قوه قضاییه

عصر اقتصاد: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه پزشکان تا پایان مرداد برای ثبت نام در سامانه سازمان امور مالیاتی فرصت داشتند، گفت: این مهلت تا 15 شهریور امسال تمدید شد.
سومین جلسه رسیدگی به پرونده جدید پتروشیمی در شعبه سوم دادگاه ویژه اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
عصراقتصاد: با حضور رئیس سازمان زندان ها و در پی پیگیری های مستمر و شبانه روزی خیرین و ریش سفیدان استان کردستان و همچنین مددکارن مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان دو خانواده فداکار کردستانی با گذشت از خون فرزندانشان زندگی دوباره را به دو جوان کردستانی که به دلیل…
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در هشتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص رسیدگی به پرونده مدیران سابق بانک مرکزی گفت آن چیزی که من در این موضوع بیان می‌کنم این است که دادگاه این پرونده در حال برگزاری است، جلسات آن آغاز شده است شده که تا…
اسماعیلی اظهار داشت: پرونده کیمیا خودرو رسیدگی شده و متهمان آن به حبس های طویل المدت محکوم شدند. فتاحی نیا به ۲۵سال حبس، مرتضی فتاحی نیا به ۱۵ سال حبس، مریلا فتاحی نیا به ۱۰ سال حبس، مجید پور محسنی به ۱۰ سال حبس، معصومه موسوی به ۱۰ سال حبس…
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 08:11

هیچکس در قوه قضائیه خط قرمز نیست

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت پرونده اکبر طبری و معرفی لیستی از همکاران این فرد از جمله دادستان سابق تهران، گفت: این اخبار مورد تایید ما نیست و رسیدگی قضایی به این پرونده ادامه دارد و هر کسی که در این پرونده متهم شود به…
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه با تاکید بر نامتناسب بودن ورودی پرونده ها و تعداد قضات در دادگستری استان تهران، گفت: در مدت تصدی در دادگستری استان تهران حجم پرونده های قضایی وارده ۴٠ درصد افزایش یافت در حالی که تعداد قضات ١۵ درصد رشد داشته است.
رئیس قوه قضائیه گفت: یک جریان خودبین، خود بزرگ‌بین و مستکبر نمی‌خواهد بگذارد که مردم دنیا از حقوق انسانی برخوردار باشند. کسانی که خود را حامی حقوق بشر می‌دانند خود بیش از دیگران آن را تضییع می‌کنند.
نماینده دادستان تهران گفت: ۱۷ نفر از متهمان پرونده جدید پتروشیمی و چند شرکت با فروش ۳۰ و ۵۰۰ تن سهمیه مواد اولیه در بازار آزاد ۱۹۰ میلیارد تومان تحصیل کرده اند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، گفت:. ما گذشته علمی، صنعتی و تجاری پر رونق در کشور خود نداشتیم و بازار پولداری برای تولید کنندگان خارجی بودیم. صنعت و تجارتی نداشتیم که حالا نگران فاجعه بار بودن وضعیت آن و از بین رفتن آن باشیم.
دستورالعمل اجرایی اعلام برخط ظرفیت پذیرش زندانیان به مقامات قضایی صلاحیت‌دار از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.
عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضاییه گفت: در پرونده سکه ثامن ردیابی‌های جدیدی از برخی از اموال متهم این پرونده بدست آورده ایم که همکارانمان تلاش می‌کنند این وجوه هم در اسرع وقت تحصیل شود.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: موضوع پیشگیری را باید همه دستگاه ها با مشارکت یکدیگر انجام دهند، اگر فقط از قوه قضائیه بخواهید که موضوع پیشگیری از وقوع جرم را پیگیری کند، هیچ گاه به نتیجه نخواهد رسید. غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه…
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه بیشترین آسیب را از تکرار جرائم زندانیان می‌بینیم، گفت: امیدواریم افرادی که واجد شرایط استفاده از مجازات‌های جایگزین هستند، بیشتر بتوانند از این شرایط استفاده کرده و مجرمان عادی را کمتر وارد زندان کنیم.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه گفت: از زمان تشکیل دادگاه‌ها و شعب ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکنون، ٩٧٨ حکم قطعی در مورد پرونده‌های مفاسد اقتصادی توسط دادگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور صادر شده است.
وکیل مدافع محمد علی نجفی گفت: برای گرفتن رضایت از خانواده اولیای دم، وارد مذاکره با آن‌ها شدیم.
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه امروز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: حکم قصاص نفس برای محمدعلی نجفی صادر شد اما ‌این حکم غیرقطعی است.
سه شنبه, 08 مرداد 1398 ساعت 13:00

محمد علی نجفی به قصاص محکوم شد

سخنگوی قوه قضائیه در هفتمین نشست خود گفت: حکم محمد علی نجفی اشد مجازات که قصاص است صادر شده است. غلامحسین اسماعیلی گفت: رای پرونده قتل میترا استاد و اتهام آقای محمدعلی نجفی صادر شده است و امروز به وکلای اولیای دم و متهم ابلاغ شده است. در کیفرخواست قتل…
سه شنبه, 08 مرداد 1398 ساعت 12:28

هادی رضوی به 20 سال حبس محکوم شد

 غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری با اصحاب رسانه از صدور حکم ۲۰ سال حبس برای سید محمدهادی رضوی متهم بانک سرمایه خبر داد.
عصر اقتصاد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری دستور هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف در خصوص اعطای تخفیف 30 تا 60 درصدی شهریه به فرزندان اعضای هیات علمی این دانشگاه را ابطال کرد.
دکتر محمد باقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه دلیل از بین نردن کالاهای قاچاق پس از کشف آنرا توضیح می دهد.
رییس سازمان زندان‌ها تدابیر این سازمان‌ برای کاهش جمعیت زندانیان را تشریح کرد.
عصر اقتصاد: مدیر کل مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: برای کاهش پرونده های قضایی در زمینه خشونت، باید از ظرفیت های مردمی ، محلی و آموزش به آنها در راستای کنترل خشم استفاده کرد.
رای دادگاه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی پیرامون متهمان پرونده شرکت پدیده شاندیز امروز پنجم مرداد در نشستی خبری با حضور رئیس کل دادگستری خراسان رضوی و دادستان استان، توسط قاضی پرونده بطور رسمی اعلام شد.
سخنگوی قوه قضائیه گفت: در راستای اجرای دستور رئیس قوه قضاییه علاوه بر برخورد اداری و انضباطی با برخی ماموران زندان، پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی به صورت ویژه در دادگستری استان تهران رسیدگی و حکم عاملان قتل صادر شد.
چهارشنبه, 02 مرداد 1398 ساعت 10:18

رئیس «پدیده شاندیز» به حبس ابد محکوم شد

پس از برگزاری ۱۵ جلسه دادگاه متهمان پرونده پدیده شاندیز حکم مدیرعامل اسبق این شرکت صادر شد و محسن پهلوان به حبس ابد محکوم شده است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این سوال که آیا روز جمعه انتخابات شورایاری‌ها برگزار خواهد یا خیر، گفت: هر آنچه که دیوان عدالت اداری در این خصوص تصمیم بگیرد، همان اجرا خواهد شد.
دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل «میترا استاد» همسر دوم محمدعلی نجفی برگزار شد.
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در رابطه با صحت خبر دستگیری معاون اجرایی سابق قوه قضاییه توسط یکی از نمایندگان مجلس و اظهار نظر نماینده دیگری پیرامون اتهامات انتسابی این فرد، گفت: از هر دو نماینده مجلس که در این باب اظهار…
آناهیتا یاوری سخنگوی قوه قضائیه گفت: تحت تعقیب قرار گرفتن و بازداشت یکی از مدیران حوزه ریاست قوه قضائیه اثبات کننده این ادعا است که ما در برخورد با مفاسد جدی هستیم و بدون اغماض موارد را رسیدگی خواهیم کرد.
صفحه 1 از 16

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395