یکشنبه, 22 دی 1398 ساعت 16:27
کد خبر: 66174

مصرف گاز در کشور به دلیل برودت هوا رکورد زد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

غلامرضا مشایخی سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به افزایش شدید مصرف گاز در کشور به دلیل برودت هوا گفت: باتوجه به موج جدید سرما و افزایش گاز بخصوص در شرق کشور مصرف گاز خانگی به شدت افزایش یافته که این رقم به ۵۷۳ میلیون مترمکعب در روز رسیده است که این عدد بسیار بالایی در بخش مصرف است.

او ادامه داد: تمامی همکاران ما در بخش تولید، انتقال و توزیع با آمادگی کامل به صورت شبانه روزی در تلاش هستند تا گاز پایدار در کشور به هم وطنان برسانیم و جای هیچ گونه نگرانی در بخش کمبود گاز در کشور نیست.

سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: به هرحال هموطنان در سراسر کشور باید با مصرف بهینه گاز بتوانند کمک کنند تا دیگران هم از رحمت گاز محروم نشوند مردم باید توجه داشته باشند که دمای رفاه منازل را بین ۱۸ تا ۲۲ درجه نگه دارند.

مشایخی از برخورداری ۳۰ هزار روستاییان کشور از نعمت گاز طبیعی خبر داد و بیان کرد: از این تعداد ۴.۶ دهم میلیون خانوار و با ۱۸۴ هزار خانوار و ۱۰۰ روستا دارای گاز هستند که اولویت اول ما تامین بخش گاز خانگی است که با همت هموطنان می‌توانیم از فصل سرما بدون هیچ قطعی گازی در کشور چه در بخش خانگی و نیروگاهی و صنایع گذر کنیم.

او در ادامه به میزان صادرات گاز اشاره کرد و گفت: ما در بخش صادرات گاز تعهد داریم و به آن عمل می‌کنیم در بخش واحد‌های صنعتی اگر هموطنان کمک نکنند مجبوریم تعدادی از گاز واحد‌های صنعتی را محدود کنیم قطعا مردم ما با درایتی که دارند امیدواریم شاهد قطع شدن گاز در یخش‌های صنعتی نباشیم.

سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در خصوص مشکلات گازی جنوب کشور افزود: مشکلات گازی در جنوب کشور در ماه‌های گذشته در استان هرمزگان مشکلاتی ایجاد کرد که مطابق قوانین بودجه سال ۹۸ تمیهدات برای استان‌های جنوبی کشور به خوبی اندیشه شده به طوری که در حال حاضر ۱۱۸ پروژه فعال برای استان‌ کرمان تعریف و با سرعت درحال پیش روی است.

مشایخی گفت: همچنین در استان هرمزگان هم پیشرفت‌های خوبی حاصل شده و جای هیچ نگرانی نیست در شهر زاهدان با استفاده از استان‌های خراسان رضوی، فارس، سمنان و همدان به عنوان استان‌های معین برای زاهدان فعالیت خود را شروع کردیم به طوری که ۷۶ درصد شبکه گاز زاهدان شبکه گذاری گازی شده است.

او افزود: در حال حاضر ۱۳ هزار علمک گاز در این استان زاهدان و در برخی شهر‌های آن نصب شده است در شهر زابل هم به روش سی ان جی بخش فاز یک شهر نصب شده است که امیدواریم با تمهیدات لازم آینده خوبی در انتظار این استان‌ها است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399