یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 ساعت 08:35
کد خبر: 70686

راه اندازی تور‌های مسافرتی همچنان غیرقانونی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گفته معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هنوز مجوز بازگشایی به هتل‌ها داده نشده و به راه‎اندازی تور‌های مسافرتی هم مجوزی داده نشده است.

به گزارش میزان، ایرج حریرچی روزگذشته در نشست خبری ویدیوکنفرانس که از وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: هنوز در مورد تهران نگرانی‌ها وجود دارد. پیش بینی ما این است که روند نزولی ابتلا به کرونا در کشور در یک تا دو ماه آینده ادامه خواهد داشت، اما موارد افزایش نسبی در برخی استان‌های کشور مشاهده می‌شود که آمار کل کشور را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. وقتی روند نزولی است و تعداد ابتلا در میلیون نفر به چندین نفر می‌رسد، نوسان جزیی بخشی از کار است. اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای نیفتد در چند هفته آینده انتظار موج شدید بیماری ناشی از ویروس کرونا نداریم.
وی ادامه داد: باید به دوگانه سلامت و معیشت مردم توجه کنیم. یعنی تندروی از هر دو طرف مطلوب نیست. اگر بگوییم سلامت مهم نیست و بازگشایی‌ها به حداکثر ممکن برسد امکان پذیر نیست و از طرفی هم بگوییم فقط باید به سلامت توجه کرد و مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد، مطلوب نیست. البته تا پاییز ممکن است اتفاقات دیگری بیفتد.

ارائه خدمات تله مدیسین

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباره ارائه خدمات تله مدیسین اظهار کرد: اقدامات مناسبی برای تله مدیسین در برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها انجام شده است. فعلا تعرفه جداگانه‌ای در مورد تله مدیسین وجود ندارد.
 وی ادامه داد: اکثر درمان‌های لازم، نیاز به حضور فیزیکی و معاینه دارد و در جلسه ستاد کرونا استان تهران هم در این زمینه بحث شد. در اکثر بیمارستان‌ها در حال حاضر شرایط عادی حکم فرماست و بسیاری از بخش‌ها یا بیمار کرونایی ندارند یا جداسازی شده است. با سرعت بیشتر باید آماده شویم تا مردم به مراکز درمانی مراجعه کنند. ۹۰ درصد ظرفیت بیمارستانی ما در تهران و شهر‌های بزرگ دیگر آماده خدمت رسانی به مردم هستند.
حریرچی بیان کرد: البته باید از تله مدیسین استفاده کرد، اما بیماری که به اقدام نیاز داشته باشد و به طور مثال باید از او آزمایش انجام شود باید حضوری مراجعه کند.

 راه‎اندازی تور‌های مسافرتی

 معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی درباره راه اندازی تور‌های مسافرتی در شرایط شیوع کرونا اظهار کرد: هنوز مجوز بازگشایی به هتل‌ها داده نشده و به راه اندازی تور‌های مسافرتی هم مجوزی داده نشده است. ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد ابتلا به کرونا بی علامت است. سنجش تب در کسی که علامت ندارد هم هیچ ارزشی ندارد. صنعت گردشگری از نظر اشتغال بسیار مهم است، اما تصمیم‎گیری در مورد آن باید در ستاد مقابله با کرونا انجام شود. خارج از مجوز‌ها نیز هرگونه اقدامی غیرقانونی است.

افرایش ترس مردم از کرونا

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباره وسواس و ترس از کرونا گفت: ترس در مردم نسبت به کرونا کمی زیاد شده است. ترس و آگاهی از کرونا تا حدودی مفید است، اما این‌که باعث وسواس شود مناسب نیست. مواردی از گزارش اختلاف خانوادگی داشتیم که یکی دو نفر حساسیت بیشتری دارند و درگیری‌ها و اختلاف‌هایی در خانواده‌ها در این زمینه رخ می‌دهد.
وی ادامه داد: ویروس کرونا مدت قابل توجهی همراه ما خواهد بود و باید یاد بگیریم که چطور با آن برخورد کنیم. در حال حاضر به همه ما ثابت شده که نباید روبوسی یا دست دادن را انجام بدهیم و همچنین سرفه و عطسه هم با رعایت اصول بهداشتی انجام شود.

 روند نزولی در بستری و فوت

 حریرچی گفت: شهرستان‌هایی که از نظر شیوع کرونا سفید هستند در دوره‌های پنج روزه بررسی می‌شوند. اگر جایی اعلام شود که سفید است، اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای نیفتد تا دو هفته اعتبار دارد و بعد ارزیابی می‌شود.
 وی ادامه داد: نسبت به چند هفته گذشته، روند نزولی ۶۰ تا ۷۰ درصدی در بستری و فوت داشتیم. اگر در این روند نزولی، جایی دو درصد هم بالا برود، روند آن صعودی است. یعنی اگر جایی صد بستری روزانه داشته باشد، وقتی به ۳۰ می‌رسد و بعد به ۳۲ می‌رسد به معنی صعودی‎شدن است. البته این صعود‌ها بر اساس تجربه، کم قوت هستند و دامنه آن‌ها کم است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399