سه شنبه, 17 تیر 1399 ساعت 08:50
کد خبر: 72994

شعب شورای حل اختلاف استان تهران در شهرک‌های صنعتی افتتاح شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شعب صلح و سازش شورای حل اختلاف استان تهران در شهرک‌های صنعتی روزیکشنبه 15 تیر ماه افتتاح شد.

مراسم افتتاح شعب صلح و سازش شورای حل اختلاف استان تهران در شهرک‌های صنعتی با حضور عمرانی معاون دادستان کل کشور، مهدوی معاون قضایی دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران و همچنین حسن‎زاده معاون دادگستری استان تهران برگزار شد.
به گزارش ایلنا، در این مراسم مهدوی رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران اظهار کرد: چندین سال است که شعار سال توسط مقام معظم رهبری با عناوین رونق تولید و جهش تولید نامگذاری شده که به نوعی حکمت است و باید جهش در مسائل اقتصادی داشته باشیم.
مهدوی با اشاره به اینکه سال گذشته نیز شوراهای حل اختلاف با وزارت صنعت تفاهم‎نامه‎ای منعقد کرد، گفت: صلاحیت مهم شوراها، صلح و سازش است و در همین راستا با برنامه‎ریزی‎های به‎عمل‎آمده و در سال جهش تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی ما را مکلف کرده است که شعب ویژه صلح و سازش را گسترش دهیم.
وی گفت: در حال حاضر 32 شعبه ویژه صلح و سازش در معیت دادسراهای شهر تهران، اتحادیه‎ها و همچنین شهرک‎های صنعتی مستقر شده است.
معاون قضایی دادگستری استان تهران ثمره این کار را صلح و سازش 48 درصدی پرونده‎ها در شعب صلح و سازش عنوان کرد.
وی اظهار کرد: برای کمک به تولید و ارتقای سرمایه‎گذاری باید مسائل به صورت کدخدامنشی حل و فصل شود.
وی اظهار امیدواری کرد که این کار به نحو احسن اجرا شود.
در ادامه حسن‎زاده معاون قضایی دادگستری استان تهران نیز عنوان کرد: شما امروز به خانواده بزرگ دستگاه قضایی استان تهران ملحق می‎شوید. دستگاه قضایی زمانی وارد می‎شود که تولیدکننده وارد کار شده باشد و ما مانع جهش را بر می‎داریم.
وی گفت: امروزه دنیا به طرف داوری، میانجگری و صلح و سازش رفته است و نتیجه عملی که با صلح و سازش به پایان می‎رسد شیرین‎تر از یک حکم قضایی است.
وی افزود: میانجی باید آورده‎ای از آبرو، حیثیت، مهارت و شجاعت داشته باشد.
معاون قضایی دادگستری استان تهران گفت: با افتتاح شعب صلح و سازش شهید سردار سلیمانی در تهران؛ چندین پرونده قتل عمد، با رضایت مختومه شده است.
وی افتتاح شعب صلح و سازش را در شهرک‎های صنعتی قدم مبارکی در راستای جهش تولید دانست.
وی به کسانی که ابلاغ شعب ویژه صلح و سازش در شهرک های صنعتی را دریافت کردند؛ توصیه کرد: بحث حل اختلاف و رفع خصومت را بر مبنای عدالت پایه کارتان قرار دهید.
همچنین عمرانی دبیر ستاد جهش تولید قوه قضائیه نیز عنوان کرد: ما مکلف شده‎ایم در کنار تولیدکنندگان باشیم و موانع را برطرف کنیم.
این مقام قضایی اظهار کرد: بانک‎ها، تامین اجتماعی و مالیات به نوعی مانع تولید هستند.
وی افزود: کسی که لباس صلح و سازش و حل اختلاف را بر تن می‎کنند حقیقتا باید شئون قضاوت را رعایت کنند که بخشی از این مسائل ظاهری و بخشی باطنی است، که بخش باطنی بسیار مهم است.
گفتنی است در پایان این مراسم ابلاغ اعضای شعب صلح و سازش شهرک‎های صنعتی به آنان اعطا شد.
در ادامه این مراسم از کارخانجات سنگ‎بری و تولید مواد ضدعفونی‎کننده مستقر در شهرک‎های صنعتی از سوی حاضرین بازدید به‎عمل آمد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399