یکشنبه, 23 شهریور 1399 ساعت 13:02
کد خبر: 75897

افتتاح بزرگترین مجتمع گلخانه ای هیدروپونیک کشور با تسهیلات5 هزار میلیارد ریالی بانک کشاورزی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با اختصاص تسهیلات5هزار میلیارد ریالی بانک کشاورزی،مجتمع گلخانه‌ای ۸۰ هکتاری با روش هیدروپونیک و پنج طرح تولیدگلخانه‌ای صیفی‌جات به روش هیدروپونیک صبح روز پنجشنبه بیستم شهریورماه به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رئیس جمهور و با حضور دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان در منطقه آزاد ارس (جلفا) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در آیین افتتاح این مجتمع گفت: امروز شاهد افتتاح یک گلخانه ۸۰ هکتاری در منطقه آزاد ارس هستیم و آن طور که اشاره شد، یکی از بزرگترین طرح های گلخانه ای در منطقه خاورمیانه است که دراشتغال و صادرات نقش خوبی دارد و اکثر محصولات این گلخانه صادراتی است و در طول سال می‌تواند هم برای مصرف داخلی و هم برای صادرات محصول داشته باشد.
شایان ذکر است این طرح تولیدی،بزرگترین پروژه کشت گلخانه ای شیشه ای خاورمیانه به روش هیدروپونیک است که سرمایه گذاری ارزی وریالی مورد نیاز برای این طرح درمجموع ۱1۰۰۰میلیارد ریال برآورد شده که حدود ۵۰۰۰ میلیارد ریال آن در قالب تسهیلات بانک کشاورزی و از محل اعتبارات بند الف ماده ۱۸ سال های ۹۷و۹۸ تامین اعتبار شده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399