چهارشنبه, 21 خرداد 1399 ساعت 09:47
کد خبر: 71851

«تلویزیون تابستانی» برای دانش‌آموزان در راه است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح تلویزیون تابستانی حول محور مهارت‎آموزی دانش‎آموزان خبر داد.

رضوان حکیم زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم آموزش از طریق شبکه شاد و رسانه ملی در ایام تابستان اظهار کرد: طرح تلویزیون تابستانی را با شبکه آموزش پیش می‎بریم و پیشنهاداتی در این زمینه ارائه داده‌ایم که به زودی نهایی می‌شود.
وی افزود: بر این اساس یکی از پیشنهادات ما این است که تلویزیون تابستانی برنامههایی حول محور مهارت آموزی داشته باشد و بتواند به غنی سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان نیز کمک کند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کسب اطمینان از فراگیری مهارت های خواندن، نوشتن و حساب کردن در کلاس اول برای ما بسیار مهم و یک دغدغه است گفت: به صورت خاص آموزش خواندن و نوشتن برای کلاس اولی‎ها ادامه می‌یابد.
وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان صداوسیما داشتیم توافق کلی حاصل و با شبکه آموزش هم گفت وگوها انجام شده است و در حال نهایی کردن طرح تلویزیون تابستانی برای پخش از شبکه آموزش هستیم.
حکیم‌‎زاده پیش از این نیز در آخرین نشست خبری‌اش بر تداوم آموزش‌ها تاکید و اعلام کرده بود که سناریوی آموزش همراه با کرونا را برای سال تحصیلی آینده آماده کرده‌ایم. با این حال آموزش‌های مجازی و تلویزیونی را تعطیل نمی‌کنیم و با رویکرد تلفیقی آموزش را پیش خواهیم برد و به دوران قبل از کرونا برنمی گردیم.

آغاز «مدرسه تابستانی» از تیر ماه

همچنین مدیر گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش سیما نیز از آغاز به کار «مدرسه تابستانی»، از هفته اول تیر ماه خبر داد.
شهرام کجوری، سرپرست گروه آموزش‌های رسمی شبکه هفت سیما گفت: از ابتدای تیر ماه «مدرسه تابستانی» در مقطع ابتدایی بعد از یک وفقه کوتاه که پس از امتحانات پایان سال تحصیلی صورت گرفت، دوباره روی آنتن شبکه آموزش سیما می رود.
وی افزود: در این برنامه آموزش تکمیلی همراه بازی و تفکر با اقتباس از کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی به کودکان داده می‎شود.
کجوری با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت تحول در آموزش تصریح کرد: با توجه به رهنمودهای رهبری در تحول مسائل آموزشی که فایده‌محور و عمقی و کاربردی شدن دروس در مراکز آموزشی را یکی از مصادیق عینی تحول برشمرده‌اند؛ شبکه آموزش پیش از این سعی کرده با تولید برنامه‌هایی همچون «فرصت برابر» و «پرسشگر» و همچنین تولید برنامه‌های مهارتی با مدنظر قرار دادن رهنمون‌های رهبری، سهم هرچند کوچک در تحول آموزشی داشته باشد.
وی در ادامه، حضور مجریان کودک در «مدرسه تابستانی» را اتفاقی مثبت در جهت انگیزه دادن به کودکان برای آموزش خواند و بیان کرد: مجریان مطرح کودک در برنامه می‌توانند با ایجاد فضای شاد و بازی‌های متنوع، فکر کردن و آموزه‌های زندگی را به دانش‎آموزان آموزش دهند.
وی افزود: استفاده از بازی‌ها و عروسک‌ها در برنامه کمک می‌کند تا دروس در ذهن دانش‎آموز نفوذ کند و با عمق بخشی، بتوانیم کاربردش را در زندگی و جامعه شاهد باشیم.
کجوری خاطرنشان کرد: حضور مجریان کودک در قالب پیشنهاد به شبکه و وزارت آموزش و پرورش ارائه شده که در صورت توافق و تائید به اجرا درمی‌آید.
وی در پایان عنوان کرد: «مدرسه تابستانی» در مقطع ابتدایی تا ۳۱ تیر ماه هر روز از شبکه آموزش سیما پخش می‎شود.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399