قوه قضاییه

چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 19:10

اهميت وكالت‌های معاضدتی و تسخيری

حق داشتن وکیل و برخورداری از آن در همه مراجع قضایی در شمار حقوق بنیادین و اساسی مردم موضوع اصل 35 قانون اساسی و همچنین در شمار حقوق شهروندی آحاد ملت موضوع مواد 58 و 63 منشور حقوق شهروندی است.
چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 11:42

صدور حکم محکومیت محمد علی نجفی

وکیل مدافع محمد علی نجفی از صدور حکم محکومیت موکلش خبر داد و گفت: سایت ثنا بطور رسمی اعلام کرده که حکم محکومیت برای موکلم صادر شده اما حکم هنوز به ما ابلاغ نشده است.
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: قوه قضائیه از تمام ظرفیت‌های خود برای کمک به تولید استفاده خواهد کرد و تمام کسانی که در این راه سنگ‌اندازی کنند، تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.
عصراقتصاد: رئیس قوه قضائیه با اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای همکاری با مجریان و ناظران انتخابات، تاکید کرد: جرایم و تخلفات انتخاباتی باید در زمان وقوع آن مورد رسیدگی قرار گیرد، نه بعد از انتخابات.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از حمایت جدی دستگاه قضا از استارت آپ ها و نرم افزارهای پیشگیرانه برای کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی خبر داد.
عصر اقتصاد: دادستان کل کشورگفت: قطعا قوه قضائیه بر اساس وظایف و تکلیف قانونی که بر عهده دارد، در خصوص شکایت‌هایی که درباره روند انتخابات به قوه قضائیه داده می‌شود، ورود می کند و ما در سراسر کشور و در دادستانی ها، دادسراها و دادگاهها شعب خاصی را پیش بینی…
عصراقتصاد: با حضور رئیس سازمان زندان ها چهار خانواده اصفهانی ضمن اعلام رسمی گذشت از اجرای حکم قصاص خودداری نمودند.
عصراقتصاد: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ناکامی دشمنان درمواجهه با توانمندی دفاعی کشور باعث تغییر جبهه آنان به سمت مبارزه اقتصادی شده و امروز کار آفرینان و فعالان اقتصادی به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با دشمن نقش اصلی را ایفا می کنند.
عصراقتصاد:حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده پولشویی در استان گلستان گفت: این پرونده در مرحله بازپرسی قرار دارد و ۹ نفر بازداشت هستند؛ این باند ٣٠٠ عضو دارد و مبلغ پولشویی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است و با تدبیر انجام شده سعی کردیم اموال متعلق به…
عصراقتصاد: گردهمايی نخبگان و خيرين حقوق دان مهرورز روز گذشته در كانون سردفتران و دفترياران برگزار شد.
سه شنبه, 12 آذر 1398 ساعت 10:38

قاطبه مدیران کشور پاک دست اند

نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه سه عنصر مهم و شعار اصلی ما در دیوان محاسبات است.
عصراقتصاد:رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه با تشریح فعالیت‌های اداره قوانین، گفت: شیوه نامه‌ای برای جلسات نقد رأی نوشتیم که در آن دو مدل قضایی و دانشگاهی با دستورالعمل‌های جداگانه تعریف شده است.
یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 09:37

ختم رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی

عصر اقتصاد: دومین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده محمدعلی نجفی به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد.
دادستان کل کشور با بیان اینکه سیاست جدی دستگاه قضایی قرار گرفتن در کنار دولت وکمک برای رفع مشکلات اقتصادی است، گفت: قوه قضائیه در کنار دولت برای کمک به رونق اقتصادی استان اهتمام دارد.
عصراقتصاد: رییس قوه قضاییه گفت: هم دولت، هم مجلس و ما به عنوان دستگاه قضایی باید به آنچه که رهبری به عنوان حمایت از فعالان اقتصادی و رفع دغدغه‌های کارآفرینان و سرمایه گذاران بیان نمودند عمل کنیم. بنای ما در دستگاه قضایی این است که هم در حوزه دادستانی و…
عصراقتصاد: مدیرعامل مؤسسه خدمات درمانی بسیجیان گفت:‌ خدمات بیمه‌ای ما شامل ارائه خدمات جامع بوده و سالانه بیش از 11 هزار و 500 نفر خانوار تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرند.
عصراقتصاد: رئیس قوه قضاییه با اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای کمک به دولت در کنترل قیمت ها، بر ضرورت انسجام و همکاری همه دستگاه‌ها برای کاهش فشار‌های معیشتی بر مردم، تاکید کرد.
وکیل مدافع محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران گفت: با توجه به رضایت اولیاء دم میترا استاد، هر چند دیگر طرف دعوا محسوب نمی‌شوند اما دادگاه آنها را برای جلسه محاکمه روز ششم آذر، احضار کرده است.
نماینده دادستان ضمن بیان اینکه در مورد نیروگاه شهید منتظری که به عنوان وثیقه گذاشته شده است، اما و اگرهایی مطرح است، گفت: دیواندری می‌گوید ما وثیقه گرفتیم و مدیر حقوقی بانک حقوقی باید آن را پیگیری می‌کرد در این رابطه از آن‌ها توضیح می‌خواهیم، نیروگاه شهید منتظری اصفهان چه…
لیلا ابوالفتحی عصر اقتصاد: پرونده های قضایی تولیدکنندگان و اخلالگران اقتصادی که زیر مجموعه های زیادی دارند جدای از اتفاقات روی داده در بطن آنها و اتهامات وارده، به دلیل اشتغالزایی و زیر مجموعه های نیروی انسانی بالا جای اندکی تامل دارد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: دومین جلسه رسیدگی به پرونده تیمور عامری به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور در شعبه یک دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی، به ریاست قاضی موحد برگزار شد.
لیلا علی نژاد عصراقتصاد: رئیس سازمان دامپزشکی از ابلاغ دستورالعمل پرورش الاغ شیری در کشور خبر داد و گفت: ممنوعیت خروج اسب از کشور لغو شده و در حال مذاکره با اروپائیها برای صادرات اسب هستیم.
 عصر اقتصاد: رییس قوه قضائیه گفت: در مبارزه با فساد مشغول حاشیه‌سازی‌ها و ملامت ملامت‌کنندگان نمی‌شویم.
عصراقتصاد: دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و سایر متهمان در شعبه اول ویژه دادگاه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگاه انقلاب به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن تهران از نهایی شدن ساز و کار تهاتر کالا میان ایران و چین خبر داد و گفت: این کار از طریق چین و هنگ کنگ اجرایی خواهد شد.
عصراقتصاد: رییس قوه قضائیه گفت: در مبارزه با فساد مشغول حاشیه‌سازی‌ها و ملامت ملامت‌کنندگان نمی‌شویم.
رئیس قوه قضائیه گفت: واقعیات نشان می‌دهد قاچاق کالا نگران کننده است و بحث از رونق تولید با مسئله قاچاق کالا قابل جمع نیست و باید با همت جدی موضوع قاچاق سازمان یافته را حل کنیم.
عصراقتصاد: تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.
عصراقتصاد: نهمین جلسه رسیدگی به پرونده ۹ متهم اقتصادی مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی موحد در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی لحظاتی قبل برگزار شد.
صفحه 1 از 20

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395