دوشنبه, 31 شهریور 1399 ساعت 10:39
کد خبر: 76231

اطلاعات تکميلي

  • سفیر بنگلادش در بازدید از مس باهنر:

با توجه به کیفیت محصولات باهنر بنگلادش آمادگی کامل جهت تسهیل واردات این محصولات را دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کوسال اعظم ساکر سفیر بنگلادش در مقام هیاتی بلندپایه با هیات همراه از شرکت صنایع مس شهید باهنر بازدید و در محل این شرکت نشست تجاری اقتصادی با محوریت مس برگزار نمودند.

به گزارش روابط عمومی مس باهنر در این جلسه که با همراهی رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان کرمان و مدیر توسعه بازار و بهبود فضای کسب و کار اتاق بازرگانی و مدیران ارشد مس شهید باهنر برگزار شد، طرفین به بحث و تبادل نظر و بررسی فرصت های همکاری تجاری و اقتصادی با هدف هم افزایی پتانسیل های بالقوه دو کشور در حوزه صادرات محصولات نیمه تمام مسی از ایران به بنگلادش پرداختند.
سفیر بنگلادش گفت خوشحالم که در مجموعه ای چنین عظیم و توانمند حضور دارم و بازدید از این شرکت با این حجم از تکنولوژی، دانش فنی، ماشین آلات پیشرفته و تولید دامنه گسترده ای از محصولات مسی و آلیاژی برایم تجربه‌ای متفاوت و تامل برانگیز بود.
وی تصریح کرد در حال حاضر بنگلادش در بخش‌هایی چون نساجی، غذاهای دریایی، سرامیک، چینی، چرم، چای، IT ، کامپوزیت و کنف در حال رشد و سرمایه‌گذاری جدی می‌باشد ولی در حوزه صنایع فلزی به خصوص مس نیازمند واردات محصولات با کیفیت است.
ساکر تصریح کرد ۱۰۰ درصد پول از بنگلادش قابل خروج است و بازرگانان مشمول معافیت مالیاتی واردات و صادرات می‌شوند.
سفیر بنگلادش اضافه کرد این کشور با ۱۶۵ میلیون نفر جمعیت بازار قابل توجهی برای کشوری مثل ایران می باشد.
در این جلسه از سوی مدیران ارشد مس باهنر نیز توانمندی های شرکت و پتانسیل های تولید انواع محصولات مس و آلیاژهای بر پایه مس معرفی گردید و افزایش ۲۸۸ درصدی صادرات در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به عنوان نگاه صادرات محور و عزم راسخ بر افزایش صادرات عنوان شد.
در ادامه وضعیت صادرات و واردات محصولات نیمه تمام مسی در ایران و بنگلادش طی ۵ سال گذشته با جزئیات مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و راهکارهای همکاری دو کشور در این حوزه بررسی شد و توان تولید محصول با کیفیت و ارایه سبد محصولات متنوع نورد، مقاطع و لوله مسی در مس باهنر که سابقه صادرات به کشورهای اروپایی را دارد به عنوان مزیت رقابتی مطرح گردید.
در پایان مقرر شد محصولاتی از شرکت مس باهنر برای مصرف کنندگان این محصولات در بنگلادش با اخذ سفارش در تناژ کمتر آغاز و ارسال گردد و پس از بررسی های فنی و بازرگانی، حجم قابل توجهی از مراودات بین دو کشور در حوزه محصولات نیمه تمام مسی توسط مس باهنر پیگیری گردد.
*روابط عمومی شرکت صنایع مس شهید باهنر*

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399