آب و نیرو

سه شنبه, 18 شهریور 1399 ساعت 16:04

اعلام راهکارهای ساده کاهش قبض برق

سخنگوی صنعت برق، یک کیلووات ساعت برق را معادل انرژی مورد نیاز برای 270 بار شارژ گوشی همراه عنوان کرد که بخش خانگی برای مصرف آن 80 تومان می‌پردازد.
وزیر نیرو با اشاره به عنوان‌گذاری یزد به عنوان «بهشت سرمایه‌گذاری ایران» تاکید کرد:‌ در بهشت سرمایه‌گذاری نباید بیکار داشته باشیم و شایسته این سرزمین، توانمندی‌ها، تاریخ، تجارب، پیشینه و نیاکان که به ما به ارث رسیده این است که هدفگذاری‌مان در این استان بیکاری صفر باشد.
دوشنبه, 17 شهریور 1399 ساعت 11:45

خبر جدید از طرح برق مجانی

سخنگوی صنعت برق گفت: برای تدوین دستورالعمل های اجرایی طرح برق امید که وعده داده شده بود تا اواخر مهر ماه تدوین شود روز گذشته در کمیسیون انرژی مجلس موضوعاتی مورد ارزیابی قرار گرفت.
سه نیروگاه خورشیدی تجدیدپذیر در استان یزد بامجموع ظرفیت 18 مگاوات، با دستور وزیر نیرو توسط معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در قالب نوزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌صورت همزمان افتتاح شد.
شنبه, 15 شهریور 1399 ساعت 13:13

خبر خوش برای استخراج کنندگان رمزارز

مدیرعامل توانیر گفت: طرح برق امید فرصت خوبی را برای توسعه صرفه جویی در کشور ایجاد خواهد کرد و حتی می تواند باعث رونق صنایع و بکارگیری برق صرفه جویی شده حاصل از این طرح در استخراج رمز ارز شود.
وزیر نیرو گفت: سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید در بخش برق سرمایه‌گذاری شده است.
دوشنبه, 10 شهریور 1399 ساعت 11:32

برق تهرانی‌ها هم مجانی می‌شود

در تهران الگوی کم مصرفی به این شکل است که مشترکین از خرداد تا شهریور اگر هر ماه کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت مصرف داشته باشند مشمول پاداش صددرصد تخفیف می‌شوند.
وزیر نیرو با بیان این که کم‌مصرف‌ها در حوزه انرژی از تخفیف صد درصدی برخوردار می‌شوند گفت: مطابق آمار بر اساس الگوی مصرف، حدود 8 میلیون و 400 هزار خانوار جزو مشترکان کم مصرف هستند.
ویژه نامه هفته دولت عصر اقتصاد منتشر شد + دانلود رایگان تعداد 2 هزار و 230 پروژه توزیع برق سراسر کشور که توسط 39 شرکت توزیع اجرا شده است، با حضور وزیر نیرو در قالب هفدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌صورت همزمان افتتاح شد.
وزیر نیرو با بیان اینکه 3 درصد کل انرژی تولیدی برای صادرات ارسال می‌شود، بیان کرد: با این رقم 3 درصد 30 درصد نیاز ارزی کشور را پاسخگو هستیم و این در حالی است که برای تولید این میزان (3 درصد) کمتر از یک درصد کل گاز تولیدی کشور در…
مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به تهیه نقشه‌های سراسری بستر و حریم مجاری آب‌های سطحی، گشت و بازرسی بی‌وقفه کارشناسان امورهای منابع آب و پایش آنلاین رودخانه‌ها، امکان تصرف اراضی حریم و بستر رودخانه‌ها به حداقل رسیده است.
بزرگ‌ترین قرارداد فروش برق تجدیدپذیر صنعت آب و فاضلاب کشور توسط شرکت فاضلاب تهران با سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) به مدت ۱۵ سال مبادله شد.
وزیر نیرو گفت: امروز جشن ما در ۲۵ مرداد ۹۹ از این نظر جشن مهم و باشکوهی است که ما در آستانه تثبیت یک وضع مطلوب در صنعت برق کشور هستیم.
معاون برنامه‌ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: مردادماه امسال با راه‌اندازی نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه، ظرفیت نامی نیروگاه‌های حرارتی کشور به 67 هزار و 735 مگاوات رسید.
وزیر نیرو با تاکید بر ضرورت دوری از تمرکزگرایی در مدیریت منابع آب گفت: ساختارهای شدیدا" متمرکز دیگر پاسخگوی نیازهای کشور در بخش آب نیست و این ساختار باید بازطراحی شود.
دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 11:35

سامانه بیمه مشترکین برق راه‌اندازی شد

وزیر نیرو اظهار داشت: 1500 میلیارد تومان در 16 هزار و 500 هکتار از اراضی استان‌های کرمانشاه و ایلام بابت آبیاری و زه‌کشی هزینه شده که طی هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وزیر نیرو وضعیت بارش‌های امسال در کشور را مناسب خواند و با توجه به ضرورت پیش‌بینی تمهیدات ویژه برای کنترل سیلاب‌های احتمالی آتی گفت: آنچه مهم است این که باید در سال‌های تر هم ظرفیت‌های لازم برای نگهداشت سیلاب‌ها را فراهم و رودخانه‌ها را لایروبی و مهندسی رودخانه کنیم.
مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت تولید برق حرارتی گفت:‌ بر اساس دستورالعمل اجرایی بند «ت» ماده 48 برنامه ششم توسعه کشور، انعقاد قرارداد با بخش غیردولتی برای احداث نیروگاه‌های جدید از طریق فرایند برگزاری مناقصه‌ انجام می‌شود.
روابط عمومی و امور بین الملل توانیر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اینکه استفاده از ماینرها، بدون مجوز قانونی چون کسب و کاری غیر قانونی است و باعث آسیب رساندن به اموال عمومی و تضییع حقوق مشترکان می شود، به شدت با آن برخورد می‌شود.
وزیر نیرو از نهایی شدن و امضای دو قرارداد همکاری با وزارت برق عراق در زمینه بهسازی و توسعه صنعت برق این کشور خبر داد.
چهارشنبه, 01 مرداد 1399 ساعت 10:43

سامانه پایش انرژی راه اندازی می‌شود

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از راه اندازی سامانه پایش انرژی با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، معاونت فناوری ریاست جمهوری و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، خبر داد.
چهارشنبه, 01 مرداد 1399 ساعت 09:17

10 روز بحرانی صنعت برق

هم اکنون 6 استان و یک کلانشهر در محدوده قرمز و ۱۳ استان و ۵ کلانشهر در محدوده زرد از نظر مصرف قرار دارند محمد ارفع رکورد پیک مصرف برق سه روز پیش با وجود اجرای همه برنامه‌های مدیریت بار، دوباره شکست و در حالی که بیشترین میزان لحظه‌ای مصرف…
سخنگوی کمیسیون انرژی توضیحاتی درباره جلسه امروز کمیسیون انرژی با حضور وزیر نیرو ارائه داد.
سرپرست مرکز توسعه صادرات آب و برق با توجه به فقدان نتایج عملی منتج از نقشه راه انرژی ایران و اتریش، بر اجرایی کردن توافقات حاصل از این نقشه راه تاکید کرد.
وزیر نیرو از تخصیص ۲۶ میلیارد متر مکعب آب شور دریا برای مصارف صنعتی در استان‌های ساحلی خبر داد.
چهارشنبه, 25 تیر 1399 ساعت 12:49

اوضاع منابع آبی خوب است

وزیر نیرو به پروژه‌های هفته یازدهم از پویش # هر هفته‌الف–ب–ایران اشاره کرد و گفت: در هفته جاری ۲۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در هرمزگان افتتاح می‌شود.
وزیر نیرو اعلام کرد که دولت‌های یازدهم و دوازدهم به ریاست حسن روحانی در ٩٦ ماه عمر خود به طور متوسط هرماه یک تصفیه‌خانه ساخته و وارد مدار کرده‌است.
وزیر نیرو با اشاره به جایگاه صنعت آب و برق در صادرات خدمات فنی و مهندسی گفت: بیش از ۵۷ درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور مختص صنعت آب و برق است.
مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: مرکز پایش وضعیت نیروگاه‌ها به زودی راه‌اندازی خواهد شد که در صرفه جویی هزینه ها وزمان موثر است.
وزیر نیرو با اشاره به تداوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال جاری گفت: سال پایانی دولت به معنای کم‌کردن ارتفاع و کاهش دادن سطح فعالیت‌ها نیست.
صفحه 1 از 54

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399