آب و نیرو

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از مطالعات 5 طرح گردشگری در سدهای مهم کشور خبر داد و گفت: تا پایان سال فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای اجرای طرح‌های گردشگری در سه سد کارون ۴، داریان و سردشت نهایی و منتشر خواهد شد.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل و مدیرعامل مرکز همکاری‌های خاورمیانه ژاپن(JCCME) در نشستی زمینه‌های توسعه همکاری دو طرف در زمینه‌های آموزش را مورد بررسی قرار دادند.
وزیر نیرو با اشاره به امضای یاداشت تفاهم بهبود صنعت برق سوریه که پیشتر با وزیر برق این کشور امضا شد، گفت: یاداشت تفاهمی مشابهی در بخش آب امضا شد و بدین ترتیب تلاش می شود صنعت آب و برق سوریه توسط شرکت های ایرانی بازسازی و توسعه یابد.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل و مدیرعامل مرکز همکاری‌های خاورمیانه ژاپن(JCCME) در نشستی زمینه‌های توسعه همکاری دو طرف در زمینه‌های آموزش را مورد بررسی قرار دادند.
عصراقتصاد: معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه همکاری با کشور های منطقه جزو اصلی ترین اولویت ها در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ایران آمادگی دارد دانش، دستاورد ها و تجربیات خود را در همه زمینه ها به خصوص در بخش آب در اختیار کشور های همسایه…
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از بهبود وضعیت منابع آبی کشور در سال آبی جدید نسبت به سال آبی گذشته خبر داد و گفت: میزان بارندگی‌ها به طور متوسط ۲۲ درصد افزایش یافته است. البته بدین معنا نیست که وضعیت بارش‌ها در همه نقاط کشور مناسب بوده است؛ چراکه…
وزیر نیرو گفت: در حال حاضر در حال مذاکره با طرف روسی برای طی کردن مراحل قانونی دریافت پنج میلیارد دلار وام برای انجام پروژه‌های ایران هستیم.
دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری امروز پنجشنبه، با حضور مقامات و وزرای بخش آب ۱۵ کشور منطقه به ریاست وزیر نیروی کشورمان در سالن اجلاس سران تهران آغاز شد.
وزیرانرژی و ذخایر آبی تاجیکستان از شرکت‌های بخش خصوصی ایران برای حضور در مناقصات و توسعه همکاری‌ها در زمینه نیروگاه‌های برق‌آبی متوسط و کوچک و خطوط برق استراتژیک در آن کشور دعوت به همکاری کرد.
عصر اقتصاد: وزیر نیرو روابط بین دو کشور ایران و تاجیکستان را نسبت به گذشته مثبت‌تر دانست و گفت: مناسبات فیمابین دو کشور وارد مرحله نوینی شده که می‌بایست از ظرفیت‌های موجود در جهت توسعه همه جانبه مناسبات حداکثر بهره‌برداری به‌عمل آید.
وزیر آب و انرژی تاجیکستان گفت: کارهای اساسی ساخت تونل استقلال تاجیکستان از طریق شرکت‌های ایرانی به اتمام رسیده است.
وزیر نیرو اظهار داشت: از جمله اقداماتی که نیازمند پیگیری‌های بیشتر است اقدام عملی صورت‌های مالی، همکاری‌های بانکی، آموزشی، تسهیل در سرمایه‌گذاری، تکمیل پروژه تونل استقلال است که نیازمند اقدامات جدی ایران و تاجیکستان جهت رفع موانع است.
وزیر نیرو معتقد است ایران به دلیل قرار گرفتن در مسیر ارتباطی بین کشورهای خلیج فارس و برخورداری از ذخایر فسیلی، قرار گرفتن در میان بازاری وسیع می‌تواند شریکی مطمئن و مناسب برای اوراسیا باشد.
عصراقتصاد: وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو در استان فارس تعداد ۱۴۶ پروژه در بخش‌های مختلف با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۷ هزار و ۳۴ میلیارد تومان در دست اجرا دارد که به‌طور متوسط از ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و امیدواریم تعداد قابل توجهی از این طرح‌ها تا پایان دولت…
عصر اقتصاد: وزیر نیرو گفت: در فرآیند توسعه باید اتکای ما به ظرفیت های منابع انسانی بیشتر شود و استفاده از ظرفیت هایی که در بانوان وجود دارد امروز یک وظیفه سازمانی است و اگر اصل شایسته گزینی در هر سازمانی با موفقیت پیاده سازی شود، بدون توجه به مسائل…
دستورالعمل اجرایی "کمیته مدیریت مصرف آب شرب" به منظور توسعه اقدامات بهینه‌سازی مصرف آب در بخش آب شرب و در راستای حمایت از فناوری‌های کاهنده مصرف آب همراه با ایجاد ساز و کارهای انگیزشی برای ترغیب آحاد جامعه به استفاده از فناوری‌های روز کاهنده‌ مصرف ابلاغ شد.
آمارها حاکی از آن است که در حال حاضر سدهای کشور ۵ میلیارد متر مکعب پرآب‌تر از سال گذشته بوده و حدود ۲۵ میلیارد متر مکعب آب ذخیره دارند.
معاون آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به برگزاری بیست‌ویکمین اجلاس کمیته مشترک کمیساران آب هیرمند در تهران، گفت: طرفین در این نشست موفق شدند در خصوص مسائل مهمی همچون زمان‌بندی ایجاد سامانه‌های اندازه‌گیری تحویل حقابه ایران توافق کنند.
عصراقتصاد: وزیر نیرو با اشاره به اتمام طرح مطالعاتی این وزارتخانه به منظور استفاده از آب دریای عمان و خلیج فارس در 17 استان کشور، گفت: بر اساس این طرح امکان انتقال ۸.۳ میلیارد مترمکعب آب دریا به کشور جهت استفاده در بخش صنعت فراهم شده است.
عصراقتصاد: وزیر نیرو گفت: تا پایان امسال ۹ نیروگاه حرارتی و ۱۰ سد در استان های مختلف با هدف بهره مندی تمام کشور از انرژی آب و برق افتتاح می شود.
دوشنبه, 27 آبان 1398 ساعت 15:15

افزایش ۳۲ درصدی حجم آب سدهای کشور

حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در هفته پایانی آبان‌ماه به رقم ۲۵ میلیارد و ۵۷ میلیون مترمکعب رسیده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۲ درصد داشته است.
وزیر نیرو گفت: تا پایان امسال ۹ نیروگاه حرارتی و ۱۰ سد در استان‌های مختلف با هدف بهره‌مندی تمام کشور از انرژی آب و برق افتتاح می‌شود.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: در حال حاضر در سدهای ۵ گانه ۷۸۱ میلیون متر مکعب ذخیره آب داریم این در حالی است که این رقم در سال گذشته ۵۵۴ میلیون متر مکعب بوده است بنابراین نسبت به سال گذشته ۲۲۷ میلیون متر مکعب مکعب آب بیشتری داریم.
مدیر مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری گفت: دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری 14 آذرماه امسال با حضور مقامات و وزرای بخش آب 16 کشور منطقه به ریاست وزیر نیروی کشورمان در تهران برگزار می‌شود.
چهارشنبه, 22 آبان 1398 ساعت 13:35

قیمت برق استخراج رمزارزها اعلام شد

بر اساس مقررات قیمت برق مراکز استخراج رمزارزها به ازای هر کیلووات ساعت معادل متوسط قیمت صادراتی برق و 965 تومان خواهد بود.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تا پایان امسال به یک هزار و ۱۲۴ روستای کشور آبرسانی خواهد شد، گفت: در نیمه دوم امسال ۹ نیروگاه حرارتی نیز به ظرفیت سه هزار مگاوات وارد مدار خواهد شد.
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه حق نداریم کویر را گسترش دهیم، گفت: انتقال آب از خزر موجب آبادنی سمنان و هیچ جای دیگر نخواهد شد، این دریاچه امانتی است که باید برای آیندگان حفظ شود.
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 11:48

نرخ تورم تولیدکننده بخش برق منفی شد

درصد تغییرات میانگین شاخص کل بخش برق در چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال ١٣٩٨ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه)، ٣.٤٨- می‌باشد.
وزیر نیرو با اشاره به تدوین چارچوب یک همکاری‌ بلندمدت برقی میان کشورهای ایران و سوریه، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته درصددیم تا سه سال آینده با ایجاد زیرساخت‌های لازم شاهد سنکرون‌سازی شبکه برق ایران و سوریه باشیم.
مجری طرح های نیروگاهی سیکل ترکیبی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: اگرچه تحریم‌ها بی تأثیر نبوده اما با تدابیری که در وزارت نیرو، شرکت تولید نیروی برق حرارتی و پیمانکاران و مشاوران انجام شده، نگرانی برای ادامه مسیر ورود و داخلی سازی توربین های کلاس F در صنعت برق…
صفحه 1 از 49

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395