شنبه, 01 شهریور 1399 ساعت 13:28
کد خبر: 74985

مدارس بصورت کامل بازگشایی نمی شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خوزستان سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: به گونه‌ای به مردم القاء می‌شود که انگار تصمیم‌گیری شده و قرار است مدارس کاملا بازگشایی شود در حالی که فعلا ترکیب حضوری و مجازی مطرح است و تاکنون هیچ تصمیمی برای بازگشایی کامل مدارس اتخاذ نشده است.

سیما سادات لاری درخصوص زمان و نحوه بازگشایی مدارس در شرایط شیوع کرونا، اظهار کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز درخصوص بازگشایی مدارس ابلاغیه واضحی نداده است و تنها صحبت‌های کارشناسی مطرح است.
وی با بیان اینکه تصمیم‌گیری در خصوص فعالیت مدارس سخت است، افزود: زمانی که کودکان فرصت‌های آموزشی در مدرسه را از دست می‌دهند، کم‌کم عواطف‌شان نسبت به آموزش و ارتباط با همسالان کم می‌شود. مدرسه به ویژه برای کودکان معلول، کسانی که در مناطق فقیر زندگی می‌کنند و همچنین کودکانی که خانواده باثباتی ندارند، فرصتی استثنایی است و به رشد و ارتقای سلامت جسمی و روانی آنها کمک می‌کند.
لاری بیان کرد: اصل، سلامت دانش‌آموزان و کادر آموزشی است. یکی از معضلات این بیماری این است که از آینده خبر نداریم و خوب نمی‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم بنابراین در لحظه باید تصمیم‌گیری شود.
سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: پروتکل‌های فعالیت مدارس آماده شده است، اما بنا بر وضعیت هر شهرستان عمل می‌شود.
وی افزود: در حال‌حاضر، به گونه‌ای به مردم القاء می‌شود که انگار تصمیم‌گیری شده و قرار است مدارس کاملا بازگشایی شود در حالی که فعلا ترکیب حضوری و مجازی مطرح است و تاکنون هیچ تصمیمی برای بازگشایی کامل مدارس اتخاذ نشده است.
لاری بیان کرد: ما بیشتر از همه باید نگران باشیم، زیرا ما مسئول سلامت مردم هستیم. کودکان حلقه انتقال ویروس هستند و تا زمانی که زنجیره انتقال بیماری قطع نشود، بیماری محدود نمی‌شود و با توجه به تحرک کودکان، آنها می‌توانند بیماری را بیشتر منتقل کنند.
وی افزود: همان‌گونه که برای برگزاری کنکور و محرم پروتکل تدوین شد برای مدارس هم این گونه حساسیت داریم.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در خوزستان نیز، بیان کرد: طبق آخرین اطلاعات، مسجدسلیمان و آغاجاری در وضعیت قرمز و اهواز، بهبهان و رامهرمز در وضعیت هشدار قرار دارند.
وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: اکنون رنگ‌بندی صرفا براساس شهرستان‌ها اعلام می‌شود؛ بنابراین تصمیمات برای هر شهر نسبت به شهر دیگر متفاوت است.

منبع: پارسینه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399