شنبه, 09 آذر 1398 ساعت 10:30
کد خبر: 64536

اطلاعات تکميلي

  • دادستان کل کشور:

سیاست دستگاه قضایی کمک به دولت برای رفع مشکلات اقتصادی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دادستان کل کشور با بیان اینکه سیاست جدی دستگاه قضایی قرار گرفتن در کنار دولت وکمک برای رفع مشکلات اقتصادی است، گفت: قوه قضائیه در کنار دولت برای کمک به رونق اقتصادی استان اهتمام دارد.

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری روز چهارشنبه در جلسه معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان، افزود : باید دولت را در رفع مشکلات اقتصادی کمک کنیم و شواهد امر حاکی از آن است که تا کنون نقش موثری نیز در این زمینه داشته ایم.
وی اظهار کرد: دستگاه های قضایی باید به گونه ای برای واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی که دچار مشکل هستند بویژه مسائل قضایی و حقوقی برنامه ریزی کنند که موجب تعطیل شدن کارخانه و بیکار شدن کارگران نشود.
وی همچنین به توقف پروژه بایوجمی در تالاب انزلی اشاره و عنوان کرد: دستگاه قضایی به لحاظ مخاطره آمیز بودن این پروژه به این موضوع ورود یافت.
حجت الاسلام منتظری افزود: تا زمانی که این اطمینان از کارشناسان مربوطه و منابع علمی حاصل نشود که اجرای این پروژه دارای هیچ گونه خطری برای محیط زیست، آب، خاک، آبزیان و انسان ها ندارد، جلوی این طرح را می گیریم.
وی با تاکید بر ضرورت نظارت دقیق بر  این پروژه  توسط دادستان های رشت و انزلی تصریح کرد: سلامت جامعه و حفظ محیط زیست برای ما مهم است و فقط درصورت تایید علمی و بی خطر بودن پروژه  اجازه اجرای آن را می دهیم.
وی گفت: چگونه سازمانی که مسئول حفظ محیط زیست  است، بدون کارشناسی و مجوزهای لازم این طرح را اجرایی کرده است.
وی خطاب به دادستان ها تاکید کرد: هر امری که در چارچوب قانون و مقررات و بدون رانت باشد ،مجوز داده،  در غیر این صورت مانع اجرا شوید.
دادستان کل کشور همچنین با بیان اینکه براساس مستندات، تصرفاتی در تالاب انزلی انجام شد است، گفت: استانداری ،دادستان  رشت و انزلی و مقامات امنیتی وظیفه دارند از تالاب انزلی صیانت کنند.
وی تصریح کرد : همچنین نباید به متصرفانی که به اموال عمومی تجاوز کرده اند،خدمات رسانی شده و خدمات آب و برق و گاز داده شود.

حقوق زندانیان باید رعایت شود

حجت الاسلام منتظری همچنین نظارت بر زندان ها را از وظایف دادستان ها دانست و گفت :زندانی در دست ما امانت است و  قانون به ما اجازه داده که آزادی افراد برای مدتی از آنها سلب کنیم.
وی خاطر نشان کرد :حقوق زندانی توسط سازمان های زندان ها ، دستگاه قضایی و دادستان ها باید رعایت شود و این امر مهمی است.
وی با بیان اینکه موضوع اجتماعی کردن زندانیان در دستگاه قضایی مورد اهتمام است، گفت: باید بتوانیم افراد را به گونه ای در زندان بازسازی کنیم که زمان بازگشت ، جامعه پذیرای آنها باشد.
حجت الاسلام منتظری همچنین بر پرهیز از بازداشت های غیر ضروری تاکید و بیان کرد : دادستان ها، دادیارها و باز پرسها از بازداشت های غیرضروری اجتناب کنند و تا جایی که قانون الزام نکرده ، از قرار بازداشت استفاده نکنند.
وی تاکید کرد: در مواردی که فرد بازداشت می شود اگر ساعت غیراداری و شب هم  هست و فرد می تواند کفیل و وثیقه خود را معرفی کند، بپذیرند.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399