سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 08:40
کد خبر: 74529

تدوین برنامه توسعه گردشگری ایران با تامین مالی اتحادیه اروپا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تدوین برنامه ملی گردشگری ایران با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو و با تامین مالی از سوی اتحادیه اروپا ادامه می‌یابد. تنظیم این برنامه با شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود.

به گزارش روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علیرضا رحیمی ـ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری با اعلام این خبر گفت: بر اساس مکاتبه رسمی از سوی سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران به معاونت گردشگری، بودجه فاز دوم ادامه همکاری‌های مشترک برای انجام پروژه تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری به تصویب رسیده است.
رحیمی با بیان این‌که یونسکو پیش‌تر در جلسه‌ای در قالب ویدئوکنفرانس برای تداوم همکاری‌ها با ایران به منظور مشارکت در انجام این پروژه اعلام آمادگی کرده بود، افزود: تصویب فاز دوم بودجه برای ادامه همکاری‌ها بر مبنای نهایی کردن پروپوزال طرح با کمک فنی مشاوران بین‌المللی (UNWTO) و مشارکت ذی‌نفعان در فرایند تدوین، در مکاتبه رسمی به معاونت گردشگری اعلام شده است.
رحیمی ادامه داد: دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران به عنوان هماهنگ‌کننده با مشاوران بین‌المللی طرح، در نامه‌ای رسمی نسبت به حمایت در به‌کارگیری نیروی‌های متخصص بین‌المللی با همفکری سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، مشارکت آن‌ها در کمیته فنی پروژه و پوشش هزینه کارشناسان بین‌المللی اعلام آمادگی کرده است.
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به‌روزرسانی و بازنگری برنامه ملی گردشگری ایران را با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو از یک سال پیش آغاز کرد. در تیر امسال اعلام شد که تدوین برنامه ملی گردشگری ایران با شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399