چهارشنبه, 11 تیر 1399 ساعت 08:56
کد خبر: 72752

ایروانی: بدهی بانکی گروه عظام را پس از اعلام نرخ ارز مصوب از سوی دولت تسویه می کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بدهی بانکی گروه قطعات خودرو عظام به قصاوت قاضی صلواتی صبح  دیروز برگزار شد.عباس ایروانی در این جلسه با بیان اینکه اختلاف ما با بانک ها بر سر تعیین نرخ ارز است، گفت: آماده‌ایم به محض این که دولت نرخ ارز مصوب را اجرایی کند، بدهی بانکی گروه عظام را تسویه کنیم. قاضی صلواتی نیز به ایروانی مالک گروه عظام مهلت داد تا بدهی های بانکی اش را ب‍پردازد.

در این جلسه اظهارات بازرس سازمان بازرسی کل کشور، نمایندگان حقوقی بانک ها و نماینده دادستان بیان شد و ایروانی، مالک گروه عظام و دبیر دریابیگی وکیلش به آنها پاسخ گفت.
براساس گزارش مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه،ایروانی در این دادگاه گفت: به نرخ روز کلا ۲۵۰ میلیون دلار بدهی داریم با بانک سپه نیز اصلاً مشکلی نداریم و در توافقی ۲۴ قسط تقسیط کرده‌ایم که پرداخت کنیم. با بانک سپه یک ۳ میلیون دلار اختلاف داریم که می‌گویند بر اساس ارز آزاد پرداخت کنید اما شرکت‌های تولیدی‌مان توان پرداخت ارز آزاد را ندارند. اختلاف ما با بانک سپه اختلاف در قیمت ارز است.
به گزارش میزان، ایروانی تاکید کرد: در بانک ملی کل بدهی ما ۲۸۰ میلیارد تومان است. هیچ معوقی هم وجود ندارد. همین امسال ۱۰۰ میلیارد تومان چک دادیم و در حال پرداخت است. درباره بانک توسعه صادرات نیز در آن زمان ۱۲ میلیون یورو به اضافه ۱۰ میلیارد تومان به ما تسهیلات دادند. آن زمان دلار ۲ هزار تومان بوده است حالا می‌گویند بر اساس دلار امروز پرداخت کن. وثایقی که از ما گرفتند ۱۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد. ما در دادسرا قول دادیم و با بانک مسکن هم به توافق رسیدیم، اما هیئت مدیره بانک مسکن آن توافق را قبول نکرده است. این که نماینده دادستان می‌گوید ۴۸۰ میلیون درهم ال سی باز کرده‌ام درست نیست ۶۸۰ میلیون درهم بوده است که ۲۰۰ میلیون آن را پرداخت کرده‌ام. حرف من این است چرا {وقتی} بانک مسکن خانه من را تملک کرده از بدهی کم نکرده است؟ چرا وقتی پول پرداخت کرده‌ام از بدهی‌ام کم نکرده است؟
ایروانی با رد اتهام جعل به قاضی گفت: تمامش کذب است و یقین دارم چنین چیزی نیست. ما یک دلار قاچاق نکردیم. به دلیل تحریم جنس را به طرق دیگری آوردیم.
قاضی صلواتی به ایروانی گفت: به شما اعلام می‌کنم قبل از صدور حکم با بانک‌ها تسویه کنید. این موارد از تخفیفات دادگاه است. من قبل از پایان دادگاه به شما مهلت می‌دهم با حضور در بانک‌ها تسویه کنید.
ایروانی مالک گروه عظام تاکید کرد: بله صد درصد. دولت قرار است نرخ ارز را در مصوبه‌ای اعلام کند هر وقت اعلام کند من بلافاصله آن را می‌پردازم.  صددرصد. من به دنبال توافق هستم. ۲۱ میلیون درهم ظرف یک ماه به بانک مسکن داده‌ایم. منتظر هستم بانک مسکن بدهی من را اعلام کند تا آن را پرداخت کنم.
 جلسه بعدی دادگاه چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ برگزار می شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399