نفت گاز پتروشیمی

سعید ترکمان دهنوی عضو هیات نمایندگان اتاق ایران در یادداشتی برای پایگاه خبری اتاق ایران به تشریح الزامات صادرات در حوزه صنایع پتروشیمی در سالی که با عنوان جهش تولید نامگذاری شده، پرداخته است.
معاون وزیر نفت با اعلام اینکه شرایط حاکم بر قراردادهای درازمدت گازی احتمالاً بعد از کرونا دستخوش تغییرات ماهوی جدی خواهد شد، از تقاضای اقلیم کردستان برای خرید گاز و همچنین مذاکره برای صادرات به عمان خبر داد.
رکورد تولید چهار محصول «اتیلن دی‌کلراید اکسی» (EDC OXY)، محصول MTBE (متیل‌ترشری بوتیل اتر) و اتیلن دی‌کلراید (EDC) و وینیل‌کلراید منومر (VCM) در پتروشیمی بندرامام شکسته شد تا بزرگترین مجتمع پتروشیمی ایران هم به عضویت باشگاه رکوردشکنان تولید صنعت پتروشیمی درآید.
دستاوردهای مطلوب و‌ ثبت رکورد در حوزه تولید/ اقدامات گسترده در بخش ساخت داخل / تجمیع شرکت های تابعه و انتقال کلیه قراردادهابه شرکت اصلی / اصلاح ساختار و امادگی برای ورود به بورس از مباحث
دوره تست و 72 ساعت راه‌اندازی و بهره‌برداری آزمایشی چهارمین واحد ایستگاه فراشبند واقع در خط دهم سراسری گاز، با موفقیت به پایان رسید.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در بازدید از تأسیسات و عملیات دو انبار نفت ارومیه و ستاد منطقه گفت: زیرساخت‌های مطلوبی از نظر فنی در پروژه احداث انبار نفت جدید ارومیه ایجاد شده و با تکمیل نهایی این پروژه تا پایان امسال، انبار نفت شهید حاج قاسم سلیمانی…
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 09:56

قیمت جهانی نفت ۷ خرداد ۹۹

به دنبال افزایش نگرانی‌ها در مورد سرعت ترمیم تقاضای جهانی برای انرژی و در حالی که محدودیت‌های قرنطینه‌ای در بسیاری از کشورها در حال کم شدن است قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.
روسیه از عربستان سعودی به عنوان تأمین‌کننده عمده نفت خام چین در ماه آوریل پیشی گرفت.
مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل ۲۳ حلقه چاه‌ نفت و گاز در دو ماه نخست امسال در تعدادی از میدان‌های نفتی کشور خبر داد.
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 09:29

سومین نفتکش ایران هم به ونزوئلا رسید

ساعاتی پس از پهلو گرفتن دو نفتکش ایرانی در بندر «اِل پالیتو» ونزوئلا، سومین نفتکش ایرانی با نام پتونیا نیز وارد آب‌های ونزوئلا شد.
مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اشاره به احداث پروژه‌های آتی این شرکت از احداث یک واحد عظیم تولید پلی‌اتیلن در دست اقدام که می‌تواند زنجیره ارزش آریا ساسول را تکمیل کند، خبر داد.
همزمان با عید سعید فطر و با تلاش متخصصان شرکت نفت خزر، عملیات تعمیرات و راه اندازی سیستم های حفاری سکوی ایران- امیرکبیر اجرایی شد .
روسیه انتظار دارد که بازارهای جهانی نفت خام در ماه‌های ژوئن و ژوئیه به توازن برسد.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 09:39

زنگنه: قیمت نفت غیر قابل پیش‌بینی است

وزیر نفت با اشاره به اینکه در شرایط فعلی پیش بینی قیمت نفت سخت است تاکید کرد که هیچ کس نمی تواند در وضعیت فعلی قیمت نفت را پیش بینی کند چون قیمت نفت تابع عرضه و تقاضاست و واقعیت امر این است که طرف تقاضا خیلی مبهم است، به…
سیدرضا بطحاییان مدیرعامل پتروشیمی ممسنی با اعلام این خبر افزود : د با توجه به مالکیت ٢٢.٣% از سهام شرکت پتروشیمی گچساران و مطابق با مصوبه مجمع عمومی به طور فوق العاده شرکت پتروشیمی گچساران، تصویب افزایش سرمایه از مبلغ ۴.٩١٣.۶۶٧.۶٣۶.٠٠٠ ریال به مبلغ ۵٢.٩١٣.۶۶۵.٢۶٢.٠٠٠ از محل مطالبات و یا…
مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو) در بازدید هفتگی خود از آخرین مراحل پروژه بازسازی واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان که با همراهی محمدجواد بدری مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران انجام شد و در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته برای تکمیل و راه‌اندازی این واحد قرار گرفت.
ترانزیت بنزین، نفت گاز و هیدروکربورهای مشابه ( موضوع تعرفه شماره ۲۷۱۰۱۲) از قلمروی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای همسایه تا پایان سال ۱۳۹۹ ممنوع می‌باشد.
پنج شنبه, 01 خرداد 1399 ساعت 17:11

در شرایط تحریم متوقف‌ نمی‌شویم

زنگنه گفت: تمام کارها در شرایطی انجام شد که مشکل مالی داشتیم و نفت ۱۰۰ دلاری نداشتیم، البته صندوق توسعه ملی کمک زیادی به ما کرد.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 14:16

قیمت نفت با سیگنال‌های مثبت تقاضا بالا رفت

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نشانه‌های بهبود تقاضا و برداشت از ذخایر نفت آمریکا افزایش پیدا کرد اما نگرانی‌ها نسبت به تبعات اقتصادی پاندمی ویروس کرونا رشد قیمت‌ها را محدود کرد.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 12:39

نفت شیل آمریکا تهدیدی برای احیای بازار جهانی

بازارهای نفت در سراسر جهان از افت قیمتها آسیب دیده‌اند اما آسیب در هیچ نقطه‌ای بدتر از مناطق شیل آمریکا نبوده که ماه گذشته با سقوط شاخص وست تگزاس اینترمدیت به منفی ۴۰ دلار در هر بشکه روبرو شدند.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 10:25

سهمیه بنزین خرداد امشب واریز می شود

سهمیه بنزین خردادماه ساعت ۲۴ امشب در کارت سوخت خودروها واریز می‌شود.
پتروشیمی بندرامام در مرحله جدید کمک های خود ۵۰۰ پرس غذای گرم به نیازمندان شهرک شهید رجایی اهداء کرد.
وزیر نفت گفت: مرگ یک واقعیت است و چه خوب است با نام نیک همانند کاظم پور از دنیا رفت چرا که او با شرافت برای ایران کار کرد.
نگرانی امروز امریکا در خاورمیانه این است که ایران با سوریه و عراق اتحادیه تشکیل دهند، در این بین سوریه نقش مهمی در انتقال گاز دریای مدیترانه و خاورمیانه به غرب دارد به همین دلیل است که داعش که توسط امریکا و اسرائیل حمایت می‌شود سعی دارد به مناقطی که…
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 12:09

قیمت نفت برنت 35 دلار و 66 سنت شد

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۳ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) به ۳۵ دلار و ۶۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۳۳ دلار و ۱۲ سنت رسید.
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 11:19

آخرین وضعیت صادرات گاز به ترکیه اعلام شد

به خاطر انفجاری که در مسیر خط لوله گاز ایران به ترکیه رخ داده بود فعلا امکان ارسال گاز به این کشور وجود ندارد.
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 11:18

رشد قیمت نفت با امید به افزایش تقاضا

قیمت نفت با امید به افزایش تقاضا و همچنین کاهش مازاد عرضه در بازارهای جهانی امروز و برای چهارمین روز متوالی با رشد قیمت همراه شد.
دریافت سوخت از طریق سهمیه اختصاص داده شده در کارت بانکی ماهانه ۳ میلیون تراکنش است؛ این در حالی است که مجموع تراکنش‌ها برای دریافت بنزین در جایگاه‌های سوخت هر ماه به بیش از ۱۲۰ میلیون مورد می‌رسد و که نشان می‌دهد سهم کارت‌های بانکی در اختصاص سهمیه بنزین تنها…
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر ادامه کاهش تولید و نشانه‌های بهبود تدریجی تقاضا برای نفت با کاهش محدودیتهای قرنطینه مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشورهای بیشتر، بیش از یک دلار افزایش پیدا کرد.
اگر اتفاقی در مسیر نفتکش‌های ایران رخ دهد قطعا حق پاسخگویی و اقدام متقابل را خواهیم داشت، یعنی امریکا این جواز را صادر کرده که هر کشتی که حامل پرچم ایالات متحده و یا متعلق به شرکت‌های امریکایی باشد مورد تعرض ایران قرار گیرد.
صفحه 1 از 178

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399