آب و نیرو

عصر اقتصاد: وزیر نیرو گفت: آغاز بهره برداری از سیستم پایش، عیب یابی و کنترل نیروگاه های کشور موجب افزایش بهره وری در صنعت برق خواهد شد و برآوردهای اولیه حاکی از صرفه جویی و درآمد حدود ۱۷۰ میلیارد تومان در سال است.
وزیر نیرو گفت: تعرفه برق به هیچ وجه افزایش پیدا نکرده و هرآنچه عمل شده، همان بوده که پیش از این در قبوض کاغذی به ثبت می‌رسیده است.
عصراقتصاد: هم‌زمان با سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو به استان خراسان جنوبی، طرح آبرسانی از محمدشهر به بیرجند افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
معاون آب و آبفای وزارت نیرو اظهار داشت: در دوره‌های گذشته ایران و تاجیکستان فعالیت بیشتری داشته‌اند اما در مقطعی از زمان این فعالیت‌ها کاهش یافته است، امیدوارم تا قبل از برگزاری کمیسیون مشترک بتوانیم به نتیجه مثبتی دست پیدا کنیم.
یکشنبه, 14 مهر 1398 ساعت 15:33

تلفات 24.5 درصدی آب در کشور

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: میانگین تلفات آب در کشور به ۲۴.۵ درصد می‌رسد که میزان آن در استان‌های مختلف متفاوت است.
وزیر نیرو گفت: تحمل نابرابری‌ها و تبعیض‌ها امروز برای مردم دردناک‌تر و سخت‌تر از تحمل تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی است.
وزیر نیرو گفت: در حالی که سال 92 جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه‌های آب سالم و پایدار کمتر از یک میلیون نفر بوده است، این رقم تا پایان دولت دوازدهم به حدود 10 میلیون نفر خواهد رسید.
عصر اقتصاد: وزیر نیرو با اشاره به اینکه طی نیمه دوم امسال 220 طرح بزرگ صنعت آب و برق در کشور به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: با آغاز کمپین "الف، ب، ایران" و کمک بخش خصوصی درصددیم تا پایان امسال هر هفته یک پروژه مهم وزارت نیرو افتتاح شود.
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آبفای کشور گفت: به طور میانگین هر متر مکعب آب ۴۶۰ تومان از سوی دولت به فروش می‌رسد. این در حالی است که یک بطری آب آشامیدنی نیم لیتری در بازار با نرخ ۱۵۰۰ تومان فروخته می‌شود و این تفاوت فاحشی را نشان می‌دهد.
عصر اقتصاد: مدیرعامل نیروگاه تولید برق ری در خصوص تولید برق در این نیروگاه با راندمان پایین گفت: زمانی که برنامه ها برای جلوگیری از خاموشی در نظر گرفته شده است، دیگر صرفه اقتصادی مهم نیست و اولویت عدم خاموشی خواهد بود.
وزیر نیرو گفت: یک نیروگاه ۵۴۰ مگاواتی در لاذقیه سوریه به بخش خصوصی ایران واگذار شده که با سرمایه‌گذاری مشترک در حال احداث است.
شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 10:12

افزایش 60 درصدی بارندگی ها در تهران

عصراقتصاد: مدیر بهره برداری از تاسیسات آبی و برق آبی آب منطقه ای تهران با اشاره به افزایش 60 درصدی بارندگی های استان نسبت به سال گذشته، گفت: بارش های مناسب سال آبی جاری موجب شده است تا ذخیره سدهای پنجگانه تهران با افزایش 300 میلیون مترمکعبی نسبت به مدت…
نیروگاه 160 مگاواتی سیکل ترکیبی سیرجان به مرحله راه اندازی رسیده و در نوبت افتتاح قرار دارد.
سخنگوی صنعت برق گفت: اجرای برنامه حذف قبض کاغذی هیچ تغییری در روش محاسبه قبض و نرخ‌ها نخواهد داشت و فقط مشترکان قبض‌ها را به صورت پیامکی دریافت می کنند.
معاون آبفای کشور با اشاره به برنامه این شرکت برای ساخت بزرگترین نیروگاه سیار ایران، گفت: این نیروگاه 10 مگاواتی به منظور تامین انرژی زیرساخت‌‎های حساس صنعت آب و فاضلاب در شرایط بحرانی و اضطراری همانند سیل و زلزله مراحل نهایی ساخت خود را طی می‌کند.
هم‌‌زمان با کاهش دما در اقصی نقاط کشور پیک مصرف برق نیز اواخر هفته گذشته پس از 127 روز به کمتر از چهل هزار مگاوات رسید.
سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق گفت: پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی قیمت خرید تضمینی برق تجدیدپذیرها در کارگروه ویژه وزارت نیرو در حال بررسی نهایی است و به احتمال زیاد تا یک ماه آینده به نتیجه خواهد رسید تا با این اقدام بخشی از دغدغه‌های بخش خصوصی…
یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 10:52

تغییری در قیمت برق ایجاد نشده است

سخنگوی صنعت برق گفت: تأکید می کنم که هیچ تغییری در قیمت برق اتفاق نیفتاده و تنها تغییری که صورت گرفته، صرفا نحوه صدور قبوض است که به جای صدور قبوض کاغذی، صدور قبوض به صورت الکترونیکی خواهد بود.
وزیر نیرو با اشاره به توافق‌های اخیری که بین ایران و افغانستان در حوزه تولید و انتقال برق صورت گرفته، گفت: با تشکیل کمیته همکاری مشترک، توافق‌های حاصل شده با سرعت بیشتری اجرایی می‌شود.
وزیر نیرو در بدو ورود به مسکو گفت: در جریان این سفر امضای الحاقیه به قرارداد احداث نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک استان هرمزگان با استفاده از وام دولت روسیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
یک نماینده مجلس: چاه‌های فاضلابی که در شهر گتوند وجود دارند هیچ نیازی به تخلیه ندارند، با توجه به اینکه زیرِ زمین خالی شده، به سمت آب‌های سد راه پیدا کرده‌اند. مدیر عامل آب نیرو: اگر زمین‌های کشاورزی شور شده مربوط به جاهای دیگر بوده است.
شنبه, 09 شهریور 1398 ساعت 12:41

کاهش حجم آب مخزن سدهای کشور

درصد پرشدگی آب مخزن سدهای کشور تا بیست و دومین روز مرداد امسال به ۶۷ درصد کاهش یافته است.
طی سال های اخیر خشکسالی وکمبود آب و بدنبال آن از بین رفتن زمینه اشتغال و تولید در روستاها منجر به شتاب گرفتن سیر مهاجرت از روستا به شهر شده در بروجرد نیز این مهم از علل خالی شدن روستاها از سکنه است.
عصراقتصاد: وزیر نیرو با تاکید بر اینکه از اوایل آبان امسال ایران رسما وارد اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهد شد، گفت: پس از پیوستن ایران به این اتحادیه 864 قلم کالا از سوی دو طرف مشمول تجارت ترجیحی خواهد شد.
سه شنبه, 05 شهریور 1398 ساعت 09:26

بهره‌بردای از ۲۲۷ طرح در بخش‌ آب و برق

وزارت نیرو اعلام کرده است که تا پایان امسال ۲۲۷ طرح با ارزش سرمایه گذاری ۳۳ هزار و ۱۷۴ میلیارد تومان در بخش‌ آب و برق به بهره‌بردای می‌رسد.
میزان مصرف فعلی آب، رشد جمعیت و آثار تغییرات آب و هوای زمین موجب شده دو سوم از جمعیت کل جهان که شمار آن به بیش از ۴ میلیارد نفر می‌رسد، حداقل یک ماه در سال،‌ با کمبود شدید آب مواجه باشند و مصرف آب آلوده، روزانه ۸۰۰ کودک از…
همزمان با هفته دولت طرح ملی نذر آب ۲ در مناطق محروم شهرستان رودبار جنوب با هدف کمک به تامین آب شرب سالم، ارائه خدمات حمایتی، معیشتی، بهداشتی و درمانی با حضور معاون امور عمرانی استاندار کرمان آغاز شد.
آب موضوعی حیاتی است که در چند سال اخیر به دغدغه بسیاری از کشورها تبدیل شده حتی برخی معتقدند که اگر در آینده جنگی رخ دهد بر سر آب خواهد بود، حال با این وجود کشوری مانند ایران که بر روی کمربند خشک و نیمه خشک واقع شده در برخی…
عصراقتصاد: مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اولین روز از هفته دولت به تشریح برنامه ها و معرفی پروژه های قابل افتتاح در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی پرداخت.
عصراقتصاد: وزیر نیرو گفت: همزمان با فرارسیدن هفته دولت ۷۳ طرح بزرگ صنعت آب و برق در ۲۸ استان کشور با اعتباری بالغ بر 5400 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید، همچنین براساس برنامه ریزی صورت گرفته عملیات اجرایی ۲۲ طرح نیز در این هفته با اعتبار 3700 میلیارد…
صفحه 1 از 48

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395