چهارشنبه, 01 مرداد 1399 ساعت 08:35
کد خبر: 73672

دانش ‎آموزان میان ‎پایه ملزم به تهیه روپوش مدرسه نیستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از ممنوعیت الزام خانواده‎ها برای تهیه لباس فرم در کلاس‎های میان پایه خبر داد.

مسعود ثقفی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اکنون زمان دریافت کمک‎های داوطلبانه در مدارس نیست اظهار کرد: باید اجازه بدهند سال تحصیلی آغاز شود و سپس نسبت به دریافت کمک‎های داوطلبانه اقدام کنند.
وی افزود: بدیهی است که هزینه دیگری هم به جز هزینه کتاب درسی و بیمه نباید از اولیای دانش‎آموزان دریافت شود.
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره روپوش مدارس نیز گفت: به غیر از پایه‎های ورودی یعنی اول، هفتم و دهم که معمولا مدرسه تغییر می‎کند، به‎هیچ عنوان نباید دانش‎آموزان را ملزم به تهیه روپوش و لباس فرم خاصی کنند. این موضوع در قالب بخشنامه به مدارس ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: این کار ممنوع است و مدارس اجازه ندارند اولیا را وادار به استفاده از روپوش خاصی کنند.
ثقفی در ادامه توصیه‎ای به اولیای دانش‎آموزان کلاس اولی داشت و گفت: اولیا هرچه سریعتر اقدامات لازم چون سنجش سلامت و ثبت‎نام فرزندشان را انجام دهند. با توجه به اینکه سال تحصیلی از ۱۵ شهریور آغاز می‎شود با تاخیر در ثبت‎نام مواجه نشوند.
وی افزود: اگر این موارد توسط مدرسه‎ای رعایت نشده بود اولیا حتما به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران اطلاع دهند تا بازرسان ما برای بررسی‎های بیشتر در محل حاضر شوند. شماره تماس اداره ارزیابی عملکرد ۸۸۹۶۴۰۰۶ است.
وی درباره مدارس غیردولتی هم گفت: به جز شهریه ثابت که اطلاع‎رسانی و اعلام شده، هیچ مبلغ دیگری در هنگام ثبت‎نام نباید دریافت شود. بقیه موارد هم در صورت لزوم و مطرح‎کردن آن با اولیا، بعد از شروع سال تحصیلی قابل دریافت است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399