سه شنبه, 08 مهر 1399 ساعت 08:39
کد خبر: 76517

اختیار تعطیلی مدارس به وزارتخانه‌های بهداشت و کشور تفویض شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گفته وزیر آموزش و پرورش طبق مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا به پیشنهاد وزارت بهداشت و کشور در مناطقی که شیوع ویروس کرونا حاد است اختیاراتی برای تعطیلی مدارس به آنها داده شد.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم یادیاران به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس در جمع خبرنگاران افزود: شبکه شاد یک نرم‎افزار بومی است که باید ۵۵۰ هزار کلاس درس را مدیریت کند، ممکن است در برخی مواقع این شبکه دچار مشکل شود.
وی ادامه داد: با این شبکه باید کمی مدارا کرد تا از حجم مشکلات کاسته شود. در یک هفته آینده مسایل مربوط به شاد حل می‎شود.
وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره توزیع سیم کارت شاد گفت: قرار نبود آموزش و پرورش این کار را انجام دهد، برخی اپراتورها مدعی بودند که می‌توانند سیم‌کارت شاد را تولید کنند اما در حال حاضر وزارت ارتباطات با محدودیت شماره روبرو است.
حاجی میرزایی یادآور شد: تدابیری در وزارت ارتباطات برای ارایه سرویس‌های ایمن اندیشیده شده تا بسته‌های ایمن به خانواده‌ها عرضه شود.
وی همچنین درمورد تعطیلی مدارس در مناطقی که شیوع کرونا بالا است، گفت: تعطیلی مدارس منوط به تصمیم‌ ستاد ملی مبارزه با کروناست. طبق مصوبه اخیر این ستاد به پیشنهاد وزارت بهداشت و کشور در مناطقی که شیوع ویروس کرونا حاد است اختیاراتی برای تعطیلی مدارس به آنها داده شد.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: این وزارتخانه موظف است انواع روش‌های آموزش را پیش‌بینی کند و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.
وی افزود: آموزش و پرورش حضور دانش‌آموزان در مدارس را اختیاری اعلام کرده است. حضور دانش‎آموزان در مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد؛ از این رو، خطر حضور آنها در مدارس بیشتر از مکان‌های دیگر در اجتماع نیست.
وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: تاکنون گزارشی از خطر کرونا در مدارس وجود نداشته است. آموزش و پرورش، خانواده، مدارس و دانش‌آموزان همه باید مراقب سلامت فرزندان خود باشند.
حاجی میرزایی گفت: اگر ستاد کرونا تشخیص دهد که حضور دانش‎آموزان باید محدود شود که البته هم‌اکنون هم تنها ۲۰ درصد در مدرسه حضور دارند، آموزش و پرورش بر اساس تصمیم ستاد عمل می‎کند.
وی خاطرنشان کرد: تمام مدارس در هر صورت باز هستند؛ چراکه مدارس و معلمان حلقه اتصال با دانش‎آموزان بوده و فعالیت‌های شبکه شاد باید در مدارس مدیریت و کنترل شود تا از فعالیت‌های تحصیلی دانش‎آموزان اطمینان حاصل شود.

اینترنت شاد رایگان است

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره وضعیت هزینه اینترنت در شبکه شاد اظهار کرد: اینترنت شبکه شاد رایگان است و اگر کسی در این خصوص با مشکلی مواجه شد، باید اعلام کند تا پیگیری شود.
حاجی میرزایی ادامه داد: در روزهای گذشته با وزیر ارتباطات برای رایگان‎بودن اینترنت در بستر شبکه شاد گفت‎وگو شد و توافق‎های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399