شنبه, 21 تیر 1399 ساعت 09:41
کد خبر: 73141

برگزاری آزمون مرحله دوم نظام رتبه‌بندی معلمان در ۲۵ تیر + جزئیات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام نکات و تذکرهایی پیرامون ارتقا به رتبه بالاتر در نظام رتبه‌بندی معلمان، از برگزاری آزمون مرحله دوم نظام رتبه بندی در تاریخ ۲۵ تیر خبر داد و شرایط آن را تشریح کرد.

یارمحمد حسین‌بُر، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای خطاب به مدیران اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها، به منظور ایجاد هماهنگی در اجرای صحیح نظام رتبه بندی معلمان نکاتی را متذکر شد که به این شرح است:
۱-کلیه مشمولین نظام رتبه بندی معلمان (رسمی، پیمانی و قراردادی) برای ارتقای به رتبه بالاتر باید در آزمون شرکت کنند.
-تبصره ۱: همکاران شاغل در ادارات آموزش و پرورش، مشمول نظام رتبه­ بندی مشاغل معلمان نیستند. بنابراین مشمولین بخشنامه شماره ۲۳۰ نیازی به شرکت در آزمون رتبه بندی معلمان ندارند.
-تبصره ۲: همکاران شاغل در ادارات آموزش و پرورش (مشمولین بخشنامه ۲۳۰) در صورت دریافت ابلاغ برای حضور در واحد آموزشی و در صورت دارا بودن سوابق تجربی لازم برای ارتقا به رتبه بالاتر، موظف هستند در آزمون نظام رتبه بندی شرکت کنند.
۲- همکاران شاغل در واحدهای آموزشی در صورتی که در آزمون قبلی حد نصاب نمره لازم را اخذ کرده باشند و موفق به تکمیل فرم و اخذ تاییدیه از مدیر مدرسه خود نشده­‌اند، نیازی به شرکت مجدد در آزمون ندارند و می­‌توانند با مراجعه به مدیر مدرسه و دریافت تاییدیه نسبت به دریافت حکم خود اقدام کنند.
۳- آزمون مرحله دوم نظام رتبه بندی در تاریخ ۲۵ تیر برای کارکنانی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ سنوات تجربی لازم جهت ارتقا به رتبه بالاتر را کسب و افرادی که در آزمون قبلی موفق به کسب حد نصاب نمره نشده‌اند برگزار خواهد شد.
تذکر۱- حکم ارتقای رتبه مشمولین نظام رتبه بندی معلمان که قبلاً امتیاز قبولی کسب نکرده‌اند در صورتی که در این مرحله موفق به اخذ حد نصاب نمره شوند، حکم ایشان از تاریخ اجرا ۱/ ۴/ ۱۳۹۹ صادر خواهد شد.
تذکر۲- همکارانی که در تابستان مشمول ارتقای رتبه می­‌شوند، حکم آنها از تاریخی که طبق ضوابط و مقررات مورد عمل، سنوات تجربی و سابقه خدمت لازم را احراز کنند، صادر خواهد شد.
تذکر۳- زمان برگزاری آزمون برای مشمولین نظام رتبه­‌بندی معلمان که در فاصله زمانی اول مهر ۹۹ لغایت ۲۸ اسفند ۹۹ سنوات تجربی لازم را کسب خواهند کرد، متعاقباً اعلام خواهد شد و تاکید می­‌شود افرادی که تاریخ ارتقای رتبه ایشان بعد از تاریخ اول مهر ۹۹ است، مجاز به شرکت در آزمون این مرحله نبوده و در صورت شرکت و اخذ نمره حد نصاب قبولی، امتیاز برای آنان محفوظ نخواهد بود.
۴- همکاران ذینفع با هماهنگی اداره کارگزینی منطقه نسبت به تکمیل فرم­‌های صلاحیت معلمی از طریق آیکون «نظام رتبه­‌بندی» در سامانه ltms اقدام کنند. بدیهی است در صورت عدم تکمیل فرم­‌های مربوطه مجوز حضور در آزمون مرحله دوم را نخواهند داشت.
۵- فرم­‌های صلاحیت معلمی در سه مرحله (صلاحیت عمومی، صلاحیت تخصصی و صلاحیت حرفه­‌ای) برای همکاران واجد شرایط در سامانه ltms قرار داده خواهد شد. لذا همکاران ابتدا خود اظهاری کرده و سپس با تایید مقام مسئول می­‌توانند از روز شنبه مورخ ۱۴ تیرماه نسبت به دریافت محتوا اقدام کنند.
۶- آزمون همکاران ذینفع روز چهارشنبه مورخ ۲۵ تیر ۹۹ مطابق با جدول زمانبندی اعلامی سامانه ltms اجرا خواهد شد.
۷- مشمولان نظام رتبه‌بندی معلمان دارای مشکل بینایی (نابینای مطلق) با مراجعه به اداره کارگزینی محل خدمت، مطابق دستورالعمل­‌های ارسالی نسبت به دریافت حکم خود اقدام کنند.
۸- آزمون رتبه بندی صرفاً از طریق سیم کارت شخصی و گوشی تلفن همراه برگزار خواهد شد. همکاران در این خصوص اقدامات لازم را تا قبل از حضور در آزمون انجام دهند.
۹- همکارانی که دارای شرایط خاص (برای مثال خدمت در مناطق مشمول امتیاز تعجیل در ارتقای طبقه و رتبه) هستند و تاریخ سنوات خدمت آنها با سنوات مندرج در فرم ۵۰۲ مغایرت دارد، می‌بایست جهت ثبت نام در آزمون به کارگزینی محل خدمت خود مراجعه کنند.
۱۰- همکاران محترم در خصوص آزمون و موضوعات مرتبط به مسئول آموزش­‌های کوتاه مدت محل خدمت (ضمن خدمت) و در ارتباط با سایر مسائل مربوط به روند ارتقای رتبه به اداره کارگزینی شهرستان/ منطقه و استان خود مراجعه کنند.
۱۱- افرادی که در فاصله بین دو رتبه به هر دلیل (از جمله مرخصی استعلاجی، زایمان، غیبت موجه و ...) فاقد فرم ارزشیابی هستند باید نسبت به ارائه حداقل فرم ۲ دوره ارزشیابی که یکی از آنان منتهی به تاریخ اخذ رتبه جدید باشد، اقدام کنند.
۱۲- کلیه معلمان برای اخذ رتبه یک علاوه بر سایر شرایط مندرج در شیوه نامه، باید حداقل دو سال در مشاغل آموزشی اشتغال داشته باشند.
۱۳- کارکنانی که با رعایت ضوابط شیوه نامه نظام رتبه بندی معلمان در رتبه یک قرار می‌گیرند، ارتقای به رتبه دو آنان منوط به داشتن شش سال سابقه خدمت است که چهار سال از این سوابق خدمت در مشاغل آموزشی، موضوع بند «یک» شیوه نامه خواهد بود. بدین ترتیب چهار سال تجربه آموزشی (تجربه مربوط) این افراد جایگزین چهار سال توقف خواهد شد. مثال: فردی که در تاریخ اول مهر ۹۵ رتبه مقدماتی را اخذ نموده در تاریخ اول مهر ۹۹ (با رعایت سایر مقررات) مشمول ارتقا به رتبه دو می­‌شود.
۱۴- امتیاز تعجیل برای ارتقا به رتبه­‌های بالاتر برای مشمولانی که در مناطق کمتر توسعه یافته موضوع فهرست پیوست تصویب نامه شماره ۷۶۲۹۴/ت ۴۰۹۹۶ﻫ مورخ ۸۸/۰۴/۱۰ هیئت محترم وزیران اشتغال به خدمت دارند، ملحوظ نظر قرار خواهد گرفت.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399