دوشنبه, 12 خرداد 1399 ساعت 08:56
کد خبر: 71473

امکان فروش آنلاین فرش دستبافت و صنایع‎دستی فراهم شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کمیسیون صنایع‎دستی اتاق تعاون گفت که با راه‌اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف، ضمن ارائه خدمات آموزشی و بیمه‎ای و اخذ مجوز، امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع‎دستی نیز فراهم شده است.

به گزارش اتاق تعاون ایران، عبدالله بهرامی با اشاره به فعالیت بیش از ٣۵٠٠ تعاونی فرش، صنایع‎دستی و گردشگری در شهرها و روستاها اظهار کرد: این تعاونی‌ها نزدیک به ۳۶۰ هزار نفر را به طور مستقیم تحت پوشش قرار داده‌اند.رئیس کمیسیون فرش دستباف، صنایع‎دستی و گردشگری اتاق تعاون ایران، به بیکاری قالیبافان در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از دو میلیون بافنده در این بخش مشغول کار هستند و نزدیک به هفت میلیون نفر از این شغل ارتزاق می‌کنند اما متأسفانه به دلیل گسترش ویروس کرونا بیشتر مجتمع‌های قالیبافی و فروشگاه‌های تأمین مواد اولیه قالیبافی همچنین کارگاه‌های خانگی با تعطیلی مواجه شدند و این امر لطمه سنگینی به قالیبافان وارد کرد.
وی کاهش شدید صادرات فرش در سال گذشته و عدم فروش فرش در ماه‌های بهمن و اسفند را مورد اشاره قرارداد و افزود: در حالی که طی دو دهه قبل سالانه ١.۵ میلیارد دلار صادرات فرش دستباف داشتیم متأسفانه به دلایلی همچون تحریم‌ها، سخت شدن مراودات مالی و سیاسی، قطع بیمه قالیبافان، افزایش قیمت تمام شده و عدم حضور و تبلیغات مؤثر دربازارهای هدف، صادرات این کالای استراتژیک با روند نزولی روبه رو شده و در سالهای اخیر به شدت کاهش یافته است.
بهرامی درباره راه اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف تصریح کرد: با توجه به رکود صنعت فرش، کاهش صادرات آن و افت فعالیت فرشبافان و قالیبافان تحت تأثیر کرونا، اتحادیه سراسری تعاونی‌های فرش دستباف اولین سامانه جامع آنلاین خود را به منظور فعالیت‌های غیرحضوری و ارائه خدمات آموزشی، بیمه‌ای، اخذ نقشه و مجوز و برگزاری نمایشگاه راه اندازی کرده و از این طریق امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی نیز فراهم شده است.
به گفته وی، این اتحادیه با بهره‌مندی از ابزارها و روش‌های نوین اینترنتی، نظارتی و ایجاد سامانه جامع آنلاین فرش دستباف حداکثر خدمات مورد نیاز زیرمجموعه‌های بخش تعاون را که بیش از چند هزار تعاونی هستند، در حداقل زمان و با کمترین هزینه ارائه می‌کند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399