سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 15:15
کد خبر: 74577

ابلاغ بسته تحولی بالندگی و توانمندسازی نیروی انسانی به استان‌ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی بسته تحولی بالندگی و توانمندسازی نیروی انسانی را جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی به استناد ماده ۲۷ قانون تأسیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و در اجرای بند ۲ بخشنامه ابلاغی وزیر آموزش‌وپرورش و با رویکرد استفاده از بسته‌های تحولی، بسته تحولی بالندگی و توانمندسازی نیروی انسانی را به استان‌ها ابلاغ کرد.
بر این اساس؛به‌منظور اجرای دوره‌های آموزشی توانمندسازی نیروی انسانی و نیز ضرورت دریافت گواهی صلاحیت حرفه‌ای کارکنان شاغل در مدارس غیردولتی تا مهرماه سال ۱۴۰۲، این دستورالعمل جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ می‌شود. لذا ثبت‌نام متقاضیان از طریق سامانه مشارکت‌های مردمی به آدرس mosharekatha.ir از تاریخ ۱ مرداد۹۹ لغایت ۱۰ شهریور۹۹ انجاممی‌شود و مجریان برگزارکننده دوره‌های آموزشی کلیه مؤسسات و مراکز آموزشی دارای مجوز صلاحیت از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نیز توسط نماینده منتخب شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی کشور معرفی شوند.
همچنین؛ با توجه به شیوع بیماری کووید-۱۹ و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ عموماً به‌صورت الکترونیکی و پروژه محور اجرا می‌شود بر اساس بند ۲ این دستورالعمل معلمان و کارکنانی که در سنوات قبل دوره‌های مربوطه را از طریق مراکز مجاز و صاحب صلاحیت گذرانده و موفق به دریافت گواهینامه شده‌اند حضور آن‌ها در این دوره الزامی نیست.
بر اساس این دستورالعمل؛ پرداخت هزینه هر دوره آموزشی (دوره‌های الزامی)۶۰ درصد آن به عهده مؤسسان محترم و ۴۰ درصد آن بر عهده کارکنان شاغل در مدارس غیردولتی و هزینه دوره‌های اختیاری بر عهده فراگیر (شاغل) خواهد بود لذا مسئولیت نظارت بر اجرای دقیق دستورالعمل‌های ابلاغی و حُسن اجرای دوره‌های بدو و ضمن خدمت و دانش‌افزایی معلمان و کارکنان مدارس غیردولتی بر عهده شورای هماهنگی مؤسسان استان و اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی استان خواهد بود.
گفتنی است؛ برگزاری هر نوع دوره آموزشی برای مؤسسان و کارکنان مدارس غیردولتی صرفاً در قالب این دستورالعمل و از طریق سامانه مشارکت‌ها امکان‌پذیر است. همچنین با توجه به پیشنهاد مدارس غیردولتی و هماهنگی به‌عمل‌آمده با شورای مؤسسان، دوره‌های آموزشی سند تحول بنیادین با ۷۵ درصد تخفیف، اجرا می‌شود.

متن بخشنامه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399