سه شنبه, 14 مرداد 1399 ساعت 09:14
کد خبر: 74270

افزوده شدن ۲۱ هزار معلم به آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گفته رئیس دانشگاه فرهنگیان، در سال تحصیلی جدید تعداد ۲۱ هزار دانشجو معلم فارغ‌التحصیل به مدارس تزریق می‌شوند.

به گزارش ایلنا، حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: امسال ۲۰ هزار ردیف رشته برای ۲۰ هزار داوطلب دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است که از بین فارغ التحصیلان دبیرستان‌ها در سراسر کشور و ۹۸ پردیس و مرکز این حوزه خواهد بود. این ۲۰ هزار نفر در مقطع کارشناسی به صورت استخدام رسمی در حال تحصیل خواهند بود.

وی ادامه داد: این افراد استخدام رسمی هستند. البته امیدواریم با شروع سال تحصیلی کلاس‌ها برگزار شود اما اگر ستاد ملی مقابله با کرونا این اجازه را ندهد، آموزش‌های الکترونیکی را فعال می‌کنیم و سامانه‌های الکترونیکی با تمرکز در خود دانشگاه فرهنگیان قابل استفاده هستند.تمام سعی ما این بود که آموزش مجازی داشته باشیم.

خنیفر افزود: علاوه بر این در خصوص مهارت‎آموزان ماده ۲۸ باید بگویم که دوره‌های اولیه آموزشی آنها تمام شده و دوره دوم تا ۱۵ شهریور هم تمام شود.  ما امسال حدود ۲۱ هزار فارغ التحصیل و مهارت آموز را تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: اغلب معلمان طی 30 تا 35 سال در  خدمت آموزش و پرورش هستند. همچنین ادامه تحصیل آن‎ها از طریق دانشگاه‌های رسمی کشور و از طریق  مقطع کارشناسی ارشد در ۱۰ رشته در دانشگاه فرهنگیان فراهم است.

وی افزود: در سال تحصیلی جدید تعداد ۲۱ هزار دانشجوی معلم فارغ‎التحصیل از دو مقصد مهارت آموزان ماده ۲۸ و همچنین از طریق فارغ‎التحصیلان دانشگاه فرهنگیان به مدارس تزریق می‌شود.

خنیفر خاطر نشان کرد: امسال در کل دانشگاه‌های فرهنگیان ۷۷ هزار نفر پذیرش خواهد داشت، ما می‌توانیم تا سال ۱۴۰۰ کف نیاز آموزش و پرورش در خصوص نیروی انسانی را تامین کنیم.

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399