حوادث و امور حقوقی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه نیروهای سازمان تعزیرات حکومتی در سراسر کشور محدود است، گفت: از مردم تقاضا داریم که اگر با مواردی نظیر گرانفروشی رو به رو شدند، از طریق سامانه ۱۳۵ اعلام شکایت و تخلف کنند تا در سریع‎‌ترین زمان ممکن به شکایت آن‎ها رسیدگی شود.
سازمان امور مالیاتی کشور از حذف شرط دریافت شماره اقتصادی از مراحل شروع کسب و کار برای اشخاص حقیقی و حقوقی خبر داده و اعلام کرده است از این پس این سازمان حسب مورد شناسه یا شماره ملی را به شماره اقتصادی تلقی خواهد کرد.
رئیس قوه قضائیه گفت: رفتار امروز آمریکایی ها در قبال توافقات پیشین، هم نقض فاحش «حقوق بین الملل» است هم نقض «حقوق معاهدات».اروپایی‌ها باید به انجام تعهداتشان در عمل پایبند باشند.
سردار حمیدی رییس پلیس راهور فاتب ضمن اشاره به این مطلب گفت :از اول مهرماه ۱۳۹۹ ترخیص خودروها از طریق دفاتر پلیس+۱۰ صورت می‌گیرد و دیگر نیازی نیست مالکین به مراکز اجراییات مراجعه کنند.
دوشنبه, 31 شهریور 1399 ساعت 08:41

۴ درصد لوازم یدکی خودرو قاچاق است

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران گفت: اگر قاچاق را به معنای واقعی آن یعنی وارد شدن اجناس از مبادی غیرقانونی و بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی و مالیات در نظر بگیریم، شاید سه تا چهار درصد لوازم یدکی خودرو موجود در بازار را شامل شود.
شیوا مستوفی از میان دو میلیون و 776 هزار و 168 واحد صنفی کشور، 531 هزار و 62 پروانه کسب، یعنی نزدیک به یک‌پنجم (19 درصد)، متعلق به ایثارگران و خانواده‌های ایشان است.
چرا حکم صادره پرونده‌های مرتبط با قاچاق فرآورده‌های سوختی به گمرک تهران ابلاغ نشده است؟
شاکی یکی از دلایل شکایت خود را افزایش تعداد مشمولان بیمه قالیبافان از 88 هزار نفر به 600 هزار نفر عنوان کرده است هیات تخصصی دیوان عدالت اداری با درخواست ابطال آیین‎نامه بیمه قالیبان و شاغلان صنایع دستی مخالفت کرد.
دادستان کل کشور در مکاتبه‌ای با وزیر اقتصاد از او خواست بر رفتار ممیزان مالیاتی در «تشخیص غیرواقعی ارقام نجومی» مالیات نظارت کند. حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در این نامه همچنین به فرهاد دژپسند تذکر داده است که هیات‌های حل اختلاف مالیاتی بدون توجه به ماده 248 قانون مالیات‌های مستقیم آرای…
رئیس قوه ‌قضائیه گفت: مطلقاً نباید اجازه دهیم هیچ نقطه‌ای از کشور به محل امنی برای مفسدان، اراذل و اوباش و معتادان متجاهر تبدیل شود.
دادستان کل کشور در خصوص پرونده محمدعلی نجفی گفت: به نظر بنده قتل میترا استاد از نوع عمدی بوده است.
دوشنبه, 24 شهریور 1399 ساعت 10:39

مقررات‌گذاری تاریخ گذشته در دولت کُند

در حالی آیین‌نامه اجرایی بند (د) تبصره (21) قانون بودجه سال 1399 دو روز پیش ابلاغ شد که از مواعد قانونی مندرج در این تبصره نزدیک به سه ماه گذشته است محمود پوررضائی فشخامی پایگاه اطلاع‌رسانی قوانین و مقررات کشور وابسته به معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری روز گذشته (23 شهریور 99)…
محمد ارفعنمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح طرح الحاق یک ماده به تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ درباره اختصاص قیر رایگان در حالی موافقت کردند که به نظر می‌رسد که حداقل دو مورد از اشکالات پنج‌گانه شورای نگهبان در این مصوبه برطرف نشده است.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، مقرره شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مطالبه خسارت تاخیر در پرداخت مطالبات شهرسازی و شهرداری را باطل کرد.
سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم اکبر طبری خبر داد.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اختیارات مدیران استانی کم نیست، گفت: ابتکار عمل مدیران بسیاری از مشکلات را در کشور حل می‌کند.
رئیس قوه قضاییه از رهبر معظم انقلاب برای موافقت با پیشنهاد قوه قضاییه در مورد دادگاه‌های ویژه مبارزه با اخلال در نظام اقتصادی تشکر کرد.
زلزله ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر دقایقی پیش بخش‌های وسیعی از استان گلستان را لرزاند.
عصر اقتصاد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری اطلاق مصوبات شوراهای اسلامی 15 شهر استان سمنان را که به شهرداری‌های وابسته به آنها اجازه دریافت هزینه و بهای خدمات و آماده‎سازی معابر از مالکان می‌داد، به طور همزمان و در یک رای ابطال کرد.
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به استجاره امروز رهبری گفت: از فردا دادگاه‌ها به کار خودشان ادامه خواهند داد اما دادگاه‌ها باید توسعه صلاحیت پیدا کنند یعنی هم صلاحیت دادگاه انقلاب و هم صلاحیت دادگاه کیفری۱ و هم صلاحیت دادگاه کیفری۲ را داشته باشند و به اتهامات متعدد یک جا…
یکشنبه, 16 شهریور 1399 ساعت 14:17

رأی صادره برای شرکت آذویکو قطعی شد

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از قطعی شدن رأی صادره برای شرکت آذویکو و تعیین جزئیات پرداخت خسارت و نرخ تورم مربوط به تاخیر در تحویل خودروها خبر داد.
رییس پلیس تهران بزرگ از افزایش ۷ الی ۸ درصدی ترافیک در ابتدای صبح امروز همزمان با آغاز مدارس خبر داد.
رئیس‌‌قوه قضاییه تأکید کرد که در پرونده های مرتبط با واگذاری مساله دار بنگاه های دولتی به بخش خصوصی فقط نباید برخورد با مدیران متخلف بنگاه ها مورد توجه باشد بلکه نحوه واگذاری این واحدها توسط سازمان خصوصی سازی نیز باید بررسی شود که آیا بر اساس ضوابط قانونی و…
رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد اعلام کرده که تمام فرایندهای مربوط به تأسیس مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری انجام‌شده و فقط مکان تأسیس هنوز تعیین‌نشده که امیدواریم تا پایان تابستان به سرانجام برسد.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه راهبرد قوه قضائیه مشارکت‌جویی از مردم برای اجرای عدالت است، گفت: مردم وقتی فساد، رانت خواری و ناهنجاری های اقتصادی و اجتماعی را می بینند تذکر دهند و اعلام کنند.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از آغاز رسیدگی به پرونده کشف ۱۸۶ تن گندم تقلبی در اردبیل خبر داد.
اهواز- در یک سال اخیر ساکنان روستای حضرت ابوالفضل اهواز با احکام بنیاد مستضعفان که ادعای مالکیت خانه‌هایشان را دارد، مواجه شدند و اکنون ۳۰۰ خانوار ترس از دست دادن خانه‌هایشان را دارند.
معاون اول رئیس‌جمهوری می‌گوید قوه قضاییه باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به اتهامات مطروح علیه مسئولان ارشد کشور شفاف سازی کند.
یک عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه مجازات و تصویب مجازات در ستاد ملی مقابله با کرونا وجهی ندارد، گفت: اگر قرار است مجازاتی در نظر گرفته شود، نیازمند قانون است و باید از مسیر قوه مقننه طی شود.
مرکز رسانه قوه قضائیه ارسال نامه مشترک از سوی ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس به رهبری درباره فروش اوراق سلف نفتی را تکذیب کرد.
صفحه 1 از 93

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399