قوه قضاییه

رئیس قوه قضائیه بخشنامه «نرخ دیه کامل در ماه‌های غیر حرام از ابتدای سال ۱۳۹۹» را به تمامی مراجع قضایی ابلاغ کرد.
سخنگوی قوه فضائیه گفت: نرخ دیه برای سال ۹۹ در ماه‌های غیرحرام ۳۳۰ میلیون تومان تعیین شده است که با رشد ۲۰ درصدی نسبت به مبلغ نرخ دیه سال ۹۸ همراه بوده است.
دستورالعمل کادرسازی مدیریتی در قوه قضاییه در ۲۷ ماده و ۱۲ تبصره از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که حکم حکومتی یا استیذان به عنوان آخرین راهکار باید باشد و آن هم در یک شرایطی که واقعاً دیگر کار دیگری نمی‌توانیم انجام بدهیم. اگر این کم‌کاری‌ها جبران بشود و در زمان مقرر وظایف خودمان را انجام بدهیم، استفاده از حکم حکومتی هم به…
رئیسی: کالاهای احتکار شده بلافاصله باید در شبکه توزیع قرار گیرد آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: در روزها اخیر اخبار زیادی در خصوص کشف انبارهای محتکران اقلام بهداشتی در سراسر کشور منتشر شد، به گونه‌ای که شاید بتوان گفت جمع تقریبی تعداد آن، به ۱۵ میلیون ماسک می‌رسد. این در حالی…
تعدادی از خانواده زندانیان سیاسی در نامه ای به حجت الاسلام رییسی خواستار آزادی موقت زندانیان شدند.
دوشنبه, 19 اسفند 1398 ساعت 10:10

کاسبان کرونا در جایگاه متهم

عصر اقتصاد: نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده احتکار اقلام بهداشتی به ریاست قاضی صلواتی در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران و مفسدان اقتصادی به صورت علنی آغاز شد.
نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده محتکران ماسک و اقلام بهداشتی در شعبه چهارم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.
سخنگوی قوه قضائیه گفته است که از زمان صدور بخشنامه رئیس قوه قضائیه از هفته گذشته تا امروز ۵۴ هزار نفر از زندانیان به مرخصی آمدند و ما شاهد کاهش ورودی زندانیان در این هفته در مقایسه با هفته قبل بودیم و ورودی زندان‌ها در این هفته ۳۵ درصد کاهش…
معاون اول قوه قضائیه با صدور دستورالعملی به قضات، فعالیت دادگاه‌ها و واحدهای قضائی با توجه به شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.
اکیپ شعبه سیار تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با مراجعه به یکی از فروشگاه های لوازم بهداشتی در مشهد که ماسک‌ های تقلبی عرضه می کردد، اقدام به پلمب آنجا کرد.
دوشنبه, 12 اسفند 1398 ساعت 16:22

در دور دوم دادگاه گروه عظام چه می گذرد؟

دور جدیدی از رسیدگی به فعالیت های گروه عظام در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی از 6 اسفند 1398 آغاز شده است.
مدیر کل تعزیرات حکومتی شهر تهران در رابطه با اینکه مردم از کجا می‌توانند ماسک و مواد بهداشتی تهیه کنند، گفت: از دیروز توزیع این اقلام در داروخانه‌ها شروع شده است و فکر می‌کنم ظرف امروز و فردا توزیع‌ها به صورت عادی بر می‌گردد.
‎دور جدید رسیدگی به اتهامات عباس ایروانی موسس و مالک یکی از بزرگترین گروه های صنعتی ایران از ۶ اسفند ۱۳۹۸ بعد از وقفه ای با اتهام اخلال در نظام اقتصادی با بدهی بانکی ۱۵ هزارو ۷۵۳ میلیارد و ۲۶۶ میلیون و ۶۱۵ هزار و ۴۲۸ تومانی! آغاز شده است.
عصر اقتصاد: نماینده دادستان در دادگاه عظام خودرو گفته است که تمام بارنامه‌ها و گواهینامه‌های صادره نظارتی جعلی بوده و کالایی در ازای آنها وجود نداشته است و هدف متهمان غارت و چپاول ارز در زمان تحریم‌ها بوده است.
رئیس قوه قضائیه درباره برنامه‎های دشمنان برای التهاب‎آفرینی در بازار در روز‌های پایانی سال هشدار داد.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد که پیش‌بینی ما این است که در انتخابات امسال شاهد مشارکت خوبی خواهیم بود، اما مشارکت زیر ۵۰ درصد هم اشکالی در دموکراسی ایجاد نمی‌کند.
سه شنبه, 29 بهمن 1398 ساعت 16:36

صدور احکام قطعی برای ۵٠ مفسد اقتصادی

عصر اقتصاد: سخنگوی دستگاه قضا از محکومیت قطعی بیش از ۵۰ نفر از مفسدان اقتصادی طی دو هفته اخیر خبر داد.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رسیدگی به پرونده کسانی که متهم به همکاری با روح الله زم هستند از جمله آقای داوری، به کجا رسیده است؟ گفت: این پرونده بخش‌های مختلف دارد. پرونده روح الله زم کیفرخواستش صادر شده است و جلسات دادگاه در حال…
عصر اقتصاد: رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه نقش مردم در نظام اسلامی فقط رای نیست و در اداره کشور هم باید مشارکت داشته باشند، پیامد جلب مشارکت و نقش آفرینی مردم در امور مرتبط با قوه قضائیه را تشریح کرد.
دوشنبه, 28 بهمن 1398 ساعت 16:01

آزادی 498 زندانی غیرعمد در فجر 98

عصر اقتصاد: به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایندگی‌های ستاد دیه در قالب طرحی موسوم به «دهه رهایی» زمینه آزادی 498 زندانی جرایم غیرعمد را فراهم نمودند.
عصر اقتصاد: رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه با رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: نماینده دادستان در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده داریوش امان‌کی و چهار متهم دیگر با بیان اینکه متهم ردیف اول این پرونده با هیچ یک از حساب‌های خود کار نکرده است، اعلام کرد که او حتی مشمول دریافت یارانه هم تشخیص داده شده بود. رسول قهرمانی…
عصر اقتصاد: رئیس قوه قضائیه که برای سرکشی به ندامتگاه زنان شهرری رفته بود، به هیات قضایی همراه خود اجازه نداد به تهران برگردند تا در محل زندان وضع زندانیان و مستحقان تخفیف و عفو را بررسی کنند و به فوریت به حوزه ریاست قوه قضائیه گزارش دهند.
اولین جلسه محاکمه روح الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب استان تهران و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
عصراقتصاد: اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «داریوش امان کی» و ۴ متهم دیگر به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی روز گذشته در شعبه سوم دادگاه های ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
مجتمع تخصصی رسیدگی به جرایم اقتصادی و سامانه شفافیت آرای قضایی این مجتمع دوشنبه هفته گذشته با حضور رئیس قوه قضائیه و مسئولان عالی قضایی افتتاح شد؛ در این سامانه، اسامی ممنوع‎المعامله‌ها، بدهکاران بانکی و همچنین احکامی که صادر شده است در دسترس عموم قرار می‌گیرد. افتتاح این مجتمع و…
عصر اقتصاد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری، مصوبه «کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی» در خصوص «ارائه خدمات صوتی، تصویری و پخش همگانی ماهواره ای» به عنوان بخشی از خدمات موضوع پروانه فعالیت اپراتور ماهواره ای مخابراتی را با اعمال ماده 91 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری…
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه از سیاست دستگاه قضا بر استفاده حداکثری از ظرفیت داوری در اختلافات تجاری خبر داد و اعلام کرد که در جلسه مسئولان عالی قضایی سه گام برای اجرایی شدن این سیاست پیش‌بینی شد.
عصراقتصاد: معاون حقوقی قوه قضاییه گفته است که در صورتی که قانون مجازات اسلامی به ویژه کلیات و جزای عمومی مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد، جمعیت کیفری ما کاهش خواهد یافت به گونه ای که یک چهارم تا یک پنجم زندانیان در اثر همین اصلاح آزاد می‌شوند.
صفحه 1 از 22

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395