنوی در تأمین و استمرار امنیت در جامعه پرداخت و گفت: صدور سند مالکیت در ادارات ثبتی گام اول تحقق این امر مهم است و آثار اجتماعی، اقتصادی و توسعه در ابعاد مختلف راپدیدار خواهد ساخت.
خداییان گفت: تأکید رئیس قوه قضاییه بر ارائه خدمت سریع و تسهیل امور مردم در دستگاه قضایی است و اهتمام و برنامه ریزی مسئولین در این راستا ضمن رضایت مندی مردم باعث ایجاد امنیت و بالطبع آرامش و اطمینان سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و رونق تولید و شکوفایی اقتصادی خواهد شد.
وی با تأکید بر اجرای طرح کاداستر در کشور گفت: اجرای این طرح در کشور می تواند از بسیاری از اختلافات و درگیری ها و دعاوی ملکی پیشگیری نماید و زمینه تجاوز به اراضی و عرصه های ملی و منابع طبیعی و تداخل مرزهای مالکیتی در املاک شخصی و دولتی را از بین ببرد.
خداییان گفت: انتظار بر این است که فرمانداران و بخشداران در جلسات مختلف بر نقش دستگاه های اجرایی در صیانت از عرصه ها و اراضی ملی تأکید نمایند و اولین قدم برای حفظ و حراست از این عرصه ها، ارائه نقشه ها و مستندات به واحدهای ثبتی برای صدور سند مالکیت است و همکاران ما در این راستا آماده همکاری کامل هستند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به تبیین آثار سفرهای استانی ریاست قوه قضاییه پرداخت و افزود: بررسی مسائل و مشکلات دستگاه قضایی در ابعاد نیروی انسانی و امکانات و اطلاع از کیفیت رسیدگی به پرونده ها در محاکم و دادسراها از نزدیک و صدور دستورات لازم برای ارتقا وضعیت در ابعاد مختلف از مهم ترین آثار این سفرهاست.
وی یادآور شد: دیدار با اقشار مختلف جامعه اعم از خانواده شهدا، نخبگان و دانشگاهیان، روحانیون و فعالان و دست اندرکاران عرصه های اقتصادی از دیگر برنامه های رئیس قوه قضاییه در سفرهای استانی است که دارای آثار و نتایج ارزشمندی است و دیدار ایشان با فعالان اقتصادی و تأکید به مسئولین دستگاه قضایی در استان ها برای رفع موانع تولید و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی طی ماه های اخیر حکایت از اثربخشی عینی سفر های آیت الله رئیسی دارد.
معاون رئیس قوه قضاییه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر رشد و توسعه اقتصادی و تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و ایجاد تولید و اشتغال مولد یادآور شد: با رشد و توسعه ای که نظام اسلامی در بخش های مختلف به ویژه در حوزه دفاعی کسب کرده است، امروز دشمنان نظام و در رأس آنها آمریکا از حملات نظامی و مواجهه با قدرت دفاعی و موشکی پدید آمده به دست فرزندان غیور این مرزو بوم ناامید شده و به فشارهای اقتصادی و اعمال تحریم های ظالمانه روی آورده اند و عرصه جنگ به میدان اقتصاد و تولید کشیده شده است.
وی افزود: امروز فعالان و سرمایه گذاران بخش تولید و اقتصاد، سربازان خط مقدم مبارزه با دشمن هستند و همه ما وظیفه داریم با تمام توان از آنان حمایت کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد؛ راه اندازی اداره ثبت اسناد و املاک در بخش کوهپایه ، اهداف نظام قضایی و ثبتی که در رأس آن خدمتگزاری شایسته به مردم و ایجاد رضایتمندی در آحاد جامعه است را بیش از پیش فراهم آورد.
لازم به توضیح است؛ اداره ثبت اسناد و املاک بخش کوهپایه با زیربنای 600 مترمربع ظرف مدت 15 ماه احداث و امروز طی مراسمی به بهره برداری رسید.
خداییان در حاشیه سفر به بخش کوهپایه همچنین از دادگاه عمومی این بخش نیز بازدید و ضمن گفتگو با قضات و کارکنان این حوزه قضایی از نزدیک مسائل، مشکلات و درخواست های آنان را مورد بررسی قرار داد.
بازدید از ادارات اجرای اسناد رسمی و مناطق ثبتی شمال و شمال شرق اصفهان از دیگر برنامه های دکتر خدائیان در سفر به استان اصفهان بود که امروز انجام شد.
خدائیان در این بازدیدها ضمن بررسی برخی فرآیندهای ثبتی و اجرای اسناد رسمی، آرشیو و بایگانی پرونده ها و ملاحظه تعدادی از پرونده های ثبتی، مسائل و مشکلات این مجموعه ها را از نزدیک مورد بررسی قرار داد و از تلاش و زحمات کارکنان این ادارات تقدیر و تشکر کرد.
 
 
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط