یکشنبه, 30 شهریور 1399 ساعت 08:51
کد خبر: 76148

نائب رئیس اتحادیه تولید پوشاک: بازار سیاه پارچه ماسک محدود شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نائب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک با اشاره به محدود شدن بازار سیاه پارچه ماسک ازنبود برنامه برای افزایش قیمت مصوب ماسک خبرداد.

به گزارش خبرگزاری فارس، برخی کاربران «سامانه فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «لزوم رفع انحصار از تولیدکنندگان مواد اولیه ماسک»، رفع انحصار در تامین پارچه مورد نیاز برای تولید ماسک و کنترل ویروس کرونا با این اقدام را خواستار شدند.
در این مورد مجید نامی با بیان اینکه اکنون شرکت‌های تولیدکننده ماسک با تمام ظرفیت خود فعال هستند، اظهار کرد: تخصیص پارچه و مواد اولیه نیز تحت کنترل وزارت صنعت و طبق سهمیه‌های مشخص شده در حال انجام است و با وجود مقداری کمبود در تامین پارچه مورد نیاز، فعلا پارچه تخصیص یافته جوابگوی نیاز تولیدکنندگان ماسک است.
وی با بیان اینکه بازار سیاه پارچه مورد نیاز برای تولید ماسک محدود شده است،‌گفت:‌ اکنون این پارچه‌ها به شرکت‌هایی اختصاص می‌یابد که دارای مجوز وزارت بهداشت و وزارت صنعت هستند و در عین حال، بخشی نیز به بسیج اصناف اختصاص می‌یابد که تحت کنترل وزارت صنعت است.
نائب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک ادامه داد: ‌شرکت‌های تولید کننده ماسک به میزانی که پارچه در اختیار داشته باشند برای تولید ماسک اقدام می‌کنند. البته در این مدت رشد تولید پارچه نیز اتفاق نیفتاده است.
نامی تصریح کرد: اگر قرار باشد برای افزایش تولید پارچه ماسک به ویژه در بخش ملت بلون افزایش ظرفیت تولید اقدام شود، نیازمند خرید تجهیزات و نصب آن است که زمان‌بر خواهد بود. هر چند در این زمینه چندین طرح در دست اقدام است.
 
وی در مورد تغییر قیمت مصوب ماسک نیز گفت: قیمت‌ها تغییر خاصی نداشته، ممکن است قیمت در بازار گاهی بالا و پایین شده باشد اما نرخ پارچه مشخص است و فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت مصوب ماسک وجود ندارد.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399