سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 09:00
کد خبر: 74534

۲۵ هزار معلم حق‎ التدریس تا قبل از آغاز سال تحصیلی جذب می‎ شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده مردم اراک در مجلس به نقل از وزیر آموزش و پرورش خبر از جذب ۲۵ هزار نفر از معلمان حق‎التدریسی، پیش‎دبستانی و نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش تا قبل از شروع سال تحصیلی داد.

محمد حسن آصفری در گفت‎وگو با ایسنا با اشاره به جلسه کمیسیون آموزش مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: بنده از وزیر آموزش و پرورش پیرو تجمعاتی که معلمان در مقابل مجلس داشتند سوال کردم که علت تاخیر در جذب و تعیین تکلیف معلمان حق‎التدریسی، پیش‎دبستانی و نهضتی‎ها چیست. ایشان نیز در جلسه کمیسیون آموزش حاضر شده و به سوال بنده پاسخ دادند.
وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس گفته آقای وزیر تا شروع سال تحصیلی ۲۵ هزار نفر از معلمین حق‎التدریسی جذب آموزش و پرورش خواهند شد و ۲۷ هزار نفر دیگر نیز از معلمانی که مشمول ماده ۲۸ قانون می‎شوند، جذب شده و به دانشگاه فرهنگیان رفته و آموزش‎های لازم را دیده‎اند تا جذب آموزش و پرورش شوند.
نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: آقای وزیر قول دادند تا پایان برنامه ششم ۵۰ هزار نفر دیگر از معلمان باقی‎مانده حق‎التدریسی، پیش‎دبستانی و نهضتی‎ها را در آموزش و پرورش جذب کنند تا امنیت شغلی برای معلمان ایجاد شود.

ارائه امکانات به دانش‎آموزانی که به «شاد» دسترسی ندارند

از سوی دیگر وزیر آموزش و پرورش درباره نحوه آموزش به دانش‎آموزانی که به نرم‎افزار شاد دسترسی ندارند، گفت: آموزش و پرورش در قبال دانش آموزانی که به "شاد" دسترسی ندارند، مسئول است.
محسن حاجی میرزایی تصریح کرد: اطمینان می‌دهیم در سال تحصیلی جدید اگر دانش‎آموزی به شبکه شاد دسترسی داشت از این طریق و اگر نداشت هم به طرق دیگر آموزش را به او ارائه خواهیم داد.
وی تأکید کرد: آموزش‌ها در سال تحصیلی جدید به صورت حضوری، از طریق تلویزیون و از طریق بسته‌های آموزشی به دانش‎آموزان خواهد بود.
حاجی میرزایی درباره سه میلیون دانش‎آموزی که امکان دسترسی به شاد ندارند، گفت: تلاش داریم با تفاهم با نهادهای خیریه امکاناتی برای دانش‎آموزانی که به شاد دسترسی ندارند، ارائه کنیم.
عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: بنابراین اجازه نخواهیم داد کرونا موجب ترک تحصیل دانش‎آموزان شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399