جمعه, 06 تیر 1399 ساعت 23:35
کد خبر: 72485

اطلاعات تکميلي

  • برای نخستین بار در کشور:

دستیابی به دانش بومی نرمال هگزان در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

واحد نرمال هگزان پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند به صورت ويديو كنفرانسي با حضور رئیس جمهور و وزیر نفت به بهره برداری رسید.

غلامحسین رمضان‌پور مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند با بیان اینکه این پروژه با استفاده از خلاقیت، نوآوری و ابتکار عمل متخصصان و کارشناسان پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) شازند بدون صرف سرمایه گذاری اولیه و صرفا با خلاقیت و تغییر در فرآیندهای عملیاتی ایجاد شده است گفت: پروژه نرمال هگزان با استفاده از ظرفیت های خالی از آذر ماه سال گذشته به بهره برداری رسید و مقرر بود که تا پایان شهریور ماه امسال به تولید کامل برسد که هم اکنون با توجه به ابتکار عمل کارشناسان پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند این پروژه هم اکنون در سرویس عملیاتی قرار گرفته و روزانه ۱۹۰ هزار لیتر و معادل ۵۰ هزار تُن نرمال هگزان در سال را در مدار تولید خواهیم داشت.
رمضان پور ضمن اشاره به این مهم که این محصول مورد نیاز صنایع پتروشیمی و صنایع غذایی است و یکی از محصولات وارداتی به کشور بود ه گفت: تولید نرمال هگزان در پالایشگاه شازند از خروج ۳۰ میلیون دلاری ارز جلوگیری می کندو این محصول با درجه خلوص بالای ۶۴درصد در این شرکت تولید می شود.
مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند گفت: از دیگر دستاوردهای این طرح می توان به صرفه جویی ۴۵ میلیون دلاری که بر اثر افزایش حداقل ۵۰۰ هزار لیتر بنزین پاک و با ارزش در چرخه تولید پالایشگاه به تولید پالایشگاه اضافه شده نام برد که عامل اصلی کاهش آلاینده های زیست محیطی درون بنزین می شود و سبب بهینه سازی واحدهای عملیاتی شده است.
وی اظهار داشت : دستاورد دیگر این پروژه افزایش روحیه خودباوری در همکاران بوده که سبب شده پروژه های مهم دیگری نیز تعریف شود و در سال جاری این پروژه ها به ثمر بنشیند.
رمضانپور همچنین از اجرای پروژه نرمال پنتون در آینده نزدیک خبر داد و افزود: ارتقا کیفیت بنزین ازیورو۴ به یورو۵ کاهش مازوت از ۹درصد به صفر درصدد و... از دیگر پروژه های در دست اجرای شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند می باشد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399