دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 09:38
کد خبر: 66182

رقابت استارتاپ‌های 6 استان در اینوتکس 2020 از 16 بهمن ماه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: دبیر نمایشگاه اینوتکس 2020 از آغاز رقابت استارتاپ‌ها در استان‌های مختلف از 16 بهمن ماه آغاز خبر داد.

روز گذشته نشست خبری اینوتکس پیچ 2020 با حضور سجاد عباسی فشمی، دبیر نمایشگاه اینوتکس 2020 و مهدیه تمسکی مسئول برگزاری دوشنبه 16 دی‌ ماه ساعت 10 در کارخانه نوآوری آزادی برگزار می‌شود تا اطلاعات بیشتری درباره این رویداد از جمله زمان و مکان برگزاری اعلام شود.
سجاد عباسی فشمی در ابتدای این نشست اظهار کرد: نمایشگاه اینوتکس از سال ۲۰۱۲ کار خود را آغاز کرده است و در این سال‌ها به دنبال این بودیم که سازمان‌ها و شرکت‌ها فعالیت‌های خود را در این نمایشگاه بتوانند عرضه کنند.
وی افزود: هدف ما از برگزاری رویدادهای استارت‌آپی نمایشگاه اینوتکس، سرمایه‌گذاری و فرهنگ‌سازی سرمایه‌گذاری در حوزه کسب و کار، افزایش مشارکت میان بازیگران و افزایش شبکه‌سازی و تولید محتوای مورد نیاز سیستم نوآوری است.
دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ بیان کرد: رویداد اینوتکس پیچ ذیل هدف سرمایه‌گذاری تعریف می‌شود و در استان‌های مختلف استارت‌آپ‌ها با هم رقابت خواهند کرد و مرحله نهایی در تهران برگزار می‌شود.
عباسی فشمی عنوان کرد: سومین رویداد رقابت استارت‌آپی به‌ترتیب در استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، اصفهان، خوزستان، مازندران و تهران است. سعی کرده‌ایم در دوره سوم به استان‌هایی برویم که در دوره‌ قبل نرفته‌ایم. یکی از ویژگی‌های مهم نمایشگاه اینوتکس این است که فعالان حوزه استارت‌آپ استان‌های توسعه یافته در کنار فعالان استان‌های کم برخوردار به فعالیت در کنار یکدیگر می‌پردازند.
وی خاطرنشان کرد: امسال برای برگزاری رویدادهای مقدماتی در استان‌ها از اکوسیستم بومی همان استان بهره گرفته‌ایم. چراکه فعالان استارت‌آپی هر استان دسترسی بیشتری با سرمایه‌گذاران استان دارند و شناخت بیشتری نسبت به استارت‌آپ‌های منطقه‌ای دارند.
دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ بیان کرد: در انتخاب استان‌ها هدف این است که بین استان‌های کم برخوردار و توسعه یافته عدالت برقرار شود. دسترسی فعالان استارت‌آپی استان‌های کم برخوردار در دوره‌های پیش به منتورها محدود بود و در مراحل نهایی به مشکل برمی‌خوردند اما در رویداد سوم، پس از برگزاری مرحله مقدماتی، یک ماه فاصله تا مرحله نهایی است و دوره شتاب‌دهی استارت‌آپ‌ها را برای ارتقای استارت‌آپ‌های استان‌های کم برخوردار در تهران برگزار خواهیم کرد.
عباسی فشمی بیان کرد: در مرحله نهایی سومین رویداد، شاهد ارائه استارت‌آپ‌ها نخواهیم بود و استارت‌آپ‌ها با «نبرد بتل» با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و بیزینس را هم به‌چالش می‌کشند و با انتخاب داوران، استارت‌آپ‌های برتر معرفی خواهند شد.

آغاز رقابت‌‌های استارت‌آپی نمایشگاه اینوتکس از ۱۶ بهمن

مهدیه تمسکی نیز در ادامه نشست، گفت: سعی داریم که امید را در میان جوانانِ فعال استارت‌آپی زنده نگه داریم. شعار نمایشگاه اینوتکس اکوسیستم نوآوری زیر یک سقف است.
وی افزود: نخستین اینوتکس در سال ۲۰۱۸ در چهار استان مشهد، شیراز، اهواز و تهران و در سال ۲۰۱۹ در ۶ استان تهران، گیلان، کرمانشاه، یزد، خراسان جنوبی، هرمزگان برگزار شد و در دوره سوم در ۶ استان تهران، مازندران، آذربایجان غربی، اصفهان، خوزستان و سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.
مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ بیان کرد: مرحله اول اینوتکس، آنلاین است که فعالان استارت‌آپ با ثبت نام در سایت و آپلود فایلِ فعالیت‌های خود می‌توانند در مسابقات استارت‌اپ شرکت کنند. مرحله بعد، رقابت استانی است که شاهد راهیابی ۱۰ الی ۱۵ تیم از هر شهر به مرحله بعد هستیم.
تمسکی بیان کرد: مرحله بعدی، شتابدهی است که شاهد راهیابی ۲ الی ۳ تیم از هر شهر به فینال هستیم و مرحله بعدی رقابت نیمه نهایی و سپس رقابت نهایی یا بتل است. دوره شتابدهی استارت‌آپ‌ها در دوره‌های قبل نبود و ویژگی متمایز رویداد سوم است.
وی ادامه داد: در اینوتکس ۲۰۱۸، ۱۰۰ استارت‌آپ شرکت داشتند، در اینوتکس ۲۰۱۹، ۱۳۲ استارت‌آپ حضور داشتند که بیشترین آن متعلق به شهر تهران با ۴۲ درصد بود. حوزه‌های استارت‌آپی در نمایشگاه اینوتکس شامل هوش مصنوعی، اجتماعی، اینترنت اشیا، آموزشی، انرژی، بازاریابی و تبلیغات، بلاکچین، سلامت، رباتیک، بیوتکنولوری، حمل و نقل، خدماتی، گردشگری، صنعتی، مالی بانکی و ورزشی است.
مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که در دوره سوم بالای ۱۵۰ نفر فعال استارت‌آپی در مسابقات شرکت کنند، تعداد بازدیدکنندگان بالای ۹۰۰ نفر باشد و تعداد و سرمایه‌گذاران بالای ۲۰۰ نفر باشد.
تمسکی افزود: تیم‌های برتر اینوتکس سال ۲۰۱۸ پیگام، لوکوبوک، اسمارت وای فای و در سال ۲۰۱۹ مرکوری، سبزپالایش و تیریپ‌ساز بود. خدمات نمایشگاه اینوتکس شامل آموزش، جوایز نقدی، کمک هزینه حضور در رویداد نهایی تهران، منتورینگ، ارتباط با سرمایه‌گذاران و غرفه نمایشگاهی است‌‌.
وی گفت: رقابت‌های سومین رویداد استارت‌آپی نمایشگاه اینوتکس از ۱۶ بهمن ۹۸ در زاهدان شروع می‌شود و به ترتیب در استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان، خوزستان، مازندران و تهران تا اردیبهشت ۹۹ ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در مسابقات در سایت اینوتکس پیچ www.inotexpitchi.ir ثبت نام کنند.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399