انرژی و آب

وزیر نیرو با اشاره به وجود صدها شرکت فعال سازنده، پیمانکار و مهندسان مشاور در صنعت برق، گفت: اشتغال مستقیم حدود 150 هزار نفر در این عرصه و اداره 60 درصد نیروگاه‌های تولید برق توسط بخش خصوصی نوید یک صنعت پویا را می‌دهد.
 به منظور اجراي مصوبه شوراي اقتصاد در زمينه ارايه تسهيلات براي افزايش ظرفيت توليد خودروهاي دوگانه‌سوز، تفاهم نامه همكاري ميان ايران خودرو و شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي امضا شد.
چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 10:14

مصرف سی‌ان‌جی در کشور ۱۰ درصد زیاد شد

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بیشترین مقدار مصرف سی‌ان‌جی کشور در آبان‌ماه امسال مربوط به منطقه تهران با ۶۰ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۵۲۸ مترمکعب و کمترین آن مربوط به منطقه چابهار با ۲۶۸ هزار و ۷۷۹ مترمکعب بوده است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از صرفه‌جویی ۱۰ میلیون لیتری در بنزین مصرفی روزانه کشور با گازسوز کردن نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی ناوگان حمل‌ونقل عمومی خبر داد.
مدیرعامل پتروشیمی پارس با اشاره به اینکه براساس مطالعات صورت گرفته در تلاشیم تا ‌محصول جدیدی با ارزش افزوده بیشتری در زنجیره «استایرن منومر» تولید شود، گفت: با تولید این محصول، سود ۶ هزار میلیارد تومانی سالانه پتروشیمی پارس را به ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌رسانیم.
بورس انرژی ایران، امروز میزبان عرضه انواع فرآورده‎های پالایشی و پتروشیمی خواهد بود.
چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 14:46

100 اتوبوس تهران ایرانولی شدند

تبلیغات متنوع محصولات جدید شرکت نفت ایرانول بر روی 100 بدنه اتوبوس های درون شهری شرکت اتوبوسرانی تهران اکران گردید.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به ثبت رکورد فروش هفتگی و تولید در این مجتمع زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات، اعلام کرد: صادرات محصولات پت بطری و نساجی ایران از سرگرفته شد.
شرکت پتروشیمی جم بعنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی کشور، اقدام به استقرار نظام حاکمیت شرکتی در این شرکت و شرکت‌های تابعه خود کرده است.
عصراقتصاد: وزیر نیرو با اشاره به تدوین برنامه های مشترک همکاری صنعت ایران با کشورهای همسایه، گفت: بازارهای کار و فعالیت در منطقه برای توانایی های متنوع و متعدد خانواده بزرگ صنعت برق به ویژه در بخش خصوصی رو به فراهم شدن است.
سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 09:07

بنزین را دوباره گران کنید!

عصراقتصاد: افزایش قیمت بنزین با تکیه بر این استدلال انجام شد که بنزین در ایران ارزان است و این مساله موجب شده است که پرداخت یارانه های پنهان توسط دولت به رقمی سرسام آور برسد. اما آیا مشکل دولت با این کار حل شد؟
امسال در یک مزایده هلدینگ خلیج فارس شرکت پتروشیمی مبین ۱۰۰ درصد سهام پتروشیمی آپادانا راخریداری کرد و بر این اساس با تغییر نام این شرکت با عنوان شرکت مبین انرژی خلیج فارس یک هلدینگ تاثیرگذار شکل خواهد گرفت.
صادق آبادی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: بعد از سهمیه بندی حدود ۲۳ میلیون لیتر از مصرف بنزین کاهش یافت.
وزیر نیرو گفت: پدیده‌ای در صنعت برق به نام فروپاشی برق یعنی خاموشی غیربرنامه‌ریزی شده داریم که سیستم با مشکل جدی مواجه می‌شود و به یکباره کل شبکه از هم می‌پاشد. این اتفاق خاص کشورهای در حال توسعه نیست بلکه چند ماه قبل در انگلستان، کانادا، آذربایجان و ارمنستان آنها…
وزیر نفت گفت: شرکت های دانش بنیان می‎توانند به جز مسائل فنی و مهندسی، در بسیاری از زمینه های دیگر نیز به صنعت نفت کمک کنند و کار را جلو ببرند. این آغاز کار است و پایان راه نیست و من نیز به طور قاطع از این روند حمایت می…
مهندس جلیل قسامی مدیرعامل پتروشیمی آپادانا در نشست خبری با اصحاب رسانه
دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 12:56

چین بازار تضمین‌شده متانول ایران

مدیرعامل پتروشیمی آپادانا خلیج فارس اظهار داشت: بنابر برنامه اعلامی از سوی هلدینگ خلیج فارس ایجاد زنجیره ارزش در برنامه توسعه قرار دارد که بناست متانول به پروپیلن و اتیلن که مادر تمام صنایع پایین دست است، تبدیل شود.
دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 12:37

کاهش شدید مصرف بنزین سوپر در کشور

رئیس هیئت مدیره کانون جایگاه داران گفت: طبق آخرین آمارها، مصرف بنزین سوپر از یک میلیون لیتر مصرفی به حدود ۴۰۰ هزار لیتر رسیده است.
دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 13:27

فلر از پتروشیمی نوری حذف می‌شود

مهندس تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری در نشست خبری با اصحاب رسانه که هم اکنون در حال برگزاری است از آغاز پروژه زیرو فلرینگ در این پتروشیمی در آینده نزدیک خبر داد.
رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران، امروز میزبان عرضه نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است.
با عبور ارزش سهام پتروشیمی نوری از مرز چهار هزار تومان در معاملات امروز بازار بورس، رشد این سهام از نظر قیمتی ‏شتاب گرفت.‏
تقی صانعی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در نشست خبری با خبرنگاران: این شرکت، مجتمع خود را به تمام پالایشگاه‌های پارس جنوبی متصل کرده است و هیچ مشکلی در تأمین خوراک ندارد. در حال حاضر ۱۱۰ درصد ظرفیت اسمی و ۱۲۰ درصد برنامه تولید در شرکت محقق شده است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ما می توانیم حتی بدون روس ها به لحاظ فنی در رابطه با تولید ایزوتوپ‌های پایدار کار را ادامه دهیم. البته به لحاظ سیاسی اگر روس ها کنار ما باشند حتما بهتر است.
یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 09:22

جو روانی، حاکم بازار نفت است

قیمت نفت در معاملات روز جمعه به بالای 64 دلار رسید و کارشناسان بر این باورند که تشدید کاهش تولید نفت اوپک عامل اصلی این رشد قیمت است. اما در این میان دیده می شود که اوپک پیش از این نیز با پایبندی 142 درصدی توافق کاهش تولید را به…
عصر اقتصاد: رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سهم کم بخش خصوصی از سبد مدیریتی اقتصاد کشور، گفت: نمایشگاه صنایع پایین دستی نفت می تواند قدرت برابری ایجاد کند تا از ظرفیت های موجود استفاده کنیم.
مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با به اینکه چهار سال است ضرردهی شرکت پتروشیمی ‏ارومیه به اتمام ‏رسیده و این شرکت در مسیر سودآوری است، از عرضه سهام پتروشیمی ارومیه با هماهنگی سازمان ‏بورس در سه ماهه اول ‏سال 99 خبر داد.
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش‌های صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری با حضور پتروشیمی خوزستان، در تهران برگزار می شود.
با مشارکت پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات زنجیره «پلی‌اتیلن ترفتالات» بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی «ایران تکس» از فردا در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی، دومین نشست علمی، ترویجی مطالعات مسئولیت اجتماعی منطقه بندرماهشهر امروز (یکشنبه ۱۷ آذرماه) به میزبانی شرکت ره‌آوران فنون پتروشیمی و به مدت یک روز و با حضور مسئولان و مدیران شهری، مدیران منابع انسانی و روابط‌ عمومی‌های صنایع پتروشیمی برگزار شد.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از تکمیل فرآیند داخلی‌سازی در صنعت گاز در پنج سال آینده خبر داد و گفت: در این فرآیند موضوع فناوری و داخلی‌سازی در صنعت گاز را تکمیل می‌کنیم تا در زنجیره پالایش تا توزیع نیازی به خارج از کشور نداشته باشیم.
صفحه 1 از 222

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395