دوشنبه, 17 شهریور 1399 ساعت 09:01
کد خبر: 75600

بازنشستگان از تخفیف و تقسیط هزینه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی برخوردار می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازنشستگان کشوری از این پس می‌توانند با تخفیف 50درصدی نقدی و تخفیف 35درصدی تقسیطی از امکانات اقامتی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی بهره‌مند شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، با امضای تفاهم‌نامه ارائه خدمات اقامتی تخفیفی و تقسیطی، بازنشستگان کشوری از این پس می‌توانند با تخفیف 50درصدی به شکل نقدی و تخفیف 35درصدی به شکل تقسیطی از امکانات اقامتی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در سراسر کشور بهره‌مند شود.
این تفاهمنامه توسط فتح‌الله شعبانی، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری، و محمدرضا پوینده، مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی، در محل این صندوق به امضاء رسید.
با امضای این تفاهم نامه، بازنشستگان کشوری می‌توانند با مراجعه به بخش «تخفیف گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی» در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس https://www.sabasrm.ir و یا صفحه ویژه بازنشستگان کشوری در سایت شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی به آدرس https://www.ittic.com/cspf نسبت به ثبت‌نام و رزرو مستقیم هتل و اتاق خود اقدام کنند.
در چارچوب این تفاهمنامه، تخفیف ویژه ۵۰ درصدی اقامت در تمامی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی برای بازنشستگان کشوری به‌ صورت نقدی و با کارت بانکی ارائه می‌شود.
همچنین در این تفاهمنامه، تخفیف ویژه ۳۵ درصدی اقامت در تمامی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی برای بازنشستگان کشوری  به صورت اقساط و کسر از حقوق ماهیانه بصورت خودکار با بازپرداخت چهارماهه ارائه شده است.
تعریف بودجه رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری برای اولین بار
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم امضای این تفاهمنامه با اشاره به محدودیت‌های مالی و قانونی صندوق برای ارائه خدمات رفاهی به بازنشستگان، گفت: با این وجود، مدیریت صندوق در دوره جدید تلاش‌های خوبی را در این جهت صورت داده است.
فتح‌الله شعبانی با بیان اینکه «امسال برای اولین بار توانستیم بودجه رفاهی را در بودجه سالانه صندوق بازنشستگی کشوری تعریف کنیم»، افزود: گرچه رقم تعریف‌شده در این بودجه اندک است؛ اما مسیری را ایجاد کرده تا در سال‌های آینده هم ادامه یابد و تقویت شود.
وی شکل قرارداد و تفاهمنامه‌های صندوق بازنشستگی کشوری با شرکت‌های تابعه برای ارائه خدمات به بازنشستگان را به دور از نگاه سودمحوری دانست و یادآور شد: از آنجا که این شرکت‌ها متعلق به خود بازنشستگان است، خود را ملزم می‌دانیم این خدمات تخفیفی و تقسیطی را برقرار کنیم.
خدمات اقامتی در همه ایام سال ارائه می‌شود
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این مراسم گفت: پیش از این خدمات تخفیفی مراکر اقامتی صرفا در برخی مناسبت‌ها و ایام خاص و تعطیلات ارائه می‌شد؛ اما در تفاهمنامه جدید، علاوه بر تخفیف، امکان تقسیط پرداخت هم فراهم شده و بازنشستگان در تمامی ایام سال می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.
محمود مرتضایی‌فرد همچنین درباره وضعیت انجام سفرها در شرایط کرونایی گفت: در مجموعه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی علاوه بر ضوابط وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، همه پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی در حوزه گردشگری را هم رعایت می‌کنند.
وی با بیان اینکه «حدود نیمی از ظرفیت هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در شرایط کنونی خالی است»، افزود: با این شرایط، عملا فاصله‌گذاری اجتماعی هم در مراکز اقامتی این مجموعه رعایت می‌شود.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ابراز امیدواری کرد که با رفع هرچه سریع‌تر شیوع بیماری کرونا، ارائه خدمات در قالب تورهای مسافرتی هم به بازنشستگان از سر گرفته شود.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399