جمعه, 03 مرداد 1399 ساعت 15:47
کد خبر: 73737

مخازن 20 هزار تنی ذخیره روغن غرب کشور در نهاوند به بهره‌برداری می‌رسد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از عملیات اجرایی، آماده‌سازی و تست مخازن روغن در نهاوند گفت: شهریور ماه امسال مخازن۲۰ هزار تنی ذخیره روغن غرب کشور در نهاوند به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف در این بازدید که در صبح پنج‌شنبه، دوم مرداد انجام شد، اظهار کرد: پیش‌بینی ما تولید حدود ۵۰۰ هزارتن روغن در کشور است که ۲۰ هزار تن آن در انبار‌های غرب کشور در نهاوند ذخیره می‌شود.

یزدان سیف با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود امسال نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان دانه روغنی آفتابگردان و سویا را از کشاورزان خریداری کنیم، افزود:  باید وابستگی به روغن و واردات را با تولید بیشتر و با کیفیت‌تر داخلی کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت توجه به اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخل است عنوان کرد: از آغاز برداشت کشت دانه‌های روغنی تا به امروز بیش از ۲۶۴ هزار تن در مجموع محصول کشاورزان دریافت و خریداری تضمینی شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص خرید تضمینی گندم نیز گفت: پیش بینی ما خرید بیش از ۱۰ میلیون تن گندم از کشاورزان در کشور است و از آغاز فصل برداشت تاکنون بیش از ۶ میلیون و 300 هزار تن گندم تضمینی از کشاورزان تحویل گرفته شده و مطالبات آن‌ها هم در حال پرداخت شدن است.

آموزش و تحقیق به اقتصاد گندم‌گار و افزایش تولید داخلی کمک می‌کند

 همچنین یزدان سیف در نشست با نمایندگان سازمان تعاون  روستایی، جهاد کشاورزی و  کارخانجات آرد و سیلوداران استان همدان در محل اداره کل غله و خدمات بازرگانی این استان اظهار کرد: در فصل خرید امسال ما تمام تلاش خود را برای پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان به کار گرفته‌ایم و خوشبختانه در این شرایط با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌ها روند پرداخت حتی بهتر از سال گذشته بوده است.

سیف در ادامه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کلیه الزامات شرکت بازرگانی دولتی ایران در مراکز خرید تاکید کرد و خواستار برخورد با واحدهای متخلف تولیدکننده نان در شرایط اخیر شد.

وی خطاب به معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تأکید کرد که کار آموزش و تحقیق را برای افزایش کیفیت و کمیت تولید گندم انجام دهند تا با تولید بیشتر در واحد سطح هم به اقتصاد کشاورز و هم به اقتصاد کشورکمک شود.

حسن حنان، معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز در این نشست گفت: برای ارتقای کیفیت در نگهداری گندم در مراکز و تأسیسات ذخیره‌سازیدستورالعمل رتبه‌بندی سیلوها نهایی و ابلاغ شده است که با اجرایی شدن آن تاثیر مثبتی در افزایش کیفیت‌ ایجاد می‌شود این مسئله به استان ها ابلاغ شده و لازم است این رتبه بندی در استان همدان هم صورت گیرد و سیلوهایی که در ذخیره سازی کالاهای اساسی ما خوب عمل نمایند مورد تشویق قرار می‌گیرند که قطعا این اقدام جنبه رقابتی خواهد داشت.

مسعود بکایی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان نیز به ظرفیت 900 هزارتنی کالاهای اساسی در استان همدان اشاره کرد و گفت: همدان از 18 سیلو و انبار ذخیره سازی برخوردار است و سالیانه 220 هزار تن گندم به مصرف استان می‌رسد. در این جلسه با حضور نمایندگان کارخانجات آرد استان به مسائل و چالش های این حوزه از جمله دستمزد آسیابانی، مسائل جانبی هزینه تولید از جمله کیسه و مسائل مربوط به حمل گندم و آرد اشاره شد. 

همچنین به گفته معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان برای ارتقای کیفیت گندم های تولیدی در استان انواع ارقام بذر اصلاح شده به چرخه کشاورزی استان اضافه شده است.

در این نشست مسائل و دغدغه‌های درباره تولید گندم، آرد و نان و ذخیره‌سازی گندم در مراکز ملکی و غیرملکی مطرح و بر رفع مشکلات تاکید شد.

یزدان سیف، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اخیراً از سوی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان معین برای حل مسایل و مشکلات استان‌های غرب کشور انتخاب شده است که استان همدان از جمله این استان‌ها است.

بر اساس این گزارش، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در همدان بر ضرورت آموزش کلیه عوامل تامین از تولیدگندم، ذخیره‌سازی تا تولید آرد و نان تأکید کرد.

 

 

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399