دوشنبه, 30 تیر 1399 ساعت 13:43
کد خبر: 73587

هدفگذاری برای تولید ۶۰۰ هزار بشکه نفت در آزادگان جنوبی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به ۲۷میلیارد بشکه نفت درجا در میدان آزادگان جنوبی، گفت: هدفگذاری برای تولید نفت از این میدان ۶۰۰ هزار بشکه در روز است.

 مسعود کرباسیان در مراسم امضای قرارداد تکمیل توسعه میدان آزادگان جنوبی بین شرکت متن و پتروپارس با بیان اینکه آزادگان بزرگترین میدان مشترک نفتی ایران به شمار می‌رود، اظهار داشت: نفت درجا در میدان‌های آزادگان شمالی و جنوبی 33 میلیارد بشکه است که 27 میلیارد آن در آزادگان جنوبی قرار دارد.
وی ادامه داد: کشف و توسعه این میدان در زمان وزارت نفت بیژن زنگنه در دولت اصلاحات آغاز شد.
مدیر عامل شرکت ملی نفت تاکید کرد: طبق برنامه، در این میدان به 320 هزار بشکه تولید نفت و 200 میلیون فوت مکعب گاز در روز می‌رسیم.
وی گفت: هدفگذاری تولید 600 هزار بشکه در روز از این میدان وجود دارد که امیدواریم با شرکت‌های اکتشاف و تولید به این هدف دست پیدا کنیم.
کرباسیان افزود: در خصوص افزایش ضریب بازیافت از 12 میدان نفتی، قراردادی با 8 دانشگاه امضا شد که بالغ بر 292 میلیارد تومان و 19 میلیون یورو می‌شود.
وی با ابراز امیدواری از اینکه با کمک دولت برای پیشرفت کار نزد مردم و جامعه روسفید باشیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تامین مالی به دلیل تحریم‌ها مشکل است از اوراق و سایر منابع استفاده می‌کنیم تا توسعه در نفت متوقف نماند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399