سه شنبه, 07 مرداد 1399 ساعت 15:05
کد خبر: 73980

افزایش صادرات نفت عراق به چین در نیمه نخست ۲۰۲۰

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

صادرات نفت عراق به چین در نیمه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷.۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش از روزنامه آنلاین هلنیک شیپینگ، داده‌های مؤسسه رفینیتیو ایکون نشان داد عراق موفق شده است با وجود آشفتگی بازار نفت در سال ۲۰۲۰، صادرات نفت به مشتری اصلی‌اش، چین را ۲۷.۵ درصد افزایش دهد.
شرکت واسطه حمل‌ونقل بانچرو کاستا در گزارش هفتگی خود اعلام کرد: پس از آنکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس توافق کردند که به جنگ قیمتی پایان دهند و تولید خود را به مقدار بی‌سابقه‌ای کاهش دهند، قیمت نفت بهبود یافت. این توافق با برداشت حدود ۱۰ درصد از منابع جهانی نفت از بازار، به دو برابر شدن قیمت نفت کمک کرده است.
براساس توافق اوپک پلاس، عراق موظف است تخطی از سهمیه کاهش تولید خود در ماه‌های مه و ژوئن را در ماه‌های آینده جبران کند.
داده‌های مؤسسه ردیابی کشتی رفینیتیو، در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ نشان داد که دومین تولیدکننده بزرگ اوپک در این بازه زمانی تنها ۸۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن نفت خام صادر کرده است.
این رقم بیانگر این است که سطح صادرات عراق نسبت به مدت مشابه پارسال که ۸۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن در سال بوده، ۹.۳ درصد کاهش یافته است.
صادرات عراق در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال ۲۰۱۸ که ۸۶ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه بوده نیز ۶.۹ درصد کاهش یافته است.
این کاهش صادرات نشانگر پایبندی بیشتر این کشور به توافق کاهش تولید اوپک پلاس است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399