سه شنبه, 13 خرداد 1399 ساعت 08:43
کد خبر: 71527

پایان تیر؛ آخرین فرصت صادرکنندگان برای بهره‌مندی از مشوق‌های بازگشت ارز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با ارسال نامه‌ای به غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد مهلت صادرکنندگان برای ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال 1398 را اعلام کرد.

در نامه عبدالناصر همتی به غلامحسین شافعی آمده است که صادرکنندگان به‌ منظور بهره‌مندی از مشوق‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط، تا پایان تیر 1399ا باید تعهدات ارزی سال قبل خود را ایفا کنند.
رئیس اتاق ایران یک ماه و سه روز پیش از این (نهم اردیبهشت)، به فاصله چند روز پس از اعلام ضوابط ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان در سال‌های 98 و 99 از سوی بانک مرکزی،  در نامه‌ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی نوشته بود: «حذف تعدیل 20 درصدی برای صادرات سال‌های 98 و 99 را بر خلاف رایزنی‌های صورت گرفته اعلام کرد و تاکید داشت این اقدام موجب ضرر هنگفت صادرکنندگان می‌شود.»
تصمیم تازه بانک مرکزی برای تعیین موعد  براساس تصمیم کمیته موضوع ماده «2» مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی و بهره‌مندی صادرکنندگان از مشوق‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای ذیربط اتخاذ شده است
متن نامه همتی به این شرح است:
«نظر به مفاد مصوبات هیئت محترم وزیران و شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر «تکلیف کلیه صادرکنندگان به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور از 22/01/1397 وفق ترتیبات اعلامی این بانک منتهی به بسته سیاستی بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال 1398 و نحوه رفع تعهدات ارزی صادراتی سال 1397 صادرکنندگان »، ابلاغی نامه 65694/98 مورخ 31/02/1398 و تمدید بسته یادشده در سال 1399 وفق تصمیم اعضای محترم کمیته موضوع ماده «2» مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، به استحضار می‌رساند کلیه صادرکنندگان به‌منظور بهره‌مندی از مشوق‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط تا پایان تیرماه سال جاری مهلت خواهند داشت نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال 1398 خود اقدام کنند. ازاین‌رو خواهشمند است دستور فرمایند در راستای اجرایی نمودن مفاد بسته مزبور، اقدامات مقتضی را معمول نمایند.»

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399