یکشنبه, 23 شهریور 1399 ساعت 13:13
کد خبر: 75904

بررسی عملکرد بزرگترین بانک قرض‌الحسنه کشور در یک سال اخیر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در یک سال اخیر علاوه بر رشد چشمگیر در شاخص‌هاي عملکردي خود و همچنين ارائه خدمات غيرحضوري مختلف، در حوزه مسئوليت اجتماعي نيز اقدامات گسترده‌اي انجام داده که بيمه ۵۰۰هزار خانه روستايي تنها يكي از اين موارد است.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این بانک در دوره یک ساله منتهي به يک شهريورماه سال ۱۳۹۹ توانست بيش از ۲.۵ فقره تسهيلات پرداخت نمايد. در اين يك سال ۱۵۱ هزار ميليارد ريال به منابع بانك مهر ايران اضافه شده و منابع اين بانك حدود ۷۳ درصد نسبت به دوره مشابه رشد داشته است.
همچنين بانك در اين دوره موفق شد يك ميليون و ۹۰۰ هزار مشتري جديد را جذب كند و تعداد مشتريان بانك در حال حاضر به ۹ ميليون نفر رسيده است.

دیجیتالی شدن خدمات بانکی

بانک مهر ایران که یکی از پیشروترين بانک‌هاي كشور در ارائه خدمات الكترونيكي و غيرحضوري بانكي به شمار مي‌رود، با شيوع بيماري كرونا از زمستان گذشته، دامنه اين دسته از خدمات خود را گسترده‌تر كرده است. در حال حاضر اين بانك از طريق همراه‌بانك «مهريران» خدمات افتتاح حساب و احراز هويت غيرحضوري سجام را ارائه مي‌دهد. امكان درخواست غيرحضوري تسهيلات نيز كه اكنون از طريق وب‌سايت بانك فراهم است، به‌زودي روي بستر همراه‌بانك نيز افزوده خواهد شد.
از آنجا که شاهد دیجیتالی شدن خدمات در بخش‌های مختلف هستيم، صنعت بانکداري نيز از اين عرصه غافل نمانده است. به طوري که بانک مهر ايران در يك سال گذشته برنامه‌هايي همچون راه‌اندازي سامانه ميعاد، ديجيتالي نمودن آرشيو اسناد و حذف بايگاني فيزيكي و همچنين ثبت امضاي الكترونيكي مشتريان را اجرايي كرده است.

تفاهم‌نامه حمایت از اشتغال و کارآفرینی

بانک مهر ایران برای اجرای نقش واسطه مالی و حمايت خود از اقتصاد کشور اقدامات مؤثري را نجام داده است. تسهيلات پرداخت شده در حوزه‌هاي معيشتي، اشتغال و کارآفريني و حمايت از کالا و خدمات ايراني طبق تفاهم‌نامه‌ با سازمان‌ها و نهادهاي مختلف انجام شده است.
این بانک در یک سال منتهی به ابتدای شهريور ۱۳۹۹ بر اساس تفاهم‌نامه‌هاي بهزيستي، بنياد مسکن انقلاب اسلامي، کميته امداد امام خميني(ره) و بنياد بركت، يبش از ۲۰ هزار و ۶۰۰ ميليارد ريال تسهيلات در حوزه اشتغال و حمايت از كارآفريني اعطا نموده است. اين مبلغ در چارچوب بيش از ۱۹۶هزار فقره تسهيلات پرداخت شده كه از جمله اقدامات اين بانك براي افزايش اشتغال در كشور بوده است.

بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی و ساخت ۱۰۰ واحد برای سيل‌زدگان

در یک سال گذشته که شاهد حوادث طبیعی متعددی در سطح کشور بوديم، بانک مهر ايران براي اجراي مسئوليت اجتماعي خود اقدام به ارائه بيمه حوادث و بلاياي طبيعي ۵۰۰ هزار خانه روستايي واقع شده در سه استان سيستان بلوچستان، خراسان جنوبي و ايلام كرده است. استان سيستان و بلوچستان با بيمه شدن ۹۲۸۵ روستا و ۳۲۶ هزار منزل مسكوني بيشترين سهم در اين بين داشته است.
بانک مهر ایران همچنین ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی برای سيل زدگان در سه استان لرستان، گلستان و خوزستان کرده است. در استان لرستان ۴۰ واحد و در دو استان ديگر، هر کدام ۳۰ واحد مسكوني ساخته شد كه به خانواده‌هاي سيل زده تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) تحويل داده شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399