شنبه, 31 خرداد 1399 ساعت 09:29
کد خبر: 72166

احتمال تقسیم روزهای هفته میان دانش‎آموزان در سال تحصیلی آینده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر آموزش و پرورش از امکان توزیع دانش‌آموزان در روزهای هفته خبر داد و گفت که اگر بنا شود تعداد حاضران کاهش یابد، دانش‌آموزان را برای به مدرسه آمدن به چند بخش تقسیم می‌کنیم.

محسن حاجی‌میرزایی در سفر به خراسان شمالی در گفتگو با مهر اظهار کرد: آموزش و پرورش جایگاه و مهد ارزش‌های دینی و انقلابی و سرشار از نیروهایی است که برای احیای ارزش‌های دینی تلاش می‌کنند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین مهم‌ترین ماموریتش را تربیت انسان در ساحت‌های مختلف اعتقادی، اخلاقی، عبادی، علمی و سیاسی می‌داند.
وی افزود: مهم‌ترین کارکرد و مأموریت آموزش و پرورش آماده کردن افراد برای دفاع از انقلاب، ارزش‌ها و فرهنگ‌ها است و این نهاد از ابتدای انقلاب برای این هدف زحمت کشیده است.
حاجی‌میرزایی با اشاره به ممکن نبودن پیش‌بینی وضعیت آینده کرونا در کشور، بیان کرد: خود را برای هرگونه شرایطی آماده کرده‌ایم و اگر امکان حضور دانش‌آموزان در مدرسه باشد آمادگی داریم و اگر بنا باشد برخی ایام دانش‌آموزان حاضر و برخی اوقات حضور نداشته باشند، برنامه‌ریزی خاص خود را داریم.
وزیر آموزش و پرورش در انتها از امکان توزیع دانش‌آموزان در روزهای هفته خبر داد و گفت: اگر بنا شود تعداد حاضران کاهش یابد، دانش‌آموزان را برای به مدرسه آمدن به چند بخش تقسیم می‌کنیم.

​برای زمان آغاز سال تحصیلی تصمیم‌گیری نشده

​همچنین وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای زمان آغاز سال تحصیلی تصمیم‎گیری نشده است اما برای برگزاری حضوری و غیرحضوری کلاس‎های درس آمادگی داریم.
به گزارش مرکز اطلاع‎رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در جمع خبرنگاران در خراسان شمالی اظهار کرد: برای شروع تحصیلی آینده پیش‎بینی وضعیت هنوز امکان‎پذیر نیست اما برای شرایط مختلف خودمان را آماده کرده‎ایم.
حاجی میرزایی افزود: در صورت امکان برای حضور دانش‎آموزان به صورت عادی، حضور در بخشی از سال، حضور محدود دانش‎آموزان در کلاس‎ها و توزیع حضور دانش‎آموزان در ایام هفته آمادگی لازم وجود دارد.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش جایگاه و مهد ارزش های دینی و انقلابی است، تصریح کرد: در سند تحول بنیادین مهمترین ماموریت آموزش و پرورش تربیت انسان‎ها در وجوه مختلف علمی، اخلاقی، عبادی، اجتماعی و سیاسی است.
حاجی میرازیی ادامه داد: مهمترین کارکرد آموزش و پرورش آماده‎کردن نیروی انسانی برای دفاع از آرمان‎ها و ارزش‎های اسلامی و انقلابی است.
وی با یادآوری اینکه مجموعه آموزش و پرورش از ابتدای انقلاب در تربیت نیروهای علاقمند و وفادار به انقلاب زحمت کشیده است و پیش از انقلاب رویداد ۱۳آبان را دانش آموزان رقم زدند، اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس نیز دانش‎آموزان نقش‎آفرین بودند و بیش از ۳۶هزار دانش آموز و ۴هزار معلم شهید داریم و بنابراین همواره تلاش آموزش و پرورش در راستای توسعه و تقویت آرمان‎های انقلاب است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399