چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 10:21
کد خبر: 71310

اطلاعات تکميلي

  • برای اولین بار صورت پذیرفت؛ 

صادرات محصولات مس شهید باهنر از طریق حمل و نقل ریلی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت صنایع مس شهید باهنر برای اولین بار محصولات خود را از طریق حمل و نقل ریلی صادر کرد.

امیرحسین نوریان، معاون بازرگانی مس باهنر گفت: پس از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای صادراتی کشور از اسفند ماه ۹۸ و پیش‌بینی طولانی شدن این محدودیت‌ها، با تمهیدات صورت گرفته و هماهنگی با مشتریان ترک، تصمیم گرفتیم صادرات از طریق راه‌آهن و مسیر ریلی ادامه یابد. کشور ترکیه مهم ترین مقصد صادراتی محصولات شرکت مس شهید باهنر می‌باشد که در شرایط حساس کنونی حفظ صادرات به این بازار از اهمیت به سزایی برخوردار است.

نوریان افزود: در سال ۹۹  موفق شدیم برای اولین بار در تاریخ مس باهنر محصولات این شرکت را بصورت ریلی صادر نماییم.
همچنین مس باهنر اولین شرکتی است در ایران که محصولات میانی مسی مانند کویل های مسی را از طریق راه آهن صادر نمود.
نوریان گفت: با توجه به شرایط حساس کنونی و در حالیکه دشمن مدت‌هاست تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه اقتصاد کشور اعمال نموده، روز به روز اهمیت ارز آوری برای کشور بیشتر می شود و این شرکت در راستای اهداف کلان کشور، توسعه صادرات را بصورت جدی دستور کار خود قرار داده و این سیاست استراتژیک مشخصا از سوی مدیریت محترم عامل، هلدینگ صدر تامین و شستا نیز ابلاغ گردیده است.
معاون بازرگانی مس باهنر درباره سیاست‌های صادراتی این شرکت ادامه داد: سال گذشته در حالیکه صادرات مس شهید باهنر در شش ماهه نخست نسبت به شش ماهه سال قبل، با ۵۲ درصد کاهش صادرات مواجه بود، موفق شدیم علیرغم همه مشکلات، با بسیج همه امکانات مدیریتی، تولیدی، کیفی و بازرگانی، در پایان سال با ۱۳ درصد رشد نسبت به صادرات سال ۹۷ دست یابیم و پس از ۸ سال کاهش صادرات، این روند را صعودی کنیم.
در حال حاضر نیز صادرات شرکت مس شهید باهنر در دو ماه اول سال جاری علیرغم تمامی مشکلات ناشی از ویروس کرونا و افزایش تحریم‌ها، با افزایش ۵۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، روند صعودی صادرات خود را با قدرت ادامه داده است.
نوریان در پایان ضمن تاکید مجدد بر اهمیت ارز آوری در مقطع تاریخی حاضر به عنوان یکی از مهم ترین راه‌های برون رفت از فشار اقتصادی بر کشور، از مسولان خواست با عزمی ملی در خصوص رفع مشکلات صادراتی و تسهیل صادرات اهتمام ورزند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399