یکشنبه, 01 تیر 1399 ساعت 08:46
کد خبر: 72232

بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور و حذف تعطیلی پنج‌شنبه‎ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شیوع ویروس کرونا تمامی مدارس کشور را از اوایل اسفندماه به تعطیلی کشاند و پرونده سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ با برگزاری کلاس‌های مجازی، بازگشایی یک ماهه مدارس برای رفع اشکال و در نهایت ارزیابی‌های غیرحضوری بجز برای دو پایه نهم و دوازدهم، بسته شد. حال طبق مصوبه ستادملی مقابله با کرونا قرار است مدارس در سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه به روی دانش‌آموزان گشوده شوند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی روزگذشته، مصوبات جلسه ستاد مقابله با کرونا را اعلام کرد و درباره نحوه فعالیت مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: آموزش و پرورش از ۱۵ شهریورماه فعالیت خود را آغاز می‌کند.
وی افزود: البته این اجازه به آموزش و پرورش هم داده شد که به تناسب استان‌ها از اول شهریور فعالیت خود را به تدریج آغاز کنند. تعطیلی پنج‌شنبه مدارس هم حذف می‌شود تا کلاسها خلوت‌تر باشد.
اعلام نحوه فعالیت مدارس
همچنین رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفتوگو با ایسنا، در پی اعلام مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور ماه، درباره جزئیات این بازگشایی در دوره ابتدایی اظهار کرد: هنوز جزئیات و برنامه‌های تنظیمی قطعی نشده است که بتوانیم آن را اعلام کنیم؛ پس از قطعی شدن برنامه‌ها و سناریوهای مطرح شده، حتما موارد را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
وی افزود: در برنامه‌ریزی‌های ما برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده تفاوت دوره ابتدایی با دوره‌های دیگر لحاظ می‌شود حتی تفاوت دوره اول ابتدایی با دوره دوم ابتدایی را در نظر می‌گیریم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: علاوه بر این، شرایط مدارس از حیث تعداد و تراکم جمعیت دانش‌آموزی و همچنین موضوعات درسی جزو فاکتورهایی هستند که مورد توجه قرار می‌گیرند.
حکیم‌زاده با اشاره به مدل ترکیبی آموزش حضوری و مجازی به صورت توامان، درباره لغو تعطیلی پنج‌شنبه‌ها نیز گفت: احتمالات مختلفی مطرح و ممکن است اگر به زمان بیشتری برای آموزش نیاز باشد و دانش‎آموزان را به دو گروه تقسیم کنیم، لازم است از ظرفیت پنج‎شنبه‌ها هم استفاده کنیم.
وی افزود: چارچوب کلی برنامه بازگشایی مدارس تهیه شده است و سعی می‌کنیم زمانی اطلاع‎رسانی را انجام دهیم که تصویر دقیقی از اوضاع در دست داشته باشیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399