یکشنبه, 23 شهریور 1399 ساعت 10:27
کد خبر: 75871

سازوکار پرداخت مشوق‌های صادراتی اعلام شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرکل توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت گفت: مشوق های صادراتی در دو بخش منابع صندوق توسعه ملی در کنار منابع بانکی و براساس سرمایه در گردش صادراتی با بازپرداخت 2 ساله در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد.
احسان قمری درباره روند پرداخت مشوق‌های صادراتی گفت: براساس بند 10 سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت هدفمند و همه جانبه از صادارت کالا و خدمات در راستای افزایش حجم و تنوع محصولات صادراتی به 15 کشور همسایه و حوزه اتحادیه اوراسیا و حمایت از زیرساخت‌های صادراتی از اصول کلی در اقتصاد مقاومتی است که بر این اساس بسته حمایتی صادرات غیرنفتی در سال گذشته تهیه شد.
وی افزود: امسال نیز این بسته با حمایت بخش خصوصی و دولت تدوین و از اول تیرماه ابلاغ شد که مشوق های صادراتی در آن در دو بخش ابلاغ شده است. در مرحله اول؛ 2 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی درکنار منابع بانکی با بازپرداخت دو ساله در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد که همه تسهیلات ریالی و ارزی را شامل می شود.
مدیرکل توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت افزود: مشوق ها و خدمات باید براساس بازگشت ارز حاصل از صادرات باشد همچنانکه اولویت ما نیز بازگشت ارز است.
قمری گفت: براساس بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی؛ مالیات برارزش افزوده صادرکنندگان سال 97 هم که تا 30 دی ماه سال 98 ایفای تعهد کرده اند، مسترد خواهد شد.
منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399