کار و اشتغال

دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 14:51

۳۵ درصد پیک‌های موتوری تعطیل شدند

رئیس اتحادیه حمل‌ونقل بار و کالای سبک شهری با اعلام اینکه در حوزه دفاتر پیک‌های موتوری 30 تا 35 درصد تعطیلی را شاهدیم، یادآور شد: به پیک موتوری 25 لیتر یعنی روزی 8 دهم لیتر سوخت تعلق گرفت که به هیچ وجه کفاف نیاز را نمی‌دهد و منجر به تعطیلی…
یکشنبه, 12 مرداد 1399 ساعت 11:14

خبر خوش وزیر کار برای بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سهامدار شدن بازنشستگان کشوری در صندوق مدیریت ثروت در فرابورس خبر داد.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که سند الزامات بهبود فضای کسب وکار حوزه تولید در پنج حوزه مالیات، بیمه تامین اجتماعی، گمرک، بانک و محیط زیست تدوین شده است.
هیات مقررت‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار، نیروی انتظامی را موظف کرده است ظرف 15 روز به استعلام‌های مرتبط با آن دسته از کسب‌وکارهایی که دریافت تاییدیه این نیرو برای آنها لازم است، پاسخ دهد.
 وزیر کار می‌گوید این موضوع این هفته در دستور کار هیات وزیران قرار می‌گیرد کندی دستگاه عریض و طویل دولت و بروکراسی خسته حاکم بر آن دامن حق مسکن کارگران را نیز گرفته است؛ به طوری که از 17 خرداد که شورای عالی کار افزایش 200 هزار تومانی آن را…
سخنگوی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: وام یک میلیون تومانی برای تمام سرپرستان خانوار یارانه بگیری که درخواست خود را طی اردیبهشت و خرداد اعلام کرده اند واریز شده است و جامانده ای نداریم.
یکشنبه, 29 تیر 1399 ساعت 13:48

احتمال تصویب حق مسکن طی این هفته

عضو شورای عالی کار از احتمال تصویب حق مسکن کارگران طی این هفته خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در شرف پرداخت دستمزد تیر قرار داریم، معوقه حق مسکن باید با حقوق مرداد واریز شود.
علی رغم اینکه عده ای از ثبت نام کنندگان بیمه بیکاری معتقد هستند که مقرری بیمه بیکاری برایشان واریز نشده است و چند ماه از ثبت شبای بانکی آنها می گذرد, معاون بیمه ای سازمان خبر داد که جاماندگان با شماره ۴۱۲۰ تماس بگیرند.
چهارشنبه, 25 تیر 1399 ساعت 08:37

«کد ملی شما واجد شرایط نیست»

بیشتر این مشاغل فاقد بیمه که با شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند و پیش‎بینی می‎شود با محدودشدن سفرها بیکاری بلندمدت‎تری را به نسبت سایر مشاغل تجربه کنند، از ۱۶ تیرماه هنوز موفق به ثبت اطلاعات در سامانه کارا نشده‎اند. پیامی که بیشتر آن‎ها دریافت کرده‎اند این بوده است: «کد…
دوشنبه, 23 تیر 1399 ساعت 10:34

نرخ بیکاری جوانان به ۲۴/۵ درصد رسید

نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٤ ساله حاکی از آن است که ٢٤,٥ درصد از فعالان این گروه سنی در بهار ١٣٩٩ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات فصلی نرخ بیکاری این افراد نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (بهار ١٣٩٨) ٢.٠ درصد کاهش یافته است.
دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: سقف وام برای مشاغل خانگی به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
آخرین مهلت استفاده از تسهیلات ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت‌های دانش بنیان کوچک آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و همچنین شرکت‌های خلاق، شتاب دهنده‌ها و فضاهای کار اشتراکی تا پایان تیرماه خواهد بود و این زمان تمدید نخواهد شد.
طبق گفته درویشیان رئیس سازمان بازرسی کشور، دولت این قول را به سازمان بازرسی کل کشور داده بود که در ۶ ماهه دوم سال موضوع دستمزدها را مجدداً بازنگری کند و روند حقوق‌ها اصلاح شود اما روز گذشته وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در مورد اینکه ایا دستمزد کارگران…
وزیر تعاون، کار و رفاه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان یازده برابر شد، گفت: سقف تسهیلات قرض‌الحسنه برای هر بازنشسته از دو به ۵ میلیون تومان افزایش یافته است.
وزیر تعاون بر ضرورت استقرار کامل هرچه سریع‌تر سامانه هوش تجاری «BI» در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکید کرده و می‎گوید همه بنگاه‌های اقتصادی مکلف به رعایت اصول شفافیت هستند که تولید داده و انتشار آن در سطح عموم از اصلی‎ترین شاخص‌های تحقق این شفافیت است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، تاثیرات کرونا ویروس جدید بر فضای کسب و کار طی یک پروژه تحقیقاتی انجام شد.
نتایج آزمون استخدامی تعدادی از دستگاه‌های اجرایی کشور اعلام شد.
رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار درباره هزینه زندگی کارگران گفت: میانگین هزینه سبد معیشت خانوار در حداقلی ترین حالت در سال ۹۹به ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان تا ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسیده است،فاصله بین هزینه و درآمد بسیار زیاد است.
طی مصاحبه تلویزیونی مدیرکل تامین اجتماعی قزوین، شرایط مقرری‌بگیران بیمه بیکاری مشاغل پرخطر در زمان پیشگیری از شیوع کرونا تبیین شد.
متقاضیان جامانده تسهیلات کرونا، ۵ روز برای ارسال کد ملی خود فرصت دارند/ پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی به تمام خانوارها صحت ندارد
شنبه, 07 تیر 1399 ساعت 15:52

تداوم اعتراض کارگران هفت تپه

اعتراضات آرام و صنفی کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه امروز وارد سیزدهمین روز شد. کارگران این واحد صنعتی از عملی نشدن وعده‌های کارفرما و مسئولان استانی برای پیگیری مطالبات کارگران خبر دادند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: واریزی بیمه بیکاری ۲۳۰ هزار نفر از بیکاران کرونا در فروردین‌ماه تایید شده است و اردیبهشت‌ماه نیز به همین روال خواهد بود.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد افزایش کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را با قید دو فوریت جهت بررسی و تصویب به هیئت وزیران ارایه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.
وزیر کار مصوبه اصلاح حداقل دستمزد ۹۹ که نسبت به پارسال ۲۶ درصد افزایش دارد را به همه کارفرمایان و کارگاه‌های مشمول قانون کار ابلاغ کرد.
یکشنبه, 01 تیر 1399 ساعت 13:21

مصوبه اصلاح دستمزد ۹۹ ابلاغ شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای بندهای (۷) و (۸) بخشنامه مزد سال ۱۳۹۹، مصوبه شورای عالی کار را به همه کارفرمایان و کارگاه های مشمول قانون کار ابلاغ کرد.
معاون اشتغال وزیر کار از فرصت یک هفته‌ای بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونا خبر داد و گفت که بنگاه‎هایی که مشمول دریافت وام و تسهیلات کرونا می‌شوند از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق فعلا معاف هستند.
چهارشنبه, 21 خرداد 1399 ساعت 10:23

کسب و کارها زیر آوار وعده‌های بدون اجرا

۴ماه است که برخی کسب و کارها به دلیل شیوع کرونا در شرایط سختی به سر می‌برند و علیرغم طراحی بسته‌های حمایتی دولت، تامین اجتماعی و بانک‎ها هر یک راه خود را می‌روند.
سه شنبه, 20 خرداد 1399 ساعت 10:51

فعالیت‌های ساختمانی ۲ برابر شد

شامخ کل اردیبهشت ماه در عدد ۶۰.۵۵ قرار گرفت؛ چراکه میزان فعالیت های تولید و یا ارائه خدمات ساختمانی نسبت به ماه قبل بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.
به گفته معاون وزیر کار، تاکنون ۱۲۶ هزار بنگاه مشمول دریافت تسهیلات کرونا شناخته شده‎اند که تا به این لحظه ۷۵ هزار پرونده در بانک‌ها تشکیل و واجدین از شنبه برای دریافت به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.
‌رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی پرداخت نکردن مابه‎التفاوت 5 درصدی دستمزد در سه ماه ابتدای سال را غیرقانونی دانست در حالی که عضو کارفرمایی شورای عالی کار از اینکه قرار نیست بابت دستمزد سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد مابه‌التفاوتی به کارگران پرداخت شود، خبرداد، رئیس اتحادیه کارگران قراردادی…
صفحه 1 از 30

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399