یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 ساعت 14:05
کد خبر: 70979

احکام رتبه‌بندی معلمان نیازمند مصوبه دولت است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر آموزش و پرورش گفت: احکام رتبه‌بندی معلمان نیازمند مصوبه دولت است و آموزش و پرورش پیگیری لازم را برای تصویب این مصوبه انجام خواهد داد.

محسن حاجی میرزایی امروز یکشنبه در اولین نشست خبری اظهار داشت: درخصوص رتبه بندی معلمان برداشتی در سازمان برنامه و بودجه وجود داشت که نیازی به مصوبه دولت نیست، اما نظر آموزش و پرورش و سازمان های استخدامی این است که نیاز به مصوبه دولت است.
وی افزود: آموزش و پرورش پیگیری لازم را برای تصویب مصوبه از سوی دولت برای احکام رتبه بندی معلمان انجام می دهد.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: رتبه بندی معلمان به ترمیم نیاز دارد. از این رو برای اجرای یک فوق العاده شغلی برای این قشر رایزنی‌هایی صورت گرفته که در یکی دو هفته آینده نتایج آن مشخص می شود.
حاجی میرزایی درباره بازگشایی مدارس نیز خاطرنشان کرد: بحران بوجود آمده بواسطه کرونا حوزه‌های اقتصادی، آموزشی و فرهنگی را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است. تعطیلی های طولانی در این شرایط سبب شد مجموعه تدابیر لازم برای استمرار آموزش بکار گرفته شود.
وی عنوان کرد: قرار است تا پایان اردیبهشت ماه مجموعه محتوای درسی دانش آموزان از تلویزیون پخش شود که تاکنون بیش از ۲۷ میلیون بار محتوای درسی پخش شده در تلویزیون برای استفاده دانش آموزان دانلود شده است. اما آموزش تلویزیونی یک تعامل یک سویه است که امکان تعامل دانش آموز با معلم وجود نداشت.
حضور ۱۰ تا ۱۵ درصد دانش آموزان در مدارس
حاجی میرزایی افزود: مدارس از روز گذشته بازگشایی شدند تا دانش آموزانی که نیاز به راهنمایی در محتوای دروس دارند، برای رفع اشکال در مدرسه ‌حاضر شوند. بین ۹۵ تا ۱۰۰ در صد معلمان و ۱۰ تا ۱۵ درصد دانش آموزان روز گذشته در مدرسه حضور یافتند.
وی با بیان اینکه مدارس برای حضور دانش آموزان ضدعفونی شده است، یادآور شد: حضور دانش آموزان در مدارس به صورت داوطلبانه است تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین فاصله اجتماعی انجام شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به راه‌اندازی سامانه شاد برای آموزش مجازی دانش آموزان یادآور شد: تا کنون ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز به این سامانه پیوسته‌اند. همچنین برای استمرار آموزش برای آن دسته از دانش آموزانی که به شبکه شاد دسترسی نداشتند، بسته‌های یادگیری در مناطق روستایی تهیه و توزیع شد.
حاجی میرزایی گفت: ۹۸ درصد از مدیران مدارس و بیش از ۸۲ درصد از معلمان در شبکه شاد عضو هستند. عده‌ای از دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم به آموزش های تلویزیونی، شبکه شاد و فضای مجازی دسترسی نداشتند. از این رو برای آنها کلاس های حضوری و تهیه و ارسال درسنامه صورت گرفت.
وی همچنین درباره مصرف اینترنت در فضای شاد افزود: استفاده از اینترنت در شبکه شاد برای کاربران رایگان شده است، البته برای تحقق این امر وزارت ارتباطات در کنار آموزش و پرورش بود.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه شبکه شاد هزینه چندانی برای این وزارتخانه نداشته است، عنوان کرد: قرارداد پولی برای ایجاد و راه اندازی شبکه شاد منعقد نشده است. قرارداد صلح نوشته شده است.
حاجی میرزایی با بیان اینکه بیش از ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون پیام در شبکه شاد رد و بدل شده است، ادامه داد: سرعت آپلود و دانلود فایل‌ها نیز در شبکه شاد بالا رفته و همچنین بیش از یک میلیارد و دویست میلیون فایل در این شبکه بارگذاری شده است.
وی خاطرنشان کرد: هرچند این شبکه کاستی ‌هایی دارد، اما ارزیابی خانواده‌ها از شبکه شاد مثبت بوده است؛ چرا که ظرفیت بالایی در امکان برقراری ارتباطات به صورت زنده وجود دارد. شبکه شاد قابلیت‌های دیگری نیز دارد که به زودی فعال می‌شود.
منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399