قوه قضاییه

نخستین مدرسه زمستانه حقوق توسط مرکز آموزش پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار می‌شود.
عصر اقتصاد: اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حمیدرضا مرادی و 11 متهم ارزی دیگر در شعبه اول دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی موحد به صورت علنی برگزار شد.
عصر اقتصاد: کانون سردفتران ازدواج و طلاق در رابطه با اجرای طرح تعیین سقف برای ثبت طلاق توضیحاتی ارائه داد.
عصر اقتصاد: رئیس قوه قضائیه بر ضرورت تبیین اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی در ایام الله دهه فجر تاکید کرد و گفت: تفکر انقلابی به معنای بی‌برنامگی و دوری از عقلانیت نیست. برنامه‌ریزی، مسئولیت‌پذیری، عقلانیت و آینده‌نگری از مهم‌ترین مولفه‌های اندیشه انقلابی است.
رئیس قوه قضائیه، بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی بویژه ظرفیت‌های فضای مجازی در ایام الله دهه فجر را ضروری دانست و در پایان یادآور شد: روزی که آیت‌الله بهشتی به شهادت رسید، بر همه ما بسیار سخت گذشت، اما هیچ خونی مثل خون بهشتی…
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: رئیس قوه قضائییه دستورالعمل جدیدی منظور کاهش زندانیان دارای محکومیت مالی خطاب به دادگستری‌ها صادر کرد.
عصر اقتصاد: با توجه به فرمایشات رهبری و حمایت معظم له از بخش تعاون و تاکید بر حضور مردم در اقتصاد و تاکید به مسئولین امر برای حل مشکلات تعاونگران، نشست مشترک رئیس و هیات رئیسه اتاق تعاون با رئیس قوه قضائیه برگزار شد.
عصر اقتصاد: به گفته رئیس قوه قضائیه یکی از موانع رونق اقتصادی، معطوف بودن نگاه به دست دیگران، بیگانگان و خارجی ها است؛ اما نباید اقتصاد را مشروط به امضا یا موافقت آنها کرد. اقتصاد باید در تعامل با سایر کشورها باشد و نگاه و سیاست در این خصوص تعاملی…
عصر اقتصاد: رئیس شعبه یکم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی در دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی کشور از بازگشت بخشی از بدهی متهم ردیف پنجم این پرونده خبر داد.
رئیس قوه قضاییه گفت: سیاست ما باید تعامل با تمام کشور‌ها به غیر از دشمن باشد. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: در اقتصاد نیز باید با تمام کشور‌ها تعامل داشته باشیم، اما این گونه نباشد که منتظر دشمن بمانیم که آن‌ها چه می‌گویند.
عصر اقتصاد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رای وحدت رویه، کارفرمایان را موظف به پرداخت حق بیمه دوره کارآموزی کارگران کرد.
دادستان کل کشور در مراسم گردهمایی سراسری مراکز داوری اتاق تعاون گفت: ٢۵ درصد اقتصاد کشور در تعاونی‌ها دیده شده که اگر درست عمل شود بیش از ٢۵ درصد اثرگذار خواهد بود.
عصر اقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن اعلام کرد که متهم اصلی این پرونده به پانزده سال حبس تعزیری و رد مال محکوم شده است که این حکم قطعی نیست. روز گذشته هیجدهمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه با اصحاب رسانه برگزار…
عصراقتصاد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری دریافت هرگونه وجه بابت انجام سونوگرافی تشخیصی در مراکز درمانی دانشگاهی دولتی توسط متخصصین زنان و زایمان را ممنوع کرد.
عصراقتصاد: علی اصغر رنجبر طی حکمی از سوی رئیس سازمان زندان ها به عنوان مدیرکل زندان های استان گلستان منصوب شد.
عصر اقتصاد: ادامه جلسات رسیدگی به پرونده بانک سرمایه به ریاست قاضی مسعودی مقام در شعبه سوم ویژه اقتصادی آغاز شد.
عصر اقتصاد: قضات هیات عمومی دیوان عدالت اداری در نخستین جلسه هیات عمومی پس از به شهادت رسیدن سپهبد قاسم سلیمانی، برای ادامه راه این شهید هم قسم شدند و رئیس دیوان عدالت اداری در این جلسه رژیم تروریست آمریکا را بخاطر به شهادت رساندن سردار مبارزه با تروریسم را…
عصر اقتصاد: سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به تبلیغات انجام شده از صدا و سیما گفت: با گسترش فضای مجازی و روش‌های تبلیغات، همه هر روز تبلیغات می‌کنند و ما هم مرتب تذکر می‌دهیم، حتی به صدا و سیما که این آقایانی را که در برنامه‌هایتان می‌آورید داوطلب انتخابات هستند.
در حاشیه سفر رئیس قوه قضائیه و با حضور دکتر جهانگیر ۳خانواده البرزی با حضور در ندامتگاه کرج ضمن اعلام گذشت، از اجرای حکم مجازات صرفنظر نمودند. رئیس سازمان زندان ها در جمع خانواده های حاضر گفت: شما عزیزان با اقدام ارزشمند خود درس ایثار و مردانگی به جامعه می…
رئیس قوه قضاییه در پیامی شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی و یاران باوفایش را تبریک و تسلیت گفت.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه ضمن بیان اینکه شاهد فساد فراگیر در حوزه شهری بودیم، گفت: دادسرا به موضوع فساد شهرداری‌ها و شوراهای‌شهر ورود کرده است، به طور کلی، بیست شهردار، پنجاه عضو شورای‌شهر، صد کارمند شهرداری در شهرهای‌مختلف تحت تعقیب قرار گرفته‌اند و برخی هم محکوم شده‌اند.
دوشنبه, 09 دی 1398 ساعت 16:58

هر روزمان باید از جنس 9 دی باشد

عصر اقتصاد: حجت الاسلام و المسلمین بهرامی با تاکید بر اینکه ملت ایران امروز از هر زمان دیگری قوی‌تر شده و به آرمان هایش مومن‌تر و امیدوارتر است، گفت: ما باید هر روزمان از جنس 9 دی باشد و با بصیرت افزایی خود در همه عرصه ها، دشمن را ضعیف…
حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضاییه گفت: پاسداشت بصیرت و مقاومت مردم را در گرو صیانت از حقوق مردم در همه عرصه‌ها توسط مسئولان و کارگزاران کشور دانست و با بیان اینکه امروز حل مشکلات اقتصادی و گره گشایی از معیشت و سفره مردم، یک مسئولیت اساسی است، افزود: در…
عصراقتصاد: با صدور احکام جداگانه ای از سوی رئیس سازمان زندان ها؛ مراد فتحی به عنوان مدیرکل زندان های استان کردستان و محمد جوادی به عنوان مدیرکل زندان های استان زنجان منصوب شدند. همچنین جابر عبدی سرپرست زندان های استان اردبیل شد.
عصر اقتصاد: معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور : اجرای طرح کاداستر زیرساخت اصلی مبارزه با زمین خواری و تعدی به اراضی دولت و اشخاص است لکن کمبود اعتبارات، اجرای این طرح را طی سال های اخیر با مشکلات جدی مواجه کرده است.
عصر اقتصاد: رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه گفت: از هفته گذشته تاکنون سامانه ایده 12 هزار بازدید داشته، 350 نفرهم عضو شدند و 149 ایده در همین مدت کوتاه به ثبت رسیده است.
عصر اقتصاد: رئیس قوه قضائیه گفت: کمیسیون ماده ۱۰۰ برای جلوگیری از تخلفات حوزه ساخت و ساز ایجاد شده است و نباید به منبع درآمدی برای شهرداری‌ها تبدیل شود.
رئیس قوه قضاییه گفت: بازداشت افراد برای جمع‌آوری ادله ممنوع است، ابتدا دلایل را جمع‌آوری و سپس درصورت ضرورت حکم دستگیری صادر کنید.
عصر اقتصاد: بزرگترین آزمون وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه صبح امروز در سراسر کشور برگزار شد.
عصر اقتصاد: رئیس قوه قضائیه بر ضرورت تعیین سازوکاری برای رسیدگی به امور قضایی و حقوقی فقرا و محرومان تاکید کرد.
صفحه 1 از 21

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395