دوشنبه, 19 خرداد 1399 ساعت 12:01
کد خبر: 71746

حمایت‎های کرونایی بانک صادرات به روایت صورت‎های مالی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

براساس آخرین گزارش مالی منتشر شده در کدال بانک صادرات، طی اردییهشت ماه بالاترین سهم تسهیلات اعطایی بانک صادرات در این ماه که دوره اوج گیری شیوع کرونا محسوب می‎شود به خرید دین و قرض‌الحسنه تخصیص یافته است.

به گزارش روزنامه عصراقتصاد، مروری بر گزارش گزارش فعاليت ماهانه دوره 1 ماهه منتهي به ‎31/02/1399 که هفتم خردادماه جاری بر روی کدال قرار گرفته، نشان می‎دهد طی اردییهشت ماه این بانک رقمی بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان تسهبلات اعطا کرده که بالاترین سهم در تسهیلات اعطایی ماه مورد گزارش مربوط به تسهیلات قرض‌الحسنه بوده که رقمی معادل 4 هزار میلیارد تومان را شامل می شود و سهمی معادل 20 درصد کل تسهیلات اعطایی این ماه را دارد.
در رتبه دوم بالاترین تسهیلات اعطایی بانک صادرات در اردیبهشت‌ماه مربوط به تسهیلات خرید دین است که رقمی معادل 3هزار و هشتصد میلیارد تومان را نشان میدهد که سهمی معادل 19 درصد تسهیلات اعطایی بانک را در اردیبهشت ماه به خود اختصاص داده است.
اگرچه در گزارش های منتشره از سوی بانک هیچ اشاره مستقیمی به این موضوع نشده، ولی با توجه به بحران ناشی از شیوع کرونا و انباشت مطالبات معوق در بنگاه‎ها به نظر میرسد می توان افزایش سهم تسهیلات قرض‌الحسنه و خرید دین از سوی این بانک را نوعی حمایت از مشتریان این بانک در شرایط بحران اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا تلقی کرد.
البته لازم به ذکر است، گزارش فوق گویای این نکته نیز هست که نسبت تسهیلات به سپرده در پایان اردیبهشت ماه نسبت به انتهای فروردین ماه از 60 درصد به 58 درصد کاهش یافته که گویای افت میزان تقاضای کل تسهیلات و افزایش تمایل به سپرده‎گذاری از سوی مشتریان بانک در این دوره زمانی است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399