شنبه, 01 شهریور 1399 ساعت 14:43
کد خبر: 74994

اعلام جزئیات تعلیق کارت‌های بازرگانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اتمام مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرات سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در پایان تیرماه امسال اعلام کرد کلیه صادرکنندگان موظف هستند به منظور جلوگیری از تعلیق کارت بازرگانی خود، بر اساس مصوبات کمیته اقدام ارزی تعهدات ارزی خود را طبق دستورالعمل بانک مرکزی ایفا نمایند.

حمید زادبوم در این خصوص، اظهارکرد: بر اساس مصوبات کارگروه پایش رفتار تجاری کارت های بازرگانی واحدهای صادراتی که کمتر از ۳۰ درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده‌اند در نیمه شهریورماه تعلیق خواهد گردید لذا این دسته از صادرکنندگان موظف هستند نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود و افزایش درصد بازگشت ارز حاصل از صادرات خود اقدام نمایند.
رئیس کارگروه پایش رفتار تجاری، تاکید کرد: در صورت عدم ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگانی که کمتر از ۷۰ درصد از تعهدات خود را ایفا کرده‌اند نسبت به تعلیق کارت بازرگانی این دسته از صادرکنندگان در پایان شهریورماه اقدام خواهد گردید.
زادبوم افزود: در پایان شهریورماه کارت های بازرگانی واحدهای تولیدی صادراتی که تعهدات ارزی خود را ایفا نکرده‌اند تعلیق خواهد شد.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از صادرکنندگان خواست تا نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود با هدف تامین ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی جهت مواد اولیه، ماشین‌آلات و کالاهای واسطه‌ای اقدام نموده و مراتب را به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کنند.
گفتنی است، کارگروه پایش رفتار تجاری از نمایندگان وزارت صمت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، گمرک ایران و اتاق تعاون ایران تشکیل شده است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399