آب و نیرو

وزیر نیرو از سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در کشور خبر داد.
در حال حاضر مصرف برق قشم 80 تا 100 مگاوات است که در زمستان از خود واحدهای قشم تغذیه می‌شود اما برای فصل تابستان به مشکل برمی‌خورد اما با احداث واحدهای جدید، این مشکلات برطرف خواهد شد.
پویش مهندسی ـ اجتماعی جمع‌آوری داده‌های زمینی مورد نیاز تهیه نقشه‌های کاربری اراضی حوضه‌های آبریز کشور با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای‌ کلید خورد.
دارنده گواهی صرفه جوئی مجاز است معادل انرژی الکتریکی مندرج در گواهی را بر اساس مقررات جاری، از طریق بورس انرژی (به طور مستقیم و یا از طریق قراردادهای دو جانبه با مالک نیروگاه) خریداری و برای مصرف نهائی به هر یک از کاربرهای رایج از جمله استخراج رمز ارزها،…
ما یک محوریت تبادل انرژی در منطقه هستیم و بدنبال این هستیم که به تمامی کشورهای همسایه واردات و صادرات برق داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه تا پایان شهریورماه امسال یک هزار و 200 مگاوات به ظرفیت موجود نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده خواهد شد، گفت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته 600 مگاوات از این ظرفیت جدید در تیرماه و 600 مگاوات باقی مانده در مرداد و…
وزیر نیرو گفت: وجود بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین در مخازن استان سیستان و بلوچستان و نبود خسارت جانی در اثر این سیلاب، حاکی از این است که توانسته‌ایم به نسبت سیلاب‌های گذشته دقیق‌تر عمل کنیم.
وزیر نیرو اظهار داشت: سه سد مخزنی 22 هزار کیلومتر شبکه آبیاری و زهکشی، یک پروژه آبرسانی شهری، چهار تصفیه‌خانه فاضلاب و 15 پروژه آبرسانی روستایی، چهار واحد نیروگاهی و دو نیروگاه تجدپذیر به ظرفیت هشت مگاوات در مجموع 19 پروژه با سرمایه‌گذاری 9 هزار میلیارد تومان طی هشت هفته…
مرکز پایش صنعت برق و ارتقای ظرفیت نیروگاه شاهرود به میزان ۲۱ مگاوات، امروز (سه‌شنبه) با حضور وزیر نیرو در چارچوب هشتمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با اعتباری افزون بر ۹۶ میلیارد تومان افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت مپنا با بیان اینکه در ساخت نیروگاه، ایران در میان پنج کشور نخست جهان است گفت: ما تنوعی از ماشین ها، انواع توربین، ژنراتور و سیستم کنترل را می‌سازیم و هیچ تجهیز نیروگاهی نیست که امروز نیازمند به آن باشیم.
مراسم افتتاحیه افزایش ظرفیت و راندمان نیروگاه شاهرود امروز (سه شنبه) با حضور وزیر نیرو به شیوه ویدیوکنفرانس برگزار می شود.
دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 13:50

نقشه برق بدون استان قرمز منتشر شد

انتشار نقشه مصرف برق دوشنبه ( دوم تیرماه ) کشور نشان داد که هم اکنون 14 استان 5 کلانشهر در محدوده زرد قرار گرفتند.
مدیرعامل توانیر با مقایسه شاخص‌های صنعت برق با رشد جمعیت گفت: سالانه بیش از یک میلیون مشترک جدید به شبکه ما اضافه می‌شود.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل از آمادگی وزارت نیرو برای همکاری با یونیدو خبر داد.
سه شنبه, 27 خرداد 1399 ساعت 13:39

سیر صعودی مصرف برق ادامه دارد

روز گذشته پیک مصرف برق کشور به ۵۶ هزار و ۱۳۷ مگاوات رسید که این رقم بیشترین میزان مصرف برق کشور از ابتدای امسال تاکنون بوده است.
سه شنبه, 27 خرداد 1399 ساعت 13:06

آغاز واردات برق از ترکمنستان؛ از امروز

رییس اتاق بازرگانی ایران و ترکمنستان اظهار داشت: واردات 250 مگاوات برق از این کشور از امروز آغاز می‌شود و احتمالا واردات به صورت تهاتر با کالا خواهد بود.
یکشنبه, 25 خرداد 1399 ساعت 12:56

ایران هاب انرژی‌های تجدیدپذیر می‌شود

معاون وزیر نیرو در امور انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: اکنون تحریم بخش اقتصادی، بانکی و ارزی ما را تحت تاثیر قرار داده است به طوری که حتی دارو نیز تحریم است و این به این معنا است که تجدیدپذیرها نیز تحریم شده‌اند.
چهارشنبه, 21 خرداد 1399 ساعت 11:38

رشد ۱۲ درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته

اردکانیان با اشاره با افزایش ۱۲ درصدی مصرف برق در کشور گفت: اگر در این بخش صرفه‌جویی نشود برای خاموشی برنامه ریزی می کنیم.
وزیر نیرو در صحن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هر سال یک میلیون مشترک جدید را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در صنعت برق داریم که بخش‌هایی از آن مولد بوده و یا متعلق به بخش صنعت و کشاورزی است.
تاکنون 50 درصد مطالبات پرداخت شده و بقیه هم در مرحله پرداخت است. مصطفی رجبی مشهدی درباره وضعیت صادرات برق به عراق و پرداخت بدهی‌های این کشور اظهار داشت: بعد از سفر وزیر نیرو به عراق و دیدار با همتای خود قرارداد دو ساله دریافت برق با شرکت توانیر منعقد…
وزیر نیرو خبر داد که تعداد سدهای به بهره‌برداری رسیده در دولت تدبیر و امید در نیمه دوم امسال به ۵۸ سد خواهد رسید.
شنبه, 17 خرداد 1399 ساعت 10:12

آب معدنی امسال گران نمی‌شود

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران اعلام کرد که قیمت آب معدنی امسال تغییر نمی‌کند.
سه شنبه, 13 خرداد 1399 ساعت 15:40

خاموشی در انتظار کشور

پیک مصرف برق تاکنون حدود ۱۲.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، همچنین از ابتدای سال تاکنون شاهد رشد ۴.۲ درصدی مصرف انرژی در کشور هستیم که همین مساله احتمال وقوع تکرار خاموشی‌های سال ۱۳۹۷ را پررنگ می‌کند.
وزارت نیرو 10 دستاوردی را که برای اولین بار در سال 98 به دست آورده است طی کتابچه ای منتشر و در دسترس عموم قرار داد.
دوشنبه, 12 خرداد 1399 ساعت 12:20

رکورد مصرف آب در ۵۰ سال اخیر زده شد

بختیاری از رکورد بی سابقه مصرف آب در تهران در طی ۵۰ سال اخیر خبر داد.
وزیر نیرو امیدوار است تا پایان دولت دوازدهم ۱۰ میلیون نفر در کشور از شبکه‌های آب پایدار و بهداشتی برخوردار شوند.
وزیر نیرو گفت: امسال در ادامه پویش هر هفته الف- ب- ایران، ۲۵۰ طرح صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.
 صادق حقیقی‌پور درباره مشکل تامین آب منطقه غیزانیه خوزستان اظهار داشت: علاوه بر ترمیم خطوط قدیم ما در این منطقه به طور همزمان حدود 11 تانکر آبرسانی مستقر کردیم تا نیاز آب شرب و دام مردم برطرف شود تا به دلیل گرما و بیماری کرونا مشکلی برای مردم پیش نیاید.
وزیر نیرو گفت: پنج میلیارد و 800 میلیون متر مکعب کسری آب‌های زیرزمینی در کشور داریم که در دو سال اخیر حدود یک میلیارد متر مکعب از این میزان کسری جبران شده است.
وزیر نیرو از لزوم نشر اولویت دادن به انرژی‌های تجدیدپذیر صحبت کرد.
صفحه 1 از 53

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399