دوشنبه, 20 مرداد 1399 ساعت 08:34
کد خبر: 74472

تلاش ذوب‌آهن اصفهان برای عبور از رکورد سال گذشته‌

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اصفهان- مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در جریان بازدید نماینده شهرستان نطنز و بخش قمصر، نماینده خمینی‌شهر و نماینده شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی از خط تولید به ویژه فرایند «تولید ریل ملی» ذوب‌آهن اصفهان، از تلاش و عملکرد ذوب‌آهن در سال جهش تولید و هدف‌گذاری این شرکت برای گذر از رکورد سال گذشته خبر داد.

منصور یزدی زاده در این باره گفت: روش تولید ذوب‌آهن اصفهان به شیوه کوره‌بلند است و محصولات از کیفیت بالایی برخوردارند؛ لذا رویکرد این شرکت به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده‌ی بالاتر است تا هم نیاز کشور به این محصولات رفع شود و هم شرایط اقتصادی شرکت بهبود پیدا کند.
او افزود: در تولید محصولات جدید مانند ورق سازه‌های فولادی، انواع ریل و اخیرا میلگرد 40، در سال جهش تولید تلاش بر این است تا به لحاظ کمی و کیفی شاهد رشد چشمگیری در تولید باشیم .
یزدی‌زاده با یادآوری رکوردشکنی ذوب‌آهن اصفهان در صادرات در سال گذشته گفت: امسال تلاش می‌کنیم از رکورد سال گذشته در صادرات عبور کنیم و نیز تامین نیاز بازار داخلی در اولویت است؛ اما محصولات مازاد بر نیاز داخل صادر می‌شود تا بتوانیم نیاز ارزی شرکت را تامین کنیم.
او افزود: سال گذشته علاوه بر تامین نیاز ارزی خود، 120 میلیون دلار نیز به نظام بانکی کشور تزریق کردیم که این امر مسئولیتی اجتماعی برای ذوب آهن اصفهان است.
 مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اظهار کرد: محصولات ذوب آهن به طور کامل در بورس کالا عرضه می‌شود اما متاسفانه قیمت این محصولات در بورس کالا با قیمت در بازار متفاوت است که این امر هم به ضرر تولیدکننده و هم مصرف‌‌کننده است که امیدواریم دولت و مجلس با برنامه خوبی که در این زمینه دارند، این مشکل عمده را حل کنند.
رحمت‌الله فیروزی‌پور، نماینده نطنز و قمصر ضمن قدردانی از تلاش مسئولان وکارگران ذوب‌آهن اصفهان گفت: گزارش‌های نشان‌دهنده توسعه و پیشرفت ذوب آهن اصفهان است که امیدواریم با توجه به بهبود شرایط این شرکت در تامین مواد اولیه که با حمایت وزارتخانه‌های صمت و رفاه صورت گرفته است، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر این مجتمع عظیم صنعتی باشیم.
حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی شهر، نیز ذوب‌آهن را قلب تپنده صنعت کشور دانست و گفت: این شرکت با تولید ریل و تامین کامل نیاز کشور به انواع این محصول، افتخار بزرگی آفریده است که خوشبختانه دیگر نیازی به واردات ریل نداریم.
او افزود: افزایش تولید واحدهای فولادی نقش مهمی در تنظیم بازار این محصولات دارد و دولت و مجلس برنامه گسترده‌ای برای نظارت بر عرضه این محصولات دارند.
پروین صالحی، نماینده شهرستان مبارکه، نیز بالندگی و رشد ذوب‌آهن اصفهان را که از قدمت بالایی در صنایع کشور برخوردار است، بسیار مهم دانست و گفت: تولید و تامین نیاز کشور به ریل از سوی ذوب‌آهن اصفهان  گام بزرگی برای توسعه حمل و نقل ریلی کشور است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399