شنبه, 28 تیر 1399 ساعت 10:22
کد خبر: 73445

اجرای طرح «مدرسه انطباقی» در سال جاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از اجرای بسته تحولی تحت عنوان «مدرسه انطباقی» که با شرایط دانش‎آموزان با نیازهای ویژه منطبق شود، در سال تحصیلی جدید خبر داد.
سیدجواد حسینی در گفت‎وگو با ایسنا، جزئیات طرح مدرسه انطباقی را تشریح و دراین‎باره اظهار کرد: امسال سه بسته تحولی را در راستای تحقق سندتحول بنیادین، در کنار برنامه‎های عادی طراحی کردیم که یکی از آنها بسته مدرسه انطباقی است.
وی افزود: منظور مدرسه‎ای است که با شرایط دانش‎آموزان با نیازهای ویژه منطبق بشود؛ چه مدارس خاص استثنایی و چه مدارس عادی یا پذیرا را دربرمی‎گیرد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه در راستای تحقق این بسته تحولی، ۶۴ مدرسه که شامل ۳۲ مدرسه اوتیسم و ۳۲ مدرسه پذیرا است را  مدنظر قرار دادیم گفت: در واقع در هر استان یک مدرسه عادی و یک مدرسه اوتیسم از لحاظ فضا، تجهیزات و آموزش متناسب‎سازی و استاندارد می‎شوند.
حسینی ادامه داد: مدرسه انطباقی، مدرسه‎ای است که شرایط فیزیکی، تجهیزاتی، معلم، دانش‎آموز، والدین، محتوای کتاب درسی و کارگاه‎هایش با شرایط دانش‎آموز استثنایی منطبق باشد.
وی به معلمان انطباقی در این طرح اشاره کرد و گفت: قصد داریم ۵۰۰۰ معلم را تحت آموزش‎های ویژه قرار دهیم که بتوانند آموزش‎های باکیفیت و استانداردی ارائه دهند. سومین آیتم نیز تجهیزات است. ۸۳ هزار تجهیزات آموزشی، توانبخشی ، ورزشی و پرورشی نیاز است که مدرسه در انطباق کامل قرار بگیرد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: آیتم دیگر محتوای کتاب درسی است. ۱۲۸ عنوان کتاب درسی را در سال۹۹ متناسب با شرایط دانش‎آموزان منطبق خواهیم کرد. عنصر بعدی والدین هستند. کتاب‎هایی را برای والدین صاحب فرزندان با نیازهای ویژه می‎نویسیم که بدانند باید با آنها چگونه برخورد کنند.
حسینی به دانش‎آموزان عادی نیز به عنوان پنجمین عامل در مدرسه انطباقی اشاره کرد و گفت: برای اینکه  یک دانش‎آموز عادی بداند چگونه باید با همکلاسی و هم مدرسه‎ای دارای نیازهای ویژه خود برخورد کند کتاب‎هایی در دست نگارش است. این مجموعه مدرسه‎ای را با شرایط دانش‎آموز با نیازهای ویژه که آنجا درس می‎خواند، منطبق می‎کند.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399