چهارشنبه, 08 مرداد 1399 ساعت 09:45
کد خبر: 74013

چگونگی نحوه پرداخت حقوق نیروهای حق التدریس و خرید خدماتی در سال تحصیلی آینده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کلاس های سال آینده به دو صورت حضوری و مجازی و یا ترکیبی از این دو برگزار می شود، گفت: معلمان در هر کدام از این حالات، نقش های متفاوتی ایفا می کنند ولی شرایط بکارگیری آنها متفاوت از قبل نیست و حقوق نیروهای حق التدریس آزاد و خرید خدمات آموزشی را در سال تحصیلی آینده نیز همانند گذشته به طور کامل پرداخت می کنیم.

علی الهیار ترکمن درباره نحوه پرداخت حقوق معلمان حق التدریس در سال تحصیلی پیش رو گفت: امروز مشغول انجام دو وظیفه خطیر در وزارت آموزش و پرورش هستیم، نخست آماده سازی سال تحصیلی و ایجاد شرایط امن و بهداشتی برای دانش آموزان و دوم ایجاد شرایط خوب و مطمئن برای همکاران فرهنگی که بتوانند در مدارس ایفای نقش کنند.
وی با اشاره به آمادگی آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس‌های حضوری و مجازی و یا ترکیبی از این دو در سال آینده ادامه داد: معلمان در هر کدام از این حالات، نقش های متفاوتی ایفا می کنند؛ ولی شرایط بکارگیری آنها متفاوت از قبل نیست. برای تمام حق التدریسان آزاد و نیروهای خرید خدمات که عهده دار انجام خدمات آموزشی و برگزاری کلاس ها هستند اگر هرکدام از این سه روش انجام شود مشکلی در پرداخت حقوق آنها نداریم.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: حقوق نیروهای حق التدریس آزاد و خرید خدمات آموزشی را در سال تحصیلی آینده نیز همانند گذشته به طور کامل پرداخت می کنیم.
وی درباره معوقات معلمان آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: خوشبختانه معوقه ای ندارند و تاجایی که بودجه اجازه داده پرداخت را انجام دادیم. تنها خرید خدماتی ها دوماهی از ما طلبکار هستند که سعی می کنیم در تابستان تسویه کنیم.
الهیار با بیان اینکه از نظر نرخ بکارگیری نیروی انسانی هم برای سال تحصیلی جدید تفاوتی ایجاد نشده و شیوه ارائه آموزش با توجه به کرونا تغییر خواهد کرد، تصریح کرد: همانطور که گفته شد ترکیب نیروهای رسمی، پیمانی، سرباز معلم و .... برای سال تحصیلی پیش رو همانند گذشته است، اما شکل حضور و نحوه ارائه آموزش تغییر می کند که معلمان ما برای هرکدام از این شرایط آمادگی دارند.
وی درباره اینکه آیا به منظور بهبود زیرساخت های ارائه آموزش های مجازی بودجه ای درنظر گرفته شده است؟ گفت: طی چندماهه اخیر همکاران من به شدت پیگیر موضوع توسعه و اطمینان از زیرساخت های شبکه شاد هستند که این شبکه بتواند ابزار کارآمدی برای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان باشد.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از لحاظ سخت افزاری جلو هستیم و بسترها فراهم است و تست های مختلفی با مناطق مختلف در حال انجام است که در صورت استفاده همزمان دانش آموزان از شبکه با وقفه مواجه نشویم. در تلاشیم تا در مدت باقی مانده با تقویت زیرساخت ها ابزار مطمئنی در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار بدهیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399