یکشنبه, 23 شهریور 1399 ساعت 12:55
کد خبر: 75891

شرکت کاشی و سرامیک تندیس ابریشم به بهره برداری رسيد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت کاشی و سرامیک تندیس ابریشم به دستور رييس جمهور و با تسهيلات بانك صنعت و معدن از محل منابع صندوق توسعه ملي و منابع داخلي اين بانك، روز بيستم شهريورماه سال 99 و با حضور رزم حسینی استاندار استان، عسکری عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن و اسدی و ولی الهی اعضای هیات عامل این بانک و به دستور رییس جمهور بصورت مجازی به بهره برداری رسيد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، شرکت کاشی و سرامیک تندیس ابریشم با ظرفيت اسمي توليد ۱۵ ميليون متر مربع در سال با تسهيلات ثابت ارزي 22 ميليون و 771 هزار يورو و 175 ميليارد ریال تسهيلات ثابت و 150 ميليارد ريال تسهيلات سرمايه در گردش اين بانك به بهره برداري رسيد.
بيژن اسدي معاون نظارت حقوقي و وصول مطالبات بانك صنعت و معدن با اظهار خرسندي از به بهره برداري رسيدن اين طرح بزرگ توليد كاشي و سراميك در استان خراسان رضوی عنوان داشت: با بهره برداری از اين واحد توليدي برای ۵۶۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می شود.
وي بيان داشت: این طرح صنعتی با توجه به احداث در منطقه ویژه اقتصادی سرخس و دستيابي به بازارهای آسیای میانه و كشورهاي افغانستان و پاكستان و امكان صادرات محصول به اين مناطق، مي تواند ارز آوری مناسبي برای كشور به همراه داشته باشد.
اسدي تصریح کرد: با توجه به اینکه كاهش هزینه حمل و بهای تمام شده كالا به دليل احداث اين واحد تولیدی در مبادی خروجی کشور، يك مزيت اقتصادي براي آن به شمار مي رود، احداث این واحد در منطقه ویژه اقتصادی سرخس سبب افزايش رقابت پذيري محصولات اين واحد صنعتي خواهد شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399