دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 ساعت 12:26
کد خبر: 71020

بخش صنعت ۳۰ میلیارد دلار ارز نیاز دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، با قدردانی از بانک مرکزی برای سیاستگذاری‌های انجام شده در حوزه ارز و به ویژه تمهیدات اندیشیده شده در خصوص تامین منابع ارزی مورد نیاز برای واردات ماشین‌آلات و کالاهای واسطه‌ای، تسریع در ابلاغ بسته مستقل بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۸ و همچنین تدوین بسته ترتیبات ارزی سال ۱۳۹۹ را خواستار شد.

 به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری هماهنگی‌های انجام شده میان بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت ایران، سازمان امور مالیاتی، گمرک جمهوری اسلامی ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اقدامات انجام شده در این خصوص را ارزشمند توصیف کرد.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و اتکای اقتصاد به صادرات غیرنفتی، تلاش در جهت فراهم کردن شرایط باثبات و رفع موانع پیش روی جامعه صادرکنندگان را مهم‌ترین ماموریت بخش‌های حاکمیتی در حوزه تجارت خارجی اعلام کرد و با اشاره به ثبات دستورالعمل‌ها و مقررات در سال ۱۳۹۸، این موضوع را موجبات دلگرمی صادرکنندگان و فراهم کردن مقدمات برنامه‌ریزی‌های آتی دانست.
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی با اشاره به نیازمندی‌های ۳۰ میلیارد دلاری بخش صنعت در سال ۹۹ و ضرورت تامین نیازمندی‌های مذکور از طریق صادرات، برنامه‌ریزی جهت بازگشت ارز حاصل از صادرات را مهم ارزیابی کرد. وی اعلام ضوابط به صورت شفاف و دقیق را از انتظارات به حق مجموعه صادرکنندگان دانست و اظهار امیدواری کرد در صورت ابلاغ دستورالعمل فرایند بازگشت ارز و همچنین ترتیبات بازگشت ارز در سال ۹۹ در اسرع وقت، صادرکنندگان بتوانند برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399