پنج شنبه, 29 خرداد 1399 ساعت 11:37
کد خبر: 72146

اطلاعات تکميلي

  • وزیر آموزش‌وپرورش:

۲۵ هزار معلم حق‌التدریسی امسال جذب آموزش ‌و پرورش می شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حاجی میرزایی گفت:امسال با توجه به بودجه اختصاص داده‌شده ۲۵ هزار نفر از معلمان حق‌التدریسی جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اقدام وزارت آموزش‌وپرورش برای تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریسی گفت : درباره تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریسی قانونی وجود دارد که تا پایان برنامه ششم متناسب با ردیف و اعتبارات دولتی و اختصاص‌یافته این اقدامات انجام می شود.
او با اشاره به میزان تبدیل وضعیت امسال گفت : برای امسال ۲۵ هزار تبدیل وضعیت حق‌التدریسی‌ها در نظر گرفته‌شده که فرآیند‌های مربوط به آن به همراه اولویت‌ها، امتیازات و بخشنامه‌های مربوطه ابلاغ‌شده است.
وزیر آموزش‌وپرورش درباره آخرین وضعیت مدارس سنگی نیز گفت : خراسان شمالی نقطه آغاز حذف مدارس سنگی بود که امیدواریم با سرعت برای سایر استان‌ها این کار را انجام دهیم.
او به موضوع خیرین مدرسه‌ساز نیز اشاره کرد و افزود: در چند دهه گذشته پدیده تأثیرگذار خیرین مدرسه‌ساز در کشور مطرح‌شده و اکنون سهم خیرین نیز روند افزایشی داشته و سهم دولت نیز متناسب با آن اختصاص پیدا می‌کند.
حاجی میرزایی همچنین از اختصاص هزار میلیارد تومان کمک خیرین در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال دولت ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان را با توجه به فعالیت و کمک خیران اختصاص خواهد داد.
او از افزایش اعتبارات احداث و تجهیز مدارس در کشور نیز خبر داد و تاکید کرد: اعتبارات دولتی ساخت، احداث و تجهیز مدارس نسبت به ۳ سال گذشته ۱۶۰ درصد افزایش‌یافته که نشان از اراده دولت برای ایجاد فضا مطلوب درزمینه ساخت مدارس مطلوب برای همگان است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399