یکشنبه, 05 مرداد 1399 ساعت 16:31
کد خبر: 73859

کاهش روند شروع کسب و کار از ۷۲ روز به ۷۲ ساعت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر اقتصاد اظهار داشت: یکی از ملزومات سرمایه‌گذاری این است که وقتی سرمایه‌گذار وارد عرصه فعالیت می‌شود نباید هیچ دغدغه‌ای داشته باشد یعنی حکومت در حوزه حکمرانی برای یاری به سرمایه‌گذار از هیچ کمکی دریغ نکند و چوب لای چرخ آن نگذارد.

فرهاد دژپسند در مراسم افتتاح پنجره واحد کسب کار در چهار شهر تبریز، اصفهان، شیراز و مشهد اظهار داشت: البته در این موضوع تاخیر وجود داشت که بخشی از آن طبیعی است چون همزمانی چهار استان در این موضوع دخیل بوده است. روزی که تصمیم به افتتاح این سامانه کردیم، نگران بودیم که آیا می‌توانیم آن خدمت مورد نظر را ارائه کنیم یا خیر، اما روزی که صدا و سیما سرزده به این محیط آمد، خوشبختانه مشاهده شد که مراحل با رضایت کامل طی می‌شود و حتی در یک مورد رکورد صدور مجوز شکست و در طی 20 دقیقه مجوز موردنظر صادر شد.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی پنجره واحد کسب و کار در این چهار استان می‌توانیم از یک دوره زمانی طولانی 72.5 روزه صدور مجوز را به دوره 3 روزه فاصله را کاهش دهیم. البته هنوز با مطلوب مورد نظر فاصله داریم به طوری که در برخی کشورها این فرایند در نیم روز انجام می‌شود که ما نیز باید به آن برسیم.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در راستای رشد اقتصادی در چارچوب چشم‌انداز و متناسب با شعار سال «جهش تولید» باشیم، باید در دیگر عرصه‌ها نیز گام‌های اصلاحی را برداریم. یکی از ملزومات سرمایه‌گذاری این است که وقتی سرمایه‌گذار وارد عرصه فعالیت می‌شود نباید هیچ دغدغه‌ای داشته باشد یعنی حکومت در حوزه حکمرانی برای یاری به سرمایه‌گذار از هیچ کمکی دریغ نکند و چوب لای چرخ آن نگذارد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399